Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hatalmas probléma a társkeresé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hatalmas probléma a társkeresés terén is, ha nem vagyok az a nagyon beszélgetők típus?

Figyelt kérdés
Az egyetemen nagyrészt egyedül szoktam lenni, van egy csoporttársam akivel nagyon jól megértem magamat és rengeteget tudok vele beszélgetni és órák után együtt szoktunk menni ebédelni. Észrevettem, hogy másokkal viszont egyetlen egy szót sem beszélgetek, mintha tudat alatt nem is akarnám őket magamhoz közel engedni. Engem nem ez zavar, hogy ilyen vagyok, hanem az, hogy mit gondolhatnak rólam mások, amiért ilyen csöndes vagyok, kibeszélhetnek vagy kigúnyolhatnak-e esetleg, és hogy mennyire rossz, hogy így ítélnek el, miközben egyáltalán nem is ismernek belülről, bár utóbbi az én hibámra írható. A lányokkal például egyáltalán nem tudok kommunikálni és az elmúlt években az egyetemen sem próbáltam meg. A hétköznapi életben sem megy a beszélgetés az emberek többségével mert ilyenkor csak arra gondolok, hogy mit is kellene mondanom és biztosan kellemetlen embernek gondolhatnak. Az ismerkedés a nőkkel természetesen esélytelennek tűnik. Egyébként mindig is ilyen csendes, visszafogott voltam, és szerintetek már ilyen is maradok?

2022. szept. 29. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ezt gyakorolni és fejleszteni, az a lényeg, hogy ne görcsölj rá. Ha vannak téged érdeklő témák, akkor próbálj bekapcsolódni a beszélgetésekbe, és ne foglalkozz azzal, hogy ki mit gondol, úgysem tudsz mindig mindenkinek megfelelni. Először biztosan furcsa lesz mindannyiótoknak, de utána majd te is belelendülsz.
2022. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nem tudok másokhoz bekapcsolódni. Akaratlanul is kerülöm a többieket.
2022. szept. 29. 21:56
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan tervezed az ismerkedést, ha te nem vagy rá hajlandó?
2022. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Miért ne lennék rá hajlandó? Csak úgy nehéz ismerkedni másokkal,ha látom rajtuk, hogy teljesen levegőnek néznek.
2022. szept. 29. 22:09
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat olvasnám csak férfi verzióban. Én is általában egyedül ülök egyetemen és nehezen beszélgetek másokkal. Szerintem próbálkozz az online ismerkedéssel vagy valami hobbin keresztül, ha inkább mégis személyesen szeretnél. Ott biztos, hogy hasonló érdeklősédi körű emberek lesznek akikkel könnyebb megtalálni a közös hangot.
2022. szept. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az online ismerkedés nem rossz ötlet csak sajnos nekem nem válik be. Hiszen nem szeretek magamról fényképet feltölteni mert szégyellem a külsőmet és tartok attól,hogy senki számára sem lennék vonzó és csak nevetség tárgya lennék. Így sajnos ez már a kezdetén elbukik.
2022. szept. 29. 23:09
 7/14 anonim ***** válasza:

Eddig csak azt hallottuk hogy mit nem tudsz meg mit nem akarsz.


A szociális képesség pont olyan dolog ami fejleszthető. Rá kell kényszeríteni magadat hogy beszélj másokkal és megnyílj nekik. Ha valaki bezárkózik és nem szól semmit akkor persze hogy levegőnek néznek, mert nem az ő dolguk kihúzni belőled a gondolatokat

2022. szept. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hiába próbáltam nyitni mások felé,ha olyankor egyszerűen semmi sem jut az eszembe. Nem tudok emberek között feloldódni és ennek köszönhetően maradtam inkább távol mindenkitől.
2022. szept. 30. 06:41
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért mert rástresszelsz. Kezdheted azzal is hogy online, játék mellett beszélsz másokkal például.

Ez nem egy egyszerű dolog, de mint írtam lehet fejleszteni. A fejlesztése pedig nem lesz mindig komfortos, de hidd el hogy ahogy egyre többet próbálkozol annál egyszerűbb lesz

2022. szept. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Online is teljesen levegőnek néznek. Írásban még online nincsen olyan hatalmas probléma de amint meg kellene szólalnom rögtön minden nehéz lesz. Ezért sem lesz soha nyelvvizsgám mert egyszerűen, ha beszélgetni kell inkább feladom. Évek óta inkább nem megyek magánórákra mert csak bambáskodnék. Írásban semmi probléma nem volt de, ha ugyan ezt el kellett mondanom szóban akkor egyetlen egy szót sem tudtak belőlem kihúzni.
2022. szept. 30. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!