Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tinder beszélgetés. Ez miért van?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tinder beszélgetés. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Szevasztok!


26/F, átlagosnak tartom magam. Annyira nem vagyok a híve ezeknek a társkeresőknek vagy minek is nevezzem őket, de ha úgy van, valaki érdekes, szívesen megyek fel beszégetni az app-ra. Azt vettem észre igazából semmilyen beszélgetés kezdés nem jó. "Szia" nagyon kevés, "Szia. Mi újság? Milyen napod volt?" nagyon sablon, nagyon gyenge. Valami csajózós duma, inkább hat primitíven, de ha belekérdezel valami közös érdeklődésbe az viszonylag működhet, csak egy baj van, pár képből nem szűröd le, vagy nehezen mit szerethet.

Elvileg ha párba állok valakivel, már bizonyos minimális szimpátiának kellene lennie, és én úgy vagyok vele ,hogy ha valaki szimpatikus, akkor nem is nagyon érdekel, hogy kezdi a beszélgetést, csak beszélgessünk, hogy ki vagy? mi vagy? mit szeretsz? mit nem? stb, de a lányok részéről miért van az egyre többször, hogy ha elkezdesz egy beszélgetést, egyből belekötés van vagy indokolatlan sértődés? Pl. Egyszer annyit írtam, hogy milyen titokzatos, csak egy kép van fent neki vagy 2, akkor meséljen mit szeret csinálni? van hobbyd? stb. szokásos kicsit kezdeti sablon. A válasz meg az, hogy de sz@r lehet neked, kérdezned kell hogy megismerj... Aztán tényleg nem volt bennem semmi szándék, hogy betámadjam bármivel is. És még pár hasonló eset volt, tisztelet a kivételnek.



Na erről beszélek. Én nem értem mi ez az offenzív hozzáállás. Két szóból már kajak vita van. És akivel beszélsz, elvileg valami szimpátiát látott benned. Most akkor mi van?! Elhiszem mind mások vagyunk, de akkor mégis, hogy kezdjen el beszélgetni az ember? Egyáltalán valaki kíváncsi a másikra ezeken a platformokon? Tényleg ennyire be van feszülve mindenki? Vagy az emberek többsége tényleg ennyire mérgező már?


Tapasztalatok, tippek?

Nekem már teljes homály az egész.



2022. okt. 10. 14:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ennyit rágódni a témán.

Társkeresőn az első levelet mindig egy teljesen ismeretlennek írod. Valaki azonnal kérdést szeretne kapni, valaki bókot, valaki pedig egy kreatív szöveget.

Hiába lesz kötelező olvasmány pár éve múlva a te kreatív leveled, ha lány egészen mást szeretne olvasni. Fogd fel úgy, hogy add magadat és akkor csak olyanokkal fogsz eljutni a randiig, akik valóban passzolnak hozzád!


Ha nem válaszol, akkor spóroltál magadnak egy két levelezést és egy randit

2022. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%
Mizu, hogy vagy, milyen napod volt, milyen célból vagy fenn, van-e kedved ismerkedni kérdésekre vissza sem írok, mert napi 100 ilyen üzenet jön. Muszáj valamivel megfognod egy nőt, valami viccessel vagy különlegessel.
2022. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem vagyok fenn ilyen helyeken, de egy idegennek nem tudnék mit mondani a "milyen napod volt"-ra. Ahhoz ismernie kellene minimálisan, hogy erre őszintén válaszoljak.
2022. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%

1,5 évig voltam fenn különböző társkeresőkön, de a legtöbb időt a Tinderen töltöttem, ami talán számít valamit a mesélés szempontjából (kicsit más platform, mint a többi). Nekem férfiként az volt az általános tapasztalatom, hogy a partnerek, akikkel ismerkedtem, a tökéleteset várták (el). Sokkal inkább nézték azt, hogy mi az ami nem stimmel, vagy mit rontok el, mintsem azt, ami stimmelne köztünk. Vagyis sokkal inkább a hibákat, mint az értékeket keresték bennem. És nem csak a leginkább népszerű "vékony, csinos nők", akiket ezen a fórumon is gyakran emlegetnek, hogy olyanok tetszenek nekik. Mivel előtte 10 éven keresztül személyesen ismerkedtem és több hosszabb kapcsolatom is volt, van viszonyítási alapom: hittel vallom neked, hogy a társkeresőn lévő nők sokkal "házsártosabbak", a kákán is csomót keresnek, és többnyire meg is találják. Való életbeli ismerkedésnél ezt sokkal kevésbé tapasztaltam.

A másik, amit éreztem mindig is, hogy a külső adottságok döntő jelentőségűek, és sokkal inkább érvényesül a "piaci érték", mint a való életbeli ismerkedéskor: Tinderen érezhető, hogy mindenkinek van egy piaci értéke, és nagyjából tisztában is van vele mindenki, hogy milyen külső adottságokkal rendelkezik, kinél mennyi esélye van. Ha olyannal ismerkedsz, akiről te is és a partner is azt gondolja, hogy te jobban nézel ki nála külsőleg, azt sokkal könnyebb lesz befűzni, mint a neked tetsző nőket: akik, tételezzük most fel, a "fiatal, vékony, csinos" nőket jelentik a pasik nagy részénél. Itt is mindig ezt a típust hozzák fel, hogy ilyenek tetszenek nekik, gyakran még a negyvenesek is. Na ez a típusú viselkedés, amit leírtál, őket jellemzi leginkább (de nem csak őket), mert elképesztő mértékben válogatnak és tényleg minden apró hibát észrevesznek és már ejtenek is. Meg is tehetik, hiszen nagyjából 2/3 vs. 1/3 az arány a férfiak javára egyrészt, másrészt meg a férfinak kezdeményeznek az esetek túlnyomó részében, nem a nők. Ha nem vagy tökéletes mindenben, mész a levesbe. Farkastörvények uralkodnak, különösen Tinderen. Gyakorlatilag ezt kezdted el te is érezni. De az első szűrő a nagy többségnél a külső lesz. (Ami korántsem jelenti azt, hogy ez elég lenne önmagában, de ez az első szűrő a bő többségnél.)

Az online társkeresés világa nagyon kemény férfiként. És annak ellenére, hogy a nők sokkal nagyobb halmazból válogathatnak, hisz jóval kevesebben vannak fenn, valamiért ők is roppant elégedetlenek a társkeresőkkel. Én ezért nem is szeretnék elkezdeni okoskodni, hogy a nőknek milyen aranybánya lehet a társkeresés, mert 10-ből 8 nő szintén panaszkodik vagy frusztrált, amikor beszámol az online társkeresős tapasztalatairól. Általános vélemény például nők szájából, hogy a férfi felhozatal katasztrofális a társkeresőkön, barátnőm szintén ezt vallja, és határozottan megmondta, hogy nőként minden a társkereső, csak nem aranybánya. Pedig ő az imént említett fiatal, vékony, csinos kategória, mégis lesújtó véleménnyel van.

Igazából ennyiről van szó. Ha eddig nem tudtad volna, akkor most már te is megtapasztaltad, hogy társkeresőn ismerkedni nem leányálom. Komoly időt és energiát kell feláldozni a siker érdekében, és még akkor sem biztos a siker. De ne add fel, légy kitartó!


29F

2022. okt. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

#5


Képzeld, nálam még olyan is volt, hogy egy csajjal ismerkedtem vagy 1 hónapig, de nagyon nem passzoltunk össze, savazott állandóan, mígnem aztán meguntam és elkezdtem egyre passzívabb lenni. Végül törölte a Facebookos ismeretséget és nem reagált többet Messengeren.

Eddig még rendben is lenne a sztori, ha a csaj utána nem regisztrált volna fel újra és újra Tinderre, és nem lájkolt volna be újra és újra 😄

Nem emlékezett rá pár hét leforgása alatt, hogy még videóchaten is beszéltünk többször, több órát 😄 Letiltani meg nem tiltott le Face-ről, szóval furcsa volt.

2022. okt. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Szia XY! Nagyon szimpatikus vagy a profilod alapján és látom szeretsz utazgatni meg éttermekbe járni. Ha gondolod beülhetünk valahova csak mondj egy helyet ahol találkozunk és felveszlek a BMW M5, vagy Audi A8-as autómmal ezek csak példák voltak írhattok bármilyet de leginkább sportautóhoz közelit írjatok hiszen a legtöbb nő ki sem lát a BMW és Audik alól szerintem ez kezdésnek nem lenne rossz. Bár jön a lepontozás de a nők valahogy mindig a sok pénz és a luxust keresik! Olyan pasi aki gyalog vagy tömegközlekedéssel megy az a 80%-nak felejtős. Vagy autó vagy motor bár az autó nagyobb divat.
2022. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#14: Azt se felejtsük ki, hogy a Tinderen az algoritmus is minden létező módon próbál neked keresztbetenni

Egyrészt ha nem szerzel viszonylag kevés idő alatt viszonylag sok likeot(amire kicsi az esélyed ha nem nézel ki úgy mint Brad Pitt és George Clooney egyben), akkor az app fel sem dobja a profilod a többi felhasználónak. Így aztán hiába várod a kapásokat, ha a nőknek esélye sincsen bármilyen irányba húzni téged mert egyszerűen nem találkoznak a profiloddal.

Másrészt pedig sokan csinálják azt, hogy mindenkit jobbra húznak. Ezesetben az algoritmus keményen szankcionál, mert robotnak/fake profilnak érzékel téged és elrejti a profilod.

Ezek miatt van az, hogy az első 2-3 nap után a Tinder kifullad számodra egész egyszerűen.

2022. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17!


Mindegyik társkereső kifullad 2-3 nap alatt, mert addigra az összes lehetséges partnert láttad.

2022. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18: A Facebook társkeresőn még egy év után is vannak néha-néha matcheim, ha nem is napi szinten. A Tinder is simán dobál be csajokat az első 2-3 nap után(ha 10 km-es körben ismerkedsz és falun laksz akkor nem, de az más téma) csak éppen semmire nem mész vele mert a fiókodat inaktiválja a rendszer, olyan szempontból hogy mások nem látnak többé téged(de közben te meg ugye látod őket továbra is).
2022. okt. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!