Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyivel több elvárás a férfiak felé, ha elvileg nemi egyenlőség van?

Figyelt kérdés

Egy férfinak legyen jó állása, lakás, autó, stb. Ezek alap dolgokként vannak említve, mint elvárás a nők részéről.


Viszont a nők felé elvárások szinte sosincsenek említve. Ez miért van, ha elvileg a nők egyenlőséget akarnak?


Soha nem hallottam, hogy egy nővel azért nem fognak összejönni pasik, mert nincs jó fizetése, lakása.


2022. nov. 1. 20:18
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
20%

#30

Ja ertem, én rakjam össze a pénzt a gyerekre, én menjek GYED.re, én vetem vissza a karrieremet 2 evvel, hogyne! Erdeklodnek, hogy a pasi akkor a f*szán kívül mit rak bele?

2022. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
65%

Maradhatunk nyugodtan annyiban, hogy a nőknek nehezebb az életük, több az elvárás. Ugyanúgy kell dolgozniuk, de sok férfi a mai napig erlvárja a kiszolgálást, nekik kell megküzdeni a gyerekszüléssel, neveléssel nagyrészt, ők áldozzák be a karrierjüket, és nem szabad sem lehízni, sem megöregedni.

A picsogásotok csak hiszti.

2022. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
45%

31

Te nagyzoltál itt és a pénzen kívül semmit nem hoztál fel a gyerek kapcsán csak, h te kiesel a munkából. Szülni se kötelező ám neked se.

"Teged mi tart vissza, hogy megpályázd ezeket az állásokat?"

Ha sztd a férfi csak a pénz rakja bele (a hozzászolásod alapján így van) akkor téged mi tart vissza, h egyedül vállald a gyereket?

2022. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
62%

33*

A másik, ott van h a férfi megy el gyedre és te keress jobban.

2022. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
68%

32: Maradhatsz annyiban, de ettől ez még nem lesz így. Amiket felsoroltál, NEM elvárások "a nőkkel" szemben, illetve nem egyszerre.

- Ha anyagi egyenlősdit akarsz játszani, akkor teljesen jogos elvárás, hogy te is dolgozz annyit, mint a férfi

- Ha nem akarsz karriert, hanem háztartásbeli szeretnél lenni, akkor szintén jogos elvárás, hogy te végezd az otthoni teendők és a háztartással kapcsolatos dolgok nagyobb részét

- Ha nem akarsz szülni, senki nem kényszerít rá, csak ezt illik a kapcsolat elején közölni a másikkal és meghagyni neki a választást, hogy így is kellesz neki vagy sem

- A gyereknevelésből ma már mindkét szülő egyenlően veszi ki a részét, ehhez viszont hagyni kell, hogy az apa is a részese lehessen nem csak a gyerek életének, hanem a terhesség kezdetétől az egész folyamatnak. Ne csak az legyen, hogy eleinte "az én gyerekem, majd én csinálok mindent, ne nyúlj hozzá, csak elrontod", majd amikor ez kezd rutinná, unalmassá vállni, akkor le akarod passzolni, hogy "nem segítesz semmit, mindent nekem kell csinálnom". Így nem is fog menni.

- Hány nőt hagytak ott azért, mert meghízott vagy mert megöregedett, de mellette megmaradt a korábbi természete? És hányat azért, mert elviselhetetlen házi diktátor lett és mellette hízott/öregedett meg? Tehát biztos, hogy az öregedéssel és a pár plusz kilóval szokott a baj lenni? Persze könnyű arra fogni, mert így lehet tetszelegni az áldozatszerepben.

2022. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

"A gyereknevelésből ma már mindkét szülő egyenlően veszi ki a részét, "


Elméletben. Gyakorlatban messze nem mindenhol.

2022. nov. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
75%
36: Ez egy olyan dolog, hogy meg kell találni a megfelelő társat és nem lesz gond.
2022. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igazán több elvárás van a férfiak felé, mint a nők felé, csak részben más jellegűek az elvárások, mint a nőkkel szemben, másrészt én azt tapasztalom, hogy mindkét nemen BELÜL is óriási különbségek vannak olyan tekintetben, hogy egyrészt mit várnak a másiktól egy párkapcsolatban, másrészt mit tolerálnak neki.
2022. nov. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan fura, mikor valaki azt próbálja sugalmazni, hogy az is a nők hibája, hogy a nők egy részének magas elvárásai vannak a férfiakkal szemben, és az is a nők hibája, hogy a férfiak egy részének nincsenek komolyabb elvárásai a nőkkel szemben.
2022. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!