Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért sértődik meg/akad ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért sértődik meg/akad ki egy lány azért, mert olyan foglalkozásom van, amit ő nem csinálna?

Figyelt kérdés

IT területen dolgozom, és a miután írtam, ezt a választ kaptam "nagyon távol áll tőlem, utálom a számítógépeket, engem rá nem lehetne venni, hogy ezt csináljam..."

Utána végig elég szűkszavú volt, érezni lehetett a válaszaiból, hogy ez nem tetszett neki, és meg van sértve, de én sose vártam volna el, hogy értsen ahhoz, amit én csinálok, vagy bármennyire is érdekelje. Nekem mindegy, mivel foglalkozik a másik, én se lennék pl. fogorvos vagy pszichológus, mert én meg ahhoz nem értek, soha nem is érdekelt az a terület, de nem zavarna, ha a másik ezt csinálja. Sőt, talán nem is baj, hogy más terület, mint az enyém.



2023. márc. 4. 15:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Technofób, azért ilyen. Szerintem hagyd. Tűz és víz két típus akiknem férnek össze. Te dolgoznál, ő meg azt szapulná hogy utálja a technológiát. Én speciel rühelem a technofóbokat, az a legjellemzőbb rájuk, hogy csak megjegyzed mivel foglalkozol és már elkezdik az utálkodást és a győzködést, mire udvariasan jelzi az ember, hogy elfogadja, hogy ő utálja a technológiát, de tartsa meg magának a véleményét és a győzködését, utána már ignorálni szoktam, ha tovább folytatják. Tiszteletlen, hogy nem bírja tolerálni másnak a szakmáját és ezel egyenértékűen a másikat.
2023. márc. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
Utalom azt aki lenezi a 2 kezu munkast . Amikor az agytroszt kapja a beszolast azt vezzeg vedjuk meg mi?
2023. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

22-es mi köze ennek ehhez amit írtál. A kérdező nem néz le senkit a szakmája miatt.


A szóban forgó kérdés egy technofób csajról szól, csak a kérdező nem tudta, és a válaszolók se, hogy azért ilyen a csaj mert technofób. Az ilyen típusú embereknél grey rock-nak kell lenni,mert ők azok akik az utálatukat nem bírják abba hagyni és úton útfélen győzködni próbálják arról a másikat, hogy a technológia szar.


Jeleztem a kérdezőnek, ha boldog akar lenni felejtse el a csajt.

2023. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Amelyik nőnek nem volt dolga vele/nem ért hozzá annak megfoghatatlan, emiatt kicsit zavaró is vagy úgy gondolja nem csinálsz semmit, mert csak gombokat nyomogatsz/nem érti az absztrakciót, hogyan hasznos ez végül is társadalmilag ha sem vulgármaterializmus sem pedig érzelem/empátia nincs benne.


Amelyiknek pedig negatív tapasztalata van, amire lássuk be, számos kis kocka gyíkarc ráerősett, a teljesség igénye nélkül:

- mamahotel hardcore, azaz anyuci keni neki a Nutellás kenyeret.

- okoskodó önjelölt Sheldon Cooper

- tutyimutyi kis határozatlan balfék, aki helyett a nőnek kell reklamálnia még egy pincérrel is.

- nulla gyakorlatiasság, annyira kocka, hogy egy szög beverése helyett leül a AutoCAD-ben tervezgetni vagy egy tojásrántottát nem tud megcsinálni anélkül, hogy ne számolna grammokat meg másodperceket. Az ilyenekkel élvezet hosszútávon együtt élni, utazni valahova...

- lusta, mivel fizikai munkát valószínűleg soha nem végzett, a nőre hárul minden feladat.


Úgyhogy sajnos eléggé hátrányból indulnak az IT-sek sajnos, ezt én is tapasztalom.


Mióta bármixernek, vállalkozónak, autószerelőnek és hasonlóknak hazudom magam, azóta néha összejönnek alkalmi kalandok és randik is. Csak ha komolyabbra fordul, akkor lebukok. Volt már, hogy a csaj mondta, hogy bár nem tetszett neki, hogy hazudtam, de ha az elején megmondom, akkor nemhogy nem jött volna fel velem lakásra, de valószínűleg egyből kioffolt volna még az este folyamán és végig azt hangoztatta, hogy én vagyok az első jófej informatikus, akit ismer, pedig a bátyja is az, de az is gyökér és lúzer.

2023. márc. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Van aki nem szereti az informatikusokat, ennyi.
2023. márc. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

24-es akiket felsoroltál azok csak kamu IT-sek.


Nekem is van IT-s ismerősöm és rokonaim is, nagyon nem ilyenek, én speciel számítógépekkel nőttem fel otthon is és rokonoknál is és a technológia előrelépését is személyesen tapasztaltam gyerekkorom óta,és chat-eltem is IT-sekkel a legjobb fejek voltak anonim chaten és felüdülés volt mert velük intelektuális volt a chat, volt talán egy aki mondta, hogy ne higgyek el mindent amit tanítanak tanfolyamon :), csak ugye tanfolyam és egyetem azért nagyon más, gondolom ezért mondta. Amivel én tisztába is vagyok. Megmondom őszintén ezzel a mondatával azért nem foglalkoztam, mert alapból utána járós típus vagyok és előtte mindegyik ugyanolyan tanfolyamot csekkoltunk és pro és kontra alapján lett választva.


A legnagyobb hatással rám egy anonim fórumon egy IT-ssel való pár beszélgetés volt, nagyon vicces volt. Szétkacagtam magam rajta. Simán lehetett volna Stand Up-os is. Az ő hatása is hogy mertem neki kezdeni egy tanfolyamnak évekkel később igaz teljesen más területen, ő adta meg a kezdő lökést akkor, mert az az IT-s duma amit lejtett szétkacagtam magam rajta, és sokat is segített ezzel, mert akkor beteg voltam, de beleégett a retinámba. Hetekig ezen kacagtam akkor.


Amúgy meg hülyeség azért hazudni, pláne ha kifogsz egy szintén IT-st és játszanod kell, hogy nem tudsz semmit miközben a hölgy meg számodra érdekes és értékes dologról beszélne. :D


A kérdező kifogott egy Technofób hölgyet, ez minden. Ők nagyon vehemensen reagálnak az ilyen dolgokra. Sértésnek veszik ha valakinek ez a szakmája, vagy imádja a technológiát.


Ha csak szimplán olyan tapasztalata lett volna pasival, akkor azt nem így mondta volna, hanem konkrétan jelzi, hogy neki olyan tapasztalata volt.

2023. márc. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!