Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyes férfiaktól tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyes férfiaktól tényleg ilyeneket szoktak kérdezni randikon, avagy éreztetik velük, hogy ezeket elvárják egy kapcsolathoz?

Figyelt kérdés

Itt a Gyakorin időről időre felbukkannak olyan kérdések (mostanában rengeteg), hogy milyen anyagi helyzetet (keresetet vagy vagyont) várnak el a nők a férfiaktól, vagy a randin ilyen dolgokra kérdeznek rá: saját lakás, autó, kereset, vagy épp házasság vagy gyerek felől tapogatóznak közvetett módon vagy direktben. Ráadásul kb. két hónapja jelent meg egy amerikai felmérés is a randizással kapcsolatban, több ezer (azt hiszem 4000) férfit kérdeztek meg, és ott is jelentős volt azok száma, akik arról számoltak be, hogy a nők, akikkel randiztak, kifejezett elvárásokkal (főleg anyagiakkal) érkeztek a randira.

Nos, jelen pillanatban súrolom a 30 éves kort, és emlékszem, hogy 17-18 éves korom körül egy borospince túrán pont erről vitatkoztam egy akkor 30 év körüli, egyetemen dolgozó ismerősömmel erről a témáról. Ő váltig állította, hogy a legtöbb nő az anyagiakra, egzisztenciára utazik, én meg váltig állítottam az ellenkezőjét. Azt mondta, hogyha majd én is 30 leszek, addigra nekem is megváltozik a véleményem. Hát, azóta eltelt 12 év, de a véleményem fikarcnyit se változott, pont ugyanúgy látom, mint 18 évesen. Pedig azóta volt néhány hosszantartóbb viszonyom és kapcsolatom (fél év és 4 év közöttiek, míg a mostani 1,5 éve tart), illetve 1,5 évig lógtam társkeresőn is, ahol azért ennyi idő alatt bőségesen voltak legalább néhány napig/hétig tartó beszélgetések, illetve pár hetes/hónapos randizgatások, de soha az életben nem tettek még fel kérdést se kocsiról, se lakásról, se vagyonról, se gyerekről, se semmi ilyen érdekbeli dologról (se utalást nem tettek ilyenekre). Pont úgy zajlottak ezek az ismerkedések, amire előzetesen számítottam: két fél találkozik, beszélgetnek, sztorizgatnak, és ha jól érzik magukat egymással, akkor lesz második randi, és így tovább. A kapcsolataim is tisztán érzelmi alapokon (és nem érdek-alapon) nyugodtak, tök természetes volt, hogy érzelmileg kötődünk egymáshoz. Más alapon biztosan nem nyugodtak, hisz anyagilag nem voltam/vagyok épp eleresztve: kocsi nem saját, lakás nem saját, havi jövedelmem a béka popójával egyenlő (átmenetileg ugyan, de egyelőre a minimálbér, hallgatóként még ez se volt), úgyhogy nehéz lenne az ellenkezőjét állítani.

Mi a magyarázat erre, hogy valaki egész életében nem fut bele ilyen nőbe (de szó szerint egybe se), egyesek csak ritkán, míg mások váltig állítják, hogy ez tök általános? Hogyan lehet ekkora eltérés egyes férfiak észlelésében, tapasztalásában? Nem feltétlenül kell csak az anyagi helyzetre kihegyezni, a kérdés az érdek-alapú ismerkedésről, randikról és kapcsolatokról szól, hogy hogyan létezhetnek ekkora eltérések.



2023. máj. 15. 02:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább szubjektív, hogy ki mit fog fel áskálódásnak.

Pl a "mit dolgozol?" kérdést fel lehet fogni úgy is, hogy ez az egyik legalapvetőbb infó az emberről, hiszen a munka teszi ki a napjai nagy részét, és úgy is fel lehet fogni, hogy "mit érdekel? ki akarod számolni a béremet??"


Plusz az is sokat számít, hogy ki milyen mentalitással megy a randira. Aki úgy készül hogy egy jót beszélget, egy jót eszik, flörtöl is, és jól érzi magát, akkor az befolyással lesz az élményre. Mint ahogy az is, ha a randi előtt ideges, gyanakszik hogy nincs minden rendben a nővel, vagy épp valami miatt kisebbségi komplexusa van, amit szégyellne, ha kiderülne.


Persze gondolom sokszor tényleg rossz tapasztalataik vannak a férfiaknak, de ez a két dolog sokat számít.

2023. máj. 15. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Ez az élet minden témájában így van, nem csak a randiknál.

Van, aki életében nem találkozik pl. koldussal, más minden nap átverekszi magát több százon, ha csak kimegy az utcára, van, aki sportos emberekkel van körülvéve, más elhízottakkal, más az észlelése is az embereknek.

A felmérés eleve Amerikában készült, de ha jól értem, te Magyarországon élsz.

Megmutatod a felmérést? Talán nem is huszasok közt készült, hanem esetleg ötvenesek közt.

De ez 30 évesen hogy nem világos neked?

2023. máj. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az elsőre számítottam is, hogy lesz egy ilyesmi válasz, ami végül is helytálló. Csak tudod, olykor tényleg roppant feltűnő, hogy tényleg szakadéknyi különbségek is előfordulhatnak. Pár hete pl. vitáztam egy kérdezővel, aki azt állította, hogy a magyar nők 90%-a anyagias, és ő tényleg egészen konkrét, cáfolhatatlan példák sokaságával is alátámasztotta ezt (szemben egy másik válaszolóval), míg mások még nem találkoztak anyagias nővel ismerkedésükkor. És itt nem is ez a lényeg, hanem a SZÁMOK: az, hogy ő is és én is legalább 50 ismerkedésen vagyunk túl. Ő mondjuk 50-ből 45-öt anyagiasnak gondolt (erős példákkal alátámasztva), míg akkor én 50-ből egy ilyenbe se futok bele?! Nagyon furcsa ez számomra.. és nyugodtan lehetne példának hozni az itteni kérdések/válaszok sokaságát is ugyanezen az alapon.


#2

Nem csak a felmérésre értettem, a Gyakorikérdések is telis tele van ilyen kérdésekkel, napi szinten özönlenek a "nők felszínesek, anyagiasak" jellegű kérdések.

A felmérés röviden magyarul: [link]


És hosszan angolul: [link]


Olyan férfiak válaszára is kíváncsi lennék, akik tapasztalták ezt a jelenséget, amit a kérdésben írok. Mármint, hogy az általuk megismert egyes nőknél miben nyilvánult ez meg, hogy érdekbeli célokkal ismerkednek? Vagy mekkora arányban tapasztaltatok ilyet?

2023. máj. 15. 03:38
 4/15 A kérdező kommentje:

*Bocsi, 2. válaszra akartam írni, hogy számítottam ilyenre, hogy az élet minden területére igaz. Erre akartam írni az 3-as válaszom első bekezdését, hogy ilyen feltűnő különbségeket nehéz ezzel magyarázni. Mert ha mondjuk magas infláció van (pl. élelmiszerárak drasztikus növekedése), vagy sok hajléktalan, ezeknél azért általánosságban(!) egyező nézőpontok szoktak születni, a válaszok többsége egyfelé húz, de az "anyagi szempontokat néznek a nők" vs. "külsőségeket néznek a nők" vs. "érzelmeket keresnek a nők" típusú tapasztalások nagyon nem egyfelé húznak. Sőt, mint a kérdezővel való vitám is tanúsítja (3-as válasz), esetenként drasztikusan eltérő tapasztalások is kialakulnak, ráadásul kizárólagos, kivételek nélküli tapasztalások.


Ami az 1-est illeti, sajna az is cáfolható azon a ponton, hogy valószínűleg mindenki úgy kezdi a randizást, hogy nem arra számít, hogy anyagi/érdekbeli szempontokat fognak nála nézni, hanem az embert magát, de idővel csalódik az a férfi, ha sorozatban ilyenekkel találkozik (én is hoztam már fel többször is ezt az érvet, ezért mondom), de köszönöm a válaszod, ettől függetlenül logikus :)

2023. máj. 15. 04:06
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha ismerkedem, akkor vannak alapelvárások:

önálló egzisztencia

Intellektus

műveltség

ápoltság kívül-belül

humorérzék.


Természetes, hogy mindenről tájékozódom, hiszen amit felsoroltam, az alapból meghatározza a másik személyiségét.


Senki sem akar belebonyolódni egy kapcsolatba, s kiderüljön, hogy az én egzisztenciámra épít, hol dolgozik, hol nem, nincs lakása, nem is törekszik, hogy legyen: nincsenek ambíciói, stb.

2023. máj. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

"ha mondjuk magas infláció van (pl. élelmiszerárak drasztikus növekedése), vagy sok hajléktalan, ezeknél azért általánosságban(!) egyező nézőpontok szoktak születni, a válaszok többsége egyfelé húz"

Igen, de nem tudod, mi a válaszok többsége, mert nem reprezentatív a saját, magyarországi mintád.

Magyarországon is él 4%, akik nem érzékelik az inflációt.

Ez 400 000 ember.

Ha köztük élsz, nincs kapcsolatod a 96%-kal.

2023. máj. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy annyi a titok, hogy egyszerűen jól tudsz választani, és aki ilyen típus lenne, azt meg időben elhajtod.
2023. máj. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember anyagias, te is az vagy, hiszen szinte mindent pénzért lehet megvenni. Pénz nélkül se szállás, se étel, se víz, se ruha, se szórakozás.


Az megint más kérdés, hogyha valaki kizárolag a másik pénzéért van együtt, de abban biztos lehetsz, hogy ez nem a legjellemzőbb és nem pár százezres fizetésnél fordul elő.


Tovább megyek, ismerkedésnél külső is számít és párválasztásnál aki nem megy át ezen az első szűrőn, nincs lehetősége megmutatni milyen ember valójában.

2023. máj. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent nagyon vicces h en nokent (40es korosztaly) pont h ilyen pasikba futottam bele parszor. 🤣


Pedig azert ebben a korben az ember letett valamit az asztalra. Min egy normalis munka.


Amugy nokent soha nem erdekel. Max annyiban h ne nekem kelljen eltartani. Leven akkor mar abszolute nem tudnam ferfi szamba venni. Ahogy akkor sem ha uszik az adossagban. Egyebirant holt mindegy h 150 vagy 1.5 a fizetese. Inkabb a penzugyi tudatossag ami erdekel. Nem a pontos osszeg.

Ezert szoktam megkerdezni h mit csinalna ha nyerne/orokolne/kapna 30millat. A kerdes lenyege h megtudjam mennyire tudatos ebben.


De alapvetoen az erdekel h hogyan erzem magam chat es szemelyes talakozo kozben. Hogyan gesztikulal, hogyan mondja, mit kerdez, mit mesel, passzis vagy aktiv ismerkedeskor....


Ezek tobbet elmondanak a szemelyisegerol mint hinne.

En ezek menten ismerkedek.

2023. máj. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Én már 50 is elmúltam, s az az élettapasztalatom, hogy az évek előrehaladtával a nők párválasztásában egyre erősödő szempont a jólét és az egzisztencia. Fiatalon a nők többsége még álmodozóbb, érzelemközpontúbb. Aztán szép lassan, de különösen az első gyerek után a nagybetűs élet lehúzza őket a földre. Egyre kevésbé felhőtlen játszadozásra, s egyre inkább biztonságra vágynak, s ebben benne van az anyagi biztonság is.
2023. máj. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!