Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyes férfiaktól tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyes férfiaktól tényleg ilyeneket szoktak kérdezni randikon, avagy éreztetik velük, hogy ezeket elvárják egy kapcsolathoz?

Figyelt kérdés

Itt a Gyakorin időről időre felbukkannak olyan kérdések (mostanában rengeteg), hogy milyen anyagi helyzetet (keresetet vagy vagyont) várnak el a nők a férfiaktól, vagy a randin ilyen dolgokra kérdeznek rá: saját lakás, autó, kereset, vagy épp házasság vagy gyerek felől tapogatóznak közvetett módon vagy direktben. Ráadásul kb. két hónapja jelent meg egy amerikai felmérés is a randizással kapcsolatban, több ezer (azt hiszem 4000) férfit kérdeztek meg, és ott is jelentős volt azok száma, akik arról számoltak be, hogy a nők, akikkel randiztak, kifejezett elvárásokkal (főleg anyagiakkal) érkeztek a randira.

Nos, jelen pillanatban súrolom a 30 éves kort, és emlékszem, hogy 17-18 éves korom körül egy borospince túrán pont erről vitatkoztam egy akkor 30 év körüli, egyetemen dolgozó ismerősömmel erről a témáról. Ő váltig állította, hogy a legtöbb nő az anyagiakra, egzisztenciára utazik, én meg váltig állítottam az ellenkezőjét. Azt mondta, hogyha majd én is 30 leszek, addigra nekem is megváltozik a véleményem. Hát, azóta eltelt 12 év, de a véleményem fikarcnyit se változott, pont ugyanúgy látom, mint 18 évesen. Pedig azóta volt néhány hosszantartóbb viszonyom és kapcsolatom (fél év és 4 év közöttiek, míg a mostani 1,5 éve tart), illetve 1,5 évig lógtam társkeresőn is, ahol azért ennyi idő alatt bőségesen voltak legalább néhány napig/hétig tartó beszélgetések, illetve pár hetes/hónapos randizgatások, de soha az életben nem tettek még fel kérdést se kocsiról, se lakásról, se vagyonról, se gyerekről, se semmi ilyen érdekbeli dologról (se utalást nem tettek ilyenekre). Pont úgy zajlottak ezek az ismerkedések, amire előzetesen számítottam: két fél találkozik, beszélgetnek, sztorizgatnak, és ha jól érzik magukat egymással, akkor lesz második randi, és így tovább. A kapcsolataim is tisztán érzelmi alapokon (és nem érdek-alapon) nyugodtak, tök természetes volt, hogy érzelmileg kötődünk egymáshoz. Más alapon biztosan nem nyugodtak, hisz anyagilag nem voltam/vagyok épp eleresztve: kocsi nem saját, lakás nem saját, havi jövedelmem a béka popójával egyenlő (átmenetileg ugyan, de egyelőre a minimálbér, hallgatóként még ez se volt), úgyhogy nehéz lenne az ellenkezőjét állítani.

Mi a magyarázat erre, hogy valaki egész életében nem fut bele ilyen nőbe (de szó szerint egybe se), egyesek csak ritkán, míg mások váltig állítják, hogy ez tök általános? Hogyan lehet ekkora eltérés egyes férfiak észlelésében, tapasztalásában? Nem feltétlenül kell csak az anyagi helyzetre kihegyezni, a kérdés az érdek-alapú ismerkedésről, randikról és kapcsolatokról szól, hogy hogyan létezhetnek ekkora eltérések.



2023. máj. 15. 02:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a ferfiaknal is igy van ez!

Amugy a legtobb esetben nem is a no, hanem a gyerek biztonsaga miatt lesz fontos kerdes ez. Leven rengeteg pasi dobja "elete szerelmet" csak mert nem tudja kezelni a gyerek valalas miatti fontossagi sorrend atrendezodeset. Legalabis a mai 30-40 es korosztalyban.

2023. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
44%
10: Persze, mert húszéves egyetemistaként még otthon lakik a nő, anyuci, apuci fizet mindent, nem kell anyagiakon gondolkodnia, megteheti, hogy csóró pasijával andalognak a naplementés estén, aztán hazamegy és mindene megvan úgy, hogy neki semmire se kellett költenie. Aztán középkorúan már saját magát meg esetleg egy vagy több gyereket is el kell tartania, különben éhenhalnak, akkor természetes, hogy szempont lesz az anyagi jólét. Álmodozásból nem lehet számlákat befizetni és ételt rakni az asztalra.
2023. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Nekem ugyanilyen az, amikor vki azt mondja, a nők mindig fúrják egymást. Nekem sem volt ilyen munkahelyi közegem, mégis mindenki mondja, hogy ez van.
2023. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 hollófernyiges ***** válasza:
71%
AZ itteni kérdéseket ne vedd alapul, azokat egy-két monomániás írja ki.
2023. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező te randizol, párkapcsolataid voltak, alkalmi kalandok, sikerek társkeresőn stb. Én évek óta nem szexeltem, nem volt barátnőm, nem csókolóztam és tovább megyek randim sem volt, sőt nem is beszélgettem nőkkel ismerkedési szándékkal.

Neked az a valóságod amit leírtál nekem meg az amit én írtam.

Mindketten ebből indulunk ki. Számomra elképzelhetetlen, a jelenlegi állapotomból kiindulva hogy valaha is lesz kapcsolatom, neked pedig az, hogy vannak nők akik a pénzre utaznak.

2023. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!