Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mindenkinek más a szép vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenkinek más a szép vagy van olyan férfi aki külsőleg egy nőnek sem jön be és csak a külseje miatt marad örökké egyedül?

Figyelt kérdés
2023. aug. 31. 21:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
13%

Érdekes néhány hozzászólás. Az a helyzet, hogy a környezetemben egy olyan ronda férfi sincs, aki rondaként talált volna párt. (Olyan van, aki fiatalon helyes volt vagy rendben volt és öregkorára már nem adott magára. Addigra viszont megvolt a párja.)

Szóval, amikor azt írjátok, hogy a környezetekben vannak ronda pasik, akiknek van párjuk... Nem lehet, hogy ezzel épp azt mondjátok, hogy nálatok is magasan van a léc és tök átlagos srácokat is simán behúztok a ronda kategóriába?


Érdekes a negatív belső tulajdonságok megemlítése is. Az ugye megvan, hogy sok tök átlagos kinézetű, de pozitív személyiségű srác is panaszkodik, hogy nem talál barátnőt?


Továbbá az megvan, hogy itt is rendszeresen elő van adva, hogy a jó külsejű férfiakhoz ne merjen senki negatív tulajdonságot társítani? Most akkor, a rondákhoz lehet?

2023. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%

11, óvodában dolgozom, kifejezetten csúnya embereknek is van gyereke. De, tágabbkörnyezetemben is látok csúnya nőt és férfit is kapcsolatban. 20-40 közötti emberek általában.

Én kevés embert látok igazán szépnek, sokan vannak az átlag körben, akik olyan nem csúnya, nem szép kategória és relatíve kevés a kifejezetten csúnya. De, ezek se halnak meg anélkül, hogy lett volna párjuk. Legalábbis a környezetemben. De, hasonlóan csúnya párjuk van általában.

És ez szerintem a kulcs a dologhoz. Ha valaki csúnya, de a szép emberek tetszenek neki (mint írtam ezen szerintem tudatosan nem igen lehet változtatni) az megszívta. Ha átlagos, de emellett nyuszi és a munkája is olyan semmilyen, ami kapcsán nem kelt feltűnést és szép, dekoratív nőt akar, aki viszont felrűnést kelt, az megint nehezített pályán játszik. Szerintem az, aki soha nem talál kölcsönös szerelmet, ebben szenved jellemzően. Mondom, akit ismerek, az azonos szinten végül talált magának.

2023. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
13%
Itt vagyok, ronda vagyok, jó dumám sincs, és 37 vagyok
2023. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
14%
B'szhatsz minden mást ha nem nézel ki jól, a jó duma illúzióját rendszerint a jó külső gerjeszti.
2023. aug. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%

"Szóval, amikor azt írjátok, hogy a környezetekben vannak ronda pasik, akiknek van párjuk... Nem lehet, hogy ezzel épp azt mondjátok, hogy nálatok is magasan van a léc és tök átlagos srácokat is simán behúztok a ronda kategóriába?"


Magyarul a szépség (és a rondaság is) relatív.

2023. szept. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
65%

#11! Nem. Tisztában vagyok vele, hogy nekem a nagyon jó pasik tetszenek. De attól még nem vagyok vak! Ezért nem azokról a barátnőimről írtam, akiknek nekem nem tetsző, de relatív átlagos pasijuk van. Én is látom azért az átlagos és a csúnya közötti különbséget.

Láttál már csimpánzt? Na, ennél pontosabban hogy magyarázzam el, ha egyszer pont ugyanúgy nézett ki? Emellett nyüzöge, vékony lábakkal, karokkal. Olyan típus, akikre itt azt szoktátok írni, hogy esélytelen. És nem öregen csúnyult el, akkor volt kb.20éves, amikor barátnőmet lecserélte, 30.(Tény, hogy az említett lány általánosban osztálytársam volt és már akkor is az iskola legrondább fiújába volt szerelmes, de ez is azt bizonyítja, hogy az ízlések különböznek.)

A másik... feltételezem, nem vagy elég öreg ahhoz, hogy Barba papa mondjon neked valamit. Na, ő pedig úgy nézett ki. Akkora, mint egy hegyomlás, de nem az izomtól. Minden tagja folyik a hájtól. Tény, hogy ma, öregen még sokkal durvább, de már akkor is egy összefüggő háj volt, pedig amikor megismerkedtek, épp katona volt. Ő is 20 volt akkor. Haja már alig van, de már akkor is kopaszodott. Pluszban hiányzott egy frontfoga. Képzeld el ezt 20 évesen. Hát, kétlem, hogy csak azért látom rondának, mert én vagyok túl válogatós.

A negatív belső tulajdonságot nem mi társítjuk a rondákhoz, hanem ők bizonyítják a válaszaikkal. Én az itteni incelekről beszéltem. Honnan tudnánk hogy néznek ki??? A belső tulajdonságukról viszont pár sor után kiderül, hogy katasztrófa. Nem véletlen, hogy nincs senkijük és NEM a külső az oka.

#9

2023. szept. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

A szépség viszonylag objektív. Vannak olyan alapvető tualjdonságok amelyek minden embernél szépnek számítanak és vannak olyanok, amelyek nem.

Az, hogy mindenkinek más a szép részben igaz, de nem azt jelenti, hogy pl. Quasimodo van akinek bejön. Egy skálán bizonyos értékek között mozog, hogy ki az aki szépnek számít, ő biztosan be fog jönni valakinek és ki az aki nem, ő pedig lehet, hogy tényleg örökre egyedül marad. Vannak olyan tualjdonságok, amelyek befolyásolják a megítélésünket. Szóval egy alapvetően rondának tartott ember is csajozhat úgy, ha megfelelő közegben mozog, megfelelő emberekkel találkozik. Pl. egy zárt társaságban lehet ő lesz a befutó pusztán egy-egy tulajdonsága miatt.

Külsőre is vannak ilyen tualjdonságok, amelyek a legtöbbeknél nem váltanak ki semmilyen reakciót, de vannak akiknek ez pont a tipikus esetük. Mondjuk szakállas az illető, szóval ilyen hatalmas, hosszú és mondjuk bizonyos színű szakálla van. Lehet a legtöbben inkább kínosnak tartják a dolgot, de biztosan vannak olyanok akiknek meg ez az a dolog, ami miatt a fazon NAGYOB be fog jönni. Ezt nevezik "niche"-nek.

Illetve azt se felejtsük el, hogy a társkeresés a legtöbbeknél, főleg egy bizonyos kor után már nem kizárólag vonzalomra, rózsaszín ködre épít, hanem sokkal inkább racionális dolgokra: nem akar egyedül maradni, családot akar alapítani, gyereket szeretne, könnyebb ha van egy párja akivel osztozhat stb.

Szóval bejönnek a képbe a racionális indokok. ÉN azt látom, hogy a többség inkább így van kapcsolatban. Ettől persze még szerethetik a párjukat meg lehet harmonikus a kapcsolat, de nem biztos hogy mindegyik fél a másikra vágyott eredetileg. Mondhatnánk úgy is hogy kompromisszumot kötöttek vagy "leadták az igényüket".

Aztán van még millió más faktor a dologban: vannak akik egészen fiatalon, mondjuk tizen évesen már összejönnek és együtt is maradnak, lustaságból, megszokásból vagy "félelemből". És lehet, hogy együtt lesznek rondák, vagy csak az egyik fél. Nem tudhatjátok, amikor mindenki azzal jön, hogy "mennyi ronda párt lát".

Rengeteg anyagi függőségen alapulú kapcsolat is van, ahol az egyik fél mondhatni kiszolgáltatott a másiknak, sokan csak a gyerek/gyerekek miatt maradnak együtt, sokakat a hitel, tartozás köt össze stb.

2023. szept. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%

Ezt a választ innen gyakoriról loptam mástól, de nagyon illik ide:


A szépség relativitásáról meg itt egy példa, amit már leírtam párszor:



- Hófödte hegycsúcsokkal körülvett bajor falucska, amin kristálytiszta patak csörgedez végig.


- Mediterrán kisváros orgonával benőtt terméskő épületekkel.


- Sudár pálmafákkal szegélyezett trópusi tengerpart.


- Nyüzsgő, modern nagyváros, formatervezett épületremekekkel.


- Lerobbant, kommunista lakótelep.



Nyilván relatív, hogy az első négy közül kinek mi a szép, de abban már mindenki egyetért, hogy az ötödik az mindegyiknél csúnyább. Na valahogy az emberi szépség megítélése is ilyen.

2023. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Az igénytelenség a lényeg

Aki ocsmány általában az is találhat párt, csak egyrészt kompenzálnia kell valamiben, másrészt pedig igénytelennek kell lennie a másik nem felé, harmadrészt pedig nemcsak elfogadni szintúgy ocsmány embereket magának, de esetleg még kezdeményezni is kell náluk

Sokan képesek idáig süllyedni, ezért van sok ocsmány embernek - igen férfiaknak is - párja

2023. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
72%

"Sokan képesek idáig süllyedni, ezért van sok ocsmány embernek - igen férfiaknak is - párja"


Inkább hoztak egy értelmes döntést, hogy inkább egy önmagukhoz hasonlóan előnytelen külsejű, más tulajdonságokban is hozzájuk illő párral élnek békében és boldogan, vagy insta modellek után nyálat csorgató megkeseredett, mindenre és mindenkire fröcsögő vénemberek lesznek.

Szerinted melyik lesz boldogabb a kettő közül?

2023. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!