Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van értelme bejelentkezni pszichológushoz akkor, amikor épp minden rendben van?

Figyelt kérdés
Mondjuk van egy alakuló kapcsolatod, nincs baj. De a múltban tipikus hibákat követtél el a kapcsolataidban, és most szeretnéd jól csinálni, hogy ne az legyen a vége, mint eddig mindig. Ilyenkor szerintetek érdemes pszichológushoz fordulni, vagy kiröhög?

jan. 8. 14:52
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
19-voltam már pszichologusnal, hozzá mennek vissza, ő nem ilyen.
jan. 8. 17:17
 22/32 anonim ***** válasza:
18%

Ahhoz nem kell pszichológiai tanácsadás, hogy magabiztosabb légy. Ne haragudj, de olyan ostoba vagy, hogy hiszed kinevetne. Esetleg magában, de nem az arcodba. Neki az munka, pénz, siker, hogy téged útbaigazít. Ráadásul a régihez mennél vissza és mégis attól tartasz, hogy viccesnek tartana. Egyáltalán semmi magadba és másba való hited nincs. Éretlen is vagy, mert nem haladsz előre.

Az önbizalomhoz elég pl a sport, különbozo könyvek, hobbik, tanulás és persze egy szerető társ aki támogat. Nem hiszel a könyvekben pedig lehet azt tanácsolni fogja a pszichológus. Ugyanis ő támpontot ad, végighallgat, de ennyiben ki is merül a munkája. A te feladatod megtalalni a helyes utat és ahhoz fontos az önkritika, önmagad megismerése, onfejlesztés és emberismeret, sőt az egészséges kapcsolatok megismerésének működése is. Millio könyv, videó, csoport van hasznodra és egyikkel se élsz holott a pszichológus nem fog megmenteni. Felejtsd el.

jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
69%

22.


Ez a válasz jól elegyíti az arrogáns rosszindulatot és a pökhendi fennhéjázást.

jan. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
23-igy van, erre már nem is reagálok. :-)
jan. 8. 17:32
 25/32 anonim ***** válasza:
Én azt tenném inkább, hogy átgondolnám az előző kapcsolatokat: mit rontottam/tontottunk el, mi volt jó benne? Összeíírnám, összegezném, eszemben tartanám, és amikor előáll az ismerős helyzet, akkor egy nagy "STOP!"-táblát állítanék magam elé, elszámolnék 10-ig, és totál másként cselekednék, nem pont ugyanígy, ahogyan akkor, régen.
jan. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
25# vagyok: még annyi, hogy ehhez nem kell pszichomuki, hanem csak gyakszi, türelem, és legalább megmarad a pénzed.
jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#23:



Pökhendi fennhéjázó stílusom van. Azért mert leírtam az igazságot miszerint semmi bizalma nincs maga iránt és mások iránt se? Tipikus válasz, hogy nem reagál, de azért reagál. Megsértődik pedig segítő jelleggel írtam. Tényleg nem kell szakember ahhoz, hogy az önbizalmát és másokba vetett bizalmát rendbehozza. Fölösleges pénzkidobás lenne. A gondolkodásmódjával van a probléma amin csak ő maga változtathat, senki más. És hiába nem tetszik önmagad megismerése odatartozik, a pozitív/negatív tulajdonságai. Az egyikből erőt merít ahhoz hogy a másikon javítson. Ilyesmihez igen türelem, akarat és erő kell, sok időbe beletelik, de el lehet érni a célt. Senki se hibátlan, én se vagyok az. Ez nem szégyen. De az már baj, hogy megkeseríti a saját életét és nem tanul a hibáiból.

jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
71%

27.


Ha extrém mértékű kisebbrendűségi érzéstől szenved valaki, azon nem segítenek ezek a dolgot. Hidd el, tudom, mert mélyen érintett vagyok. Igaz én már feladtam, nemsokára távozom az élők világából, de a kérdezőnek nem ártana valami erősebb dolog, mint pár könyv közhelyekkel, mint "mosolyogj többet" meg "ha hálát adsz random dolgokért, akkor minden megoldódik magától" (a la Titok)

jan. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
45%

Dehogynem segít csak nem kell felfogni úgy, hogy ellene szól.

Mindenkiben van kisebbségi komplexus csak hát nem mindegy milyen mértékben és milyen gyakran. Lehet rajta segíteni! A pátyolgatás szebb dolog, de neki nem arra van szüksége. Inkább arra, hogy önmagával szembe nézzen és lássa a hiányosságait. Ha a pszichológus rámutat, hogy nincs önbizalma akkor is megsértődik, vagy mi van? Írtam, én tőlem menjen hozzá, talán valamilyen szinten segít rajta, de az tény, hogy a munka nagyrésze az övé és ahhoz ha mindjárt földhöz vágja magát kell önismeret és fejlesztés.

jan. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

29.


És ez az, ami sokaknak nem megy önállóan. Én is próbálkoztam vele régebben. Sokszor. Ideig-óráig működik is, de mindig ott marad a tudatalattidban a félelem, az értéktelenség, a "nem vagy olyan jó, mint mások".

jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!