Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hány éves korban kell reálisan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves korban kell reálisan elengedni hogy az ember megtalálja a társát akivel utána később családot alapíthat? 37 éves férfi vagyok. Hány évem van még hátra, reálisan? Vagy ez a hajó már elúszott?

Figyelt kérdés

jan. 12. 05:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 A kérdező kommentje:

8-as: miért ne lehetne az egyenlet szerelem+társ=család? Ha nagy a szerelem akkor nem lehet család de ha nincs akkor meg igen? Hogy is van ez? Érdekházasságot szerintem elég sokan elítélnek, én is, nem gondolom hogy úgy családot alapítani jó ha a két fél nem szereti egymást eléggé. Akkor inkább elengedem a családot mert a gyerekre is gondolni kell. Tehát ezért is a sorrend a társ megtalálása és csak azután jöhet bármi.

Ezért is a kérdés van e még időm és ha esetleg igen kb. mennyi. Én is úgy érzem sajnos lassan ahogy írták "lefőtt a kávé"...de reménykedem még...

jan. 12. 06:45
 12/74 anonim ***** válasza:
62%
Ugynai miből gondolod, hogy ha 37 évig nem sikerült, majd most ezután...mi változna? Mert azt nyilván érzed, hogy valami nem ok.BAkker, amiket leírsz életkorok...gondolom 40+-osan nem 40+os, korban hozzád való nőre gondolsz, hanem valami jóval fiatalabbra? Azzal hogy akarod agyilag megérteni magadat, társként funkcionálni, ha teljesen más generáció vagytok? Először is azt kellene letisztáznod, hogy te most egy tenyészkancát keresel vagy társat, mert a leírásdból inkább az előbbi, mintsem az utóbbi. Nos, ahhoz meg tudod mi kell: marha vastag pénztárca! Sok nő van, aki meg inkább csak eltartót keres a leendő családjának, és nem a férfi emberi minősége a fő szempont. Simán egymásra találhattok!
jan. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 A kérdező kommentje:

12-es: ki írta hogy azt gondolom ez változna? Annyi történt maximum hogy stabil munkahelyem lett, rendezettebb a viszonyom magammal, a családommal, van saját lakásom, elkezdtem foglalkozni a vallással is. Ettől függetlenül nem lettem előrébb, jól látod. 37 évesen ugyanott vagyok mint pár évvel ezelőtt.


Nem gondolok jóval fiatalabbra, de az tény hogy pár év korkülönbség a férfi javára szerintem előnyös. Ismerek olyat ahol a férfi 45 évesen lett a apa, a nő pedig 30 éves volt, aztán újra gyereke lett 47 évesen, a nő pedig 32 volt. Na ez nem én vagyok. Nem szeretnék 15 évvel fiatalabb nőt. 8-10 évvel fiatalabb nőkkel is nehezen találom meg a hangot, nemhogy 15. De a 2-8 év korkülönbség az szerintem alig észlelhető.


Nem tenyészkancát keresek, ezt a nők is éreznék. Társat keresek de olyat aki nem zárkózik el a saját családtól.


Eltartó sem akarok lenni.


Ha úgy gondolod 37 évesen lefőtt a kávé írd te is inkább azt, én is érzem hogy ez már le van futva ez a kör.


Viszont társkereső rendezvényeken rengeteg 33-43 éves nővel beszélgettem az elmúlt évben és a legtöbbjének nem volt családja de teljesen abban a hitben volt hogy neki minden jönni fog, válogathat a végtelenségig. Szerintem azért van egy pont amikor szembe kell néznünk önmagunkkal. Valóban van még idő vagy erről le kellene tenni?

jan. 12. 07:00
 14/74 anonim ***** válasza:
28%
Sok nő szereti a nagy korkülönbséget, egy 30 éves nőnek simán jó leszel és ő még sokáig tud szülni
jan. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 A kérdező kommentje:

14-es, a túl nagy korkülönbséget aki szereti az általában amiatt szereti mert van egyfajta apakomplexusuk, vagy lehet nem ennyire súlyos de szeretik ha a férfi tapasztalt stb., de ha nem vagy az csak annyi hogy 7 évvel később születtél az kevés.

Ettől függetlenül valahol 7 év körül van szerintem a max ami még nem generációs szakadék.


Viszont gyereket vállalni 40 felett férfiként lehet felelőtlenség. Nem mintha erre lenne esélyem, ezért sem tudom mit tegyek. Hagyjam az egészet? Társat keresek továbbra is ez nem kétség.

jan. 12. 07:11
 16/74 anonim ***** válasza:
64%
Én azt nem értem, hogy miért írsz ki erről kérdést. Ha leírná valaki, hogy neki sikerült, attól még neked nem lenne se jobb se rosszabb. Főleg, ha ugyan azt csinálod, mint eddig. Valamin biztos változtatnod kell, hogy sikerüljön. De ahhoz itt nem fogsz segítséget kapni.
jan. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
87%
12-es vagyok. Nem gondolom, hogy lefőtt a kv-d, de a kettő együtt már erős kompromisszum, és durván szűkülnek a lehetőségek, mármint a család, meg a társ, és még korban valami hozzás közelálló is, akit nem eltartani kell. Gondolj bele, egy pár évvel fiatalabb nővel is, ha nem eltartót keres, akkor van szakmai háttere, vsz. kiforrott személyisége, és már nem minden árona fehér ruhát kergeti, hanem neki is vannak igényei, ahogy neked is, amiből nem ad le. Összecsiszolódás, közös élmények gyűjtése, tényleg tudtok-e egymással élni...ezek mind olyan dolgok, amelyek időigényesek, viszont az idő ebben a korban már nem feltétlen a barátotok, ha a gyerekválallás is cél. Mit áldozol fel miért? És akkor ez még nem is a gyerekneveléssel járó nyűg, a lemondások, stb. Mert már van miről lemondani... és a másik oldalon is felmerül a kérdés, hogy ha családot akart, akkor mi a fene baj van vele, hogy eddig nem kelt el, és miért válogat még mindig, vajon mire vár...Ugyanúgy nem lehetetlen, mint korábban, szóval szerintem nem lamentálni kellene rajta, hanem élni az életedet, mielőtt tényleg csak nézed, ahogy elmegy melletted! Élvezd azt ami van, aztán majd alakul!
jan. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
100%
8 vagyok: azért mert a társ+szerelem+család a szerencsén múlik, hogy téged betalál-e egy nagy szerelem vagy sem. Viszont a társ+család a te tettrekészségeden és akaratodon múlik. Ha valaki családot akar, az keressen arra alkalmas, azonos célokkal rendelkező embert. Nem kell szerelmesnek lenni. Nyilván érdemes, ha van szimpátia meg vonzalom, de szerintem itt megáll a dolog. Én azt gondom, hogy a nagy szerelmek a véletlen művei, azokat kierőszakolni nem lehet. De társat találni, családot alapítani szerelem nélkül is lehet, ami nem egyenlő a szeretetlenséggel.
jan. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:

17-es: szimpatikus válasz, ment a zöld jel, köszönöm. Valóban elgondolkodtató a tény és óvakodásra is ad okot hogy akik nálam szóba jöhetnek korban ( tehát a 30-40 közötti korosztály ) szintén ugyanabban a hajóban van mint én, csak a másik oldalon. Két problémás ember vajon tud e együttműködni? Ő is válogat, ő is elvár, meg nyilván én is, mégha nem is vallom be de bőven vannak elvárásaim nekem is.


Az idő sajnos kegyetlen mindenkivel, nem értem miért nem veszik észre az emberek ezt. Ilyen szempontból régen nehezteltem és rosszul esett ha valaki elutasított ( mondjuk 1-2 randi után ), de most már hálás vagyok nekik, hiszen legalább nem rabolták az időmet. Bár ki tudja lehet lehetett volna valami de nem akarták megpróbálni...

jan. 12. 07:22
 20/74 anonim ***** válasza:
77%

11

Nem! Itt arrol van szó, h én nőként, pl halálszerelmes voltam 7 évig egy pasiba, aki nagyon keveset kerrsett. Szerettem volna gyereket, így elhagytam egy olyan férfiért, akinek biztos anyagi háttere van, megbízható, rendes. Olyan "nagyon szerelmes" nem vagyok, de szeretem. Érted ezt a kulonbséget?

jan. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!