Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hány éves korban kell reálisan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves korban kell reálisan elengedni hogy az ember megtalálja a társát akivel utána később családot alapíthat? 37 éves férfi vagyok. Hány évem van még hátra, reálisan? Vagy ez a hajó már elúszott?

Figyelt kérdés

jan. 12. 05:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
92%

"és talán még találhatok egy olyan nőt akit nem zavar hogy közelebb vagyok a 40-hez mint a 35-höz"


- Engem a korod nem zavarna, de nem értem, miért szülne neked bármeilyik nő??? Csak egy okot mondj! Csak egyet.


És pontosan emiatt csokken a születés szám. Nem a nők miatt, habem a hozzádhasonló szarkupacok miatt, akik szerint a család/gyerekvállalás kimerül abban, hogy "sperma". Érdeklődnék, hogy a te f*szodon kívül mit raksz a kapcsolatba? Semmit. Hát köszi, akkor maradok inkább egyedük 28 évesen.

jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 A kérdező kommentje:

51-es mégis mit kéne még a farkamon kívül nyújtani ?

Lentebb kéne venni az elvárásokból!!!!!

jan. 12. 10:58
 53/74 anonim ***** válasza:
90%
52- talán kéne agyat növeszteni.
jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
91%

52



Trollkodsz, ezt már tudtuk eddig is.

DE (!), ha ezeket a dolgokat te most tényleg komolyan is gondolod, akkor egy elveszett ember vagy, és nőd az életben nem lesz.

jan. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
95%

Hát, 30, de főleg 35 fölött már kezd elég forró lenni a talaj. Én 40 vagyok, de érzem, hogy eléggé lehúzták a rolót. Amikor körülnézek, és látom a barátaimat, munkatársaimat, hogy már 10-15 éves házasok, közös élményekkel, tapasztalattal, lakással, házzal, 2-3 gyerekkel, akkor minden erőm elhagy...

Láttam egy filmet még az egyetemi éveim alatt, huszonéves fejjel, a főszereplő férfi épp naplót írt: "Negyven éves vagyok. A legrosszabb kor. Még túl fiatal az ember ahhoz, hogy álmai legyenek, de már túl idős ahhoz, hogy megvalósítsa." Beleégett az emlékezetembe, máig nem felejtettem el. És nekem is meg kellett érnem mindezt...

Na, de a lényeg, hogy azért nem kell feladni a dolgot, csak reálisan látni: a helyzet nehéz, de nem lehetetlen. Ahogy a többiek is írták, a remény hal meg utoljára, és ehhez érdemes idomulni. Ismerkedni kell, és céltudatosnak lenni. Pontos elképzelésekre van szükség, hogy hogyan szeretnél élni, és abba az irányba mozdulni és tenni. Ismerkedés, egzisztencia megteremtése, stb. Én úgy vagyok vele, hogy ha nem jön össze, akkor legalább elmondhassam, hogy amit tudtam, megtettem.

Ami a gyerekvállalást illeti: bár már valóban nem vagyunk ideális korban, mégis gondolj arra, hogy vannak nők, akik 40 fölött is szülnek gyereket (nyilván jellemzően nekik már van korábbról is) - pedig ők is 60 évesek lesznek, amikor a legkisebb gyerekük 20. Mégis vállalják. Tudok olyan férfit, aki 44 évesen házasodott, és született két szép gyermeke. Pedig vak (!) volt. Na, amikor ilyeneket hallok, akkor az azért tud még reményt adni - hogy neki mennyivel nehezebb volt, és mégis sikerült neki.

Az okokkal azért jó tisztában lenni. Nálam is van bőven (főleg lelki okok) - nem mást okolok a helyzetem miatt. Érdemes tisztába kerülni ezekkel, és javítani magunkon, amennyit tudunk.

Szerelem vs. szeretet: A szerelem valóban elmúlik, a szeretet marad meg, az kíséri végig a házastársakat. Ezzel nincs baj, és tisztában kell vele lenni. Nyilván kell, hogy legyen fizikai/lelki vonzalom a felek között, anélkül nem megy, és az ismerkedés kezdetén nehezen tudom elképzelni, hogy ne legyen valami felfokozott érzelmi töltet (szerelem) is. De ez csalóka tud lenni, nagyon könnyen kialakul, akár egy erősebb vonzalom alapján is, és az ember ilyenkor idealizálja az illetőt. Sokan ott rontják el, hogy elmerülnek ebben az eufóriában, és nem gondolnak sok minden másra, ami szükséges az élethosszig tartó sikeres párkapcsolathoz. Az értelmi megfontolásokat teljesen kihagyják, azt hiszik, ez az érzés mindvégig kitart, pedig nem. És ha a többi dolog (közös cél, világlátás, szeretet, stb.) nem volt meg sosem, akkor összeomlik az egész, mint egy kártyavár.

A korkülönbséget illetően: természetesen nem kizárólagos szabály, de előnyös, ha a férfi valamivel idősebb, és 8-10 év különbség azért belefér - ez nem kell, hogy kizáró tényező legyen. Viszonylag extrém példa Szandi esete, aki 16 évvel fiatalabb férjénél, és a mai napig boldogok, 3 gyermekük van.


F40

jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 A kérdező kommentje:

55-ös köszönöm az őszinte és kimerítő választ, meglátást amiket megosztottál velem. Nagyon érdekes volt olvasni, az első őszinte megnyilvánulást itt és máris "megkönnyebbültem" ami csupán annyit jelent hogy nem vagyok egyedül a szituációmban. Nyilván pár év semmit sem jelent szóval kijelenthető hogy a 35-40 közöttiek hasonló szituációban vannak mindannyian.


Talán annyi a különbség hogy a 35 éves azt hiszi ráér még ( főleg a férfiak között látom ezt ), a 37-40 már látja hogy az idő véges és hihetetlenül felgyorsul. Én látom magam mindkét úton, tehát agglegényként gyermek nélkül is de nem egy szép vízió. Viszont látom magam büszke apaként, férjként és bár itt sincsenek illúzióim mégis egy szebb jövőképnek látom mégiscsak. A szüleim idősödnek, ahogy ezt egyre jobban látom úgy alakul ki bennem is egyre inkább a valódi felnőtté válásra való igény. És lehet ezen gúnyolódni de igen én azt gondolom igazi felnőtté akkor válik az ember ha saját gyermeke lesz, addig igazából csak egy nagy gyerek.


Azt megkérdezhetem hogy te feladtad e vagy te is keresel?


Én aktívan keresem a társam, nyilván megkötésekkel, ugyanis nem akarom senki idejét rabolni és nagyjából már ismerem azért annyira magam hogy tudom mi fér bele és mi nem. Tehát nem tartom magam elveszett embernek. Az tény hogy nehéz ebben a korban már meghódítani egy nőt mert válogatnak, és érthető ez is valahol mert a 30-40 közötti nők egy jó része már a VÉGLEGES-t keresi, akivel megállapodhat. Itt már minden szempontot néznek, ezért nehéz labdába rúgni is.

Viszont azt is rossz látni hogy nekik ugyanúgy telik az idő és nem lesznek felszabadultabbak feltétlenül. Ezeken a társkereső rendezvényeken látom leginkább hogy mennyire sok a magányos ember ,teli s tele elvárásokkal holott mindenkinek megvan a társa és lehet közelebb mint hinnénk.


De a döntés mindig az övék marad ezért nem erőltetem magam rá senkire, látom hogy nincs érdeklődés akkor nem küzdök. Felesleges. Viszont próbálom hagyni magamat szeretni, ez is nehéz amúgy, de igyekszem és elhinni magamról hogy szerethető vagyok én is úgy mint mindenki más, főleg látván azokat akik kapcsolatban vannak. Nem többek, jobbak nálam, nem szerethetőbbek, csak szerencsésebbek maximum.


37F

jan. 12. 12:00
 57/74 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, neked az őszinte azt jelenti, hogy "amit hallani akarsz"?
jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
75%

Én már most elengedtem. :D

Nyugi, nem vagyok incel, csak tudom, hogy nem vagyok szerethető vagy nem ütöm meg a szintet azoknál akik nekem bejönnek.


27F

jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
87%
58- és még az is, lehet, hogy ez lesz a nyerő stratégia. A kapcsolatok néha egy-egy véletlen találkozásból alakulnak ki, nem a tudatos keresésből.
jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
100%

"Azt megkérdezhetem hogy te feladtad e vagy te is keresel?"


Én már abba a szakaszba jutottam, hogy megrogyott a lendület: nyitva tartom a szemem, próbálok emberek közé járni, igyekszem magamat karban tartani, de ennél jobban már nem tudok nekifeszülni a dolgoknak. Ha sikerül a hozzám illővel találkozni, akkor örülök, ha nem akkor így jártam. Sajnos nekem a netes táskereső platformok nem működnek - nem nekem valók. (Ha neked nincs velük bajod, használd őket nyugodtan, az is növeli az esélyeket.)

Amitől félek egyébként, hogy az idő szűke miatt kapkod az ember: akár én is, akár a potenciális társam is. Mindketten sietnének, és ezért könnyen beleugorhatnak olyanba, amibe nem kéne. Szóval erre muszáj figyelni, a másik megismerését nem szabad kispórolni, az egymásnak valóságot ki kell deríteni. Ennek nem kedvez sem az idő előrehaladta, sem pedig a kapcsolat elején terjengő rózsaszín köd.

A szüleim sajnos nekem is idősödők, és ez eléggé elszomorít, nagyon rossz ezt látni. Ezen felül egyre inkább olyan zaklató gondolatok ébrednek bennem, hogy ha egyedül halok meg, vajon majd ki viszi el a házakat, a vagyont, mindent, amit szegény szüleim összedolgoztak. Vajon ki temet el? Stb. Hát, elég gyötrő érzés ilyeneken agyalni, mondhatom...

Igazából már jó ideje tudom, hogy nagy szívás egyedül maradni. Aki így érzi jól magát, ez a tudatos, határozott elképzelése, az rendben van, csinálja, de aki csak kényelemből él, és el se gondolkodik ezeken, az jól teszi, ha nekiáll, mert minden életcél nélkül még 20-30 évesen elélvezkedik az ember, de később már elég keserű lesz a pirula. Az élet bizony csak néhány évtized, és bizony 40 év körül az emberbe beléhasít, hogy a fele már lement, és a második felében nem mennek olyan lendületesen a dolgok, mint 18 évesen, és valójában nem 40 van még hátra, hanem az aktivitást, egészséget, lehetőséget tekintve jóval kevesebb... És egy családot fenntartani, gyerekeket nevelni - ahhoz azért kell erő. Arra lenne a fiatal évek vitalitása, amikor még mindezt a kisujjából kirázná az ember.

Az a helyzet, hogy a mai világ nem nagyon tanítja meg életre az embert. Buli, élvezkedés, karrier, utazgatás, szórakozás, aztán már el is ment három évtized. (Mondjuk én pont nem ezzel töltöttem az időt, nálam más baj volt.) Pont a legaktívabb, legtermékenyebb évek. Nem véletlenül házasodtak régen tizen-/huszonévesként - az volt szinkronban a biológiával. Megnézed az állatvilágot: melyik állat csinálja azt, hogy eléri az ivarérettséget, aztán vár még 20 évet a szaporodással? Egyik sem. Amint korba lépnek, egyből fészket raknak, és utódokat hoznak világra. Én értem, hogy az ember nem állat, de azért ebből is elég tanulásgos elveket lehet leszűrni, ha az ember kicsit gondolkodik a dolgokon.


55-ös voltam.

jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!