Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az idősek azért hiszik, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az idősek azért hiszik, hogy könnyű a társkeresés, mert az ők idejükben tényleg az volt?

Figyelt kérdés
Rokoni találkozókon sokszor előkerül ez a kérdés, hogy egy fiatalabb rokonnak miért nincs párja és az idősebbek lazán adják a jobbnál jobb tanácsokat. A lány unokatesóimnak is megmondták, hogy "férjhez kell menni, el kell adni az árut, amíg lehet". Nekem meg örökké azzal jönnek, hogy "Van barátnőd? Miért nincs? Meleg vagy? Miért nem jársz el ismerkedni?" Nekem úgy tűnik ezek az emberek tényleg azt hiszik csak annyi kell, hogy eldöntöd magadban, hogy legyen társad és másnapra lesz. Még olyat is hallottam, hogy "nem baj, ha nem tetszik annyira, a szerelem majd megjön időközben". Régen tényleg így álltak az emberek az egészhez?

jan. 29. 18:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Az öregek többsége sosem volt szerelmes. Vagy választottak valakit jobb híján, mert muszáj, vagy racionális döntés volt (ez utóbbiak egész tűrhető házasságokat eredményez)
jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%
Az ő korukban könnyebb volt, másabbak voltak az emberek és sokan nem szerelemből házasodtak össze hanem, mert kötelező volt. Nem kell őket komolyan venni.
jan. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell adni olyanok véleményére, akik még az 50 évvel ezelőtti korban élnek és foigalmuk sincs a 21. századról. Ha eleged van, mondd nekik, hogy foglalkozzanak a saját dolgukkal.
jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Amugy a sok kenyszerhazassag pont nem azt jelentette h konnyu volt. Sokkal inkabb egy alku. Aztan ha valaki tenyleg beleszwretett valakibe es mondjuk ez kolcsonos volt akkor jott a neheze. Sikerul e egyutt elni vagy nem. Sokszor volt olyan hogy ez nem volt kivitelezheto.
jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39%

" hogy egy fiatalabb rokonnak miért nincs párja "


Érdekes, mifelénk az összes 20-30 közötti srácnak van párja. Van, akinek felesége is.

jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

5.


Nobody cares.

jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%
Aki most idősebbek, olyan hetven nyolcvanvalahány évesek, már azok is az 1960-as, 70-es években randiztak meg házasodtak a szexuális forradalom után, hol voltak akkor kényszerházasságok? Már a dédszülők korában száz éve is szerelemből házasodtak az emberek. Nekem sincs egy szingli sem a huszon-harmincéves ismerőseim között (volt osztálytársak, kollégák, rokonok - mindnek párja/családja van)
jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

7.


Még ma is sokan kötnek úgy házasságot, hogy "ő a legjobb, akit találtam" (pontosabban ő a legkevésbé rossz), vagy "mert ez a szokás". Szerencsére jóval kevesebben, a többség simán csak egyedül marad és csodák csodájára kibírja. Egy egész termet össze lehetne szedni a környékbeli egyedül lévőkből. De vicces Fidesz-bosszantás lehetne ^^

jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Valamivel könnyebb volt, valamivel nem. Akkor még volt jelentősége egy házasságnak is mert jelentett is valamit. Szégyen lett volna a válás inkább próbálták megoldani mert muszáj volt. Ma már meg sem próbálják javítani csak válnak. Meg eleve akkor még jobban át is volt gondolva, hogy kivel házasodnak mert tétje is volt. Nem volt tinder, meg hasonlók így kisebb volt a választék emiatt könnyebb volt a döntés is. Ma már akkora a felhozatal, hogy valós időt és munkát senki nem fektet abba, hogy mzgismerjen egy embert, mert ha nem ír valaki akkor majd ír a következőnek. Felhígult az ismerkedés, nincs szándék már csak időtöltésből is nyomják a tindert. Túl sok a lehetőség de többnyire komolytalan a választék is. Akkoriban azért még nem volt nagy divat alkalmi partnert sem keresni. Ha valaki most komoly kapcsolatot is keres legalább a fele csapat kiesik. Azokról nem is beszélve, akik nem játszanak nyílt lapokkal és az idődet is vesztegetik. Egyre többféle orientáció alakul ki amik megintcsak szűkítik a kört (ami nem baj, csak ugye akkor ez még tényleg nem volt). Tehát bizonyos szempontból könnyebb is volt, de nem feltétlenül volt mindenben jobb. Úgy látszik ennek a nagy szabadságnak is megvannak a hátrányai.
jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
32 f vagyok. Amikor gyerek coltam azt lattam nagyon konnyu aztan tini lettem nem volt veszes aztan 20 lettem meg jobban ment es olyan 2015 utan jott talan valami valtozas es kb 3-5 eve mar nagyon rossz .Regebben minden konnyebb volt az az igazsag amivel a tarsadalom az elmult 12 evben annyit valtozott mint regebben 30 ev alatt se.. felgyorsult a vilag az az igazsag.
jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!