Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az idősek azért hiszik, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az idősek azért hiszik, hogy könnyű a társkeresés, mert az ők idejükben tényleg az volt?

Figyelt kérdés
Rokoni találkozókon sokszor előkerül ez a kérdés, hogy egy fiatalabb rokonnak miért nincs párja és az idősebbek lazán adják a jobbnál jobb tanácsokat. A lány unokatesóimnak is megmondták, hogy "férjhez kell menni, el kell adni az árut, amíg lehet". Nekem meg örökké azzal jönnek, hogy "Van barátnőd? Miért nincs? Meleg vagy? Miért nem jársz el ismerkedni?" Nekem úgy tűnik ezek az emberek tényleg azt hiszik csak annyi kell, hogy eldöntöd magadban, hogy legyen társad és másnapra lesz. Még olyat is hallottam, hogy "nem baj, ha nem tetszik annyira, a szerelem majd megjön időközben". Régen tényleg így álltak az emberek az egészhez?

jan. 29. 18:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Régen közel sem volt ennyi elvárás sem a férfiak, sem a nők részéről a leendő partnerrel szemben, így sokkal könnyebben találtak valakit.
jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%

11 jól mondja

Nagyszüleim mindig azt mondták hogy ha valakik váltak hogy ők nem értik, a Józsi olyan jó ember volt. Nem ivott, vagy ha igen legalább nem a kocsmában, meg dolgozott. És szerintük kb ennyi elég is ahhoz hogy ne válj el..szóval nem annyira valogattak. Ja és ha nem nőzött szintén mekkora dolog, holott szerintem alap. De ha nőzött akkpr is csak néha, a Juliska meg milyen jó asszony mennyit türt mellette. Nőknél alap hogy gebedj a haztartásba munka mellett. Az glóriát kap a fejére.

Az szóba sem jött hogy milyrn a hazasélet, mennyire egyezik a gondolkodásuk, mennyire motiválják egymást, hogy kommunikálnak.

jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
20%

12.


Ez alól nagy kivétel Japán, ahol pont fordítva van, ott a férfiak irányába vannak kb. nem megugorható elvárások (társadalmi elvárások), ami itthon lényegében ahhoz képest semmi. Nem véletlen van ott egy egyre növekvő "fűevő" banda (japán kifejezés az incelségnek az ottani változatára)

jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%

"Nagyszüleim mindig azt mondták hogy ha valakik váltak hogy ők nem értik, a Józsi olyan jó ember volt. Nem ivott, vagy ha igen legalább nem a kocsmában, meg dolgozott."


EZt csak egy bizonyos réteg mondta. Nehogy azt hidd, hiogy mmindnekinek ennyi volt az elvárása. A 70-es 80-as években jóval több válás jutott ezer lakosra, mint most (igaz, a házasság is több volt). Szóval ez egyáltalán nem azt mutatja, hogy annyi elég, hogy dolgozzon és ne piáljon.

Saját életemből: nálam és páromnál is elvált az egyik nagyszülő. (se nem piásak, se nem naplopók nem voltak).

Apai nagyanyám azt mondat nagynénémnek mindig lány korában, hogy "jól" menjen férjhez (és ezalatt nem a minimum kriériumokat értette). Ezt be is tartotta.

Sokszor csak az emlékezet csak az öregeknél.

jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%
14 hiába pontoztok le , ők ilyenek voltak, falun sok helyen ez volt a gondolkodás. Egy szóval sem írtam hohy mindenki csak így gondolkodott. Ahogy most sem minden idős rokon b.ctatja a fiatalokat. Megse írtam azt a kerdezőnek hogy ha én nem ezt tapasztalom akkor ilyen nincs is.
jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
13, mivel magyar oldalra irták ki a kérdést, úgy sejtem nem releváns hogy Japánban mi van.
jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

16.


Na bumm, majd túlélem valahogy a rinyád.

jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17 az se érdekel ha nem🙂 szerintem semmi sértő nem volt, csak nem japán hanem magyar öregekröl szólt a kérdés.
jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

18.


Milyen szerencse, hogy én nem tartom magam az idióta játékszabályaidhoz.

jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
37%
Nem az elvarasokkal van a baj , ha nem a merleg eldolt jocskan a nostenyek oldalara. Az irealis elvarasok a manipulacio ami a mai vilgban megy az nonszensz.
jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!