Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha nincs se önbizalmad és jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nincs se önbizalmad és jól sem nézel ki az veszett ügy?

Figyelt kérdés

Egyiknek gondolom muszáj meglennie, viszont külsőleg átlag alatti vagyok, belsőleg meg hiába töröm magam évek óta, egyetemre mentem, munkát találtam, elköltöztem anyáméktól, jártam pszichológushoz és pszichiáterhez is, leküzdöttem a szociális fóbiám, találtam barátokat/közeli ismerősöket, elértem sok célt és vannak terveim. Viszont nem érzem magam jobbnak, nem vagyok megelégedve, továbbra sincs önbizalmam. Egész egyszerűen félénk vagyok, csendes, introvertált és ehhez hasonló dolgok amik nem férfias tulajdonságok, így rontják az esélyeim a nők szemében.


Tudom, ilyen állapotban ne akarjak senkit. Viszont senki sem tökéletes, rengeteg ismerősöm sem stabil mentálisan, nekik valahogy mégis összejött. Egész egyszerűen csak vágyom arra hogy valaki szeressen és én is szerethessem. Akiben képes vagyok a végletekig megnyílni és megbízni. Vágyom az ölelésre és az intimitásra. Olyan egyedül érzem magam hogy néha úgy érzem beleőrülök. Időnként el is sírom magam emiatt.


Mégis hogy ne érezze magát így az ember alacsonyabb rendű létformának?


Mit kell tennem hogy elég legyek? Mikor leszek már én is azon a szinten hogy jó legyek valakinek? Hogy valaki elfogadjon és szeressen, hogy valaki vonzódjon hozzám?


Igen, nyavalygok, ez szintén nem vonzó. De gondolj bele mielőtt elhordasz mindennek. Ha rád sosem tekintettek volna úgy a nők mint potenciális partner egész életed során, te nem éreznél így? Úgy gondolom aki nem tudja hogy mit élnek át a hozzám hasonlók, az sosem fogja megérteni ezt a fajta szenvedést.



ápr. 2. 18:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Nőben vagyok az, mint te. Mondjuk lett önbizalmam akkor, amikor lefogytam és adtam magamra aztán most itt tartok, hogy senki véleménye nem érdekel, magamnak feleljek meg. Van is párom.

Te sehogy sem vagy magaddal rendben és görcsösen keresed a párod és így elriasztasz mindnekit.

És mielőtt jönnek az incel dumák. Se a pénz nem számít, nincs "rajtengedély", nem a magasságod számít. A kisugárzásod és a határozottságod viszont sokat nyom a latba.

ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Másnapos Sárkány ***** válasza:
64%

,,Tudom, ilyen állapotban ne akarjak senkit. "

Te miről beszélsz? Hiszen felsoroltad mennyi mindent megoldottál, mennyi mindenben fejlődtél. Ezek nagy dolgok! Gratula hozzá!


Mindenkinek lehetnek mélypontjai, mindenki érezheti magát néha úgy, ahogy te most. Ezek múló lelkiállapotok, leszel jobban is. Gondolj arra mennyi mindent sikerült leküzdened, mennyire mély gödörből indultál, de te legalább elindultál!! Folytasd a munkát magadon, kezdd el szeretni és elfogadni magad! Ha sikerül megbékélned önmagaddal, akkor lesz önbizalmad is, picit nyitottabb leszel, ez pedig a kisugárzásodon is látszani fog. Én nagyon drukkolok neked őszintén! Hajrá, hajrá!

ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 shortcel165 ***** válasza:
34%

Egy közepes nő is minden ujjára talál tíz pasik, nekik könnyű!


Egy átlagos pasit bezzeg szarba se veszik a nők, az átlag alattit meg még csesztetik is.

ápr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
3. férfi vagyok de nem leszek irigy a közepes nőkre hogy 10-en akarják megdugni őket, azzal nem tett le semmit az asztalra, én férfiként többet tudok bizonyitani, az nem jelent semmit hogy hány ember akar lefeküdni veled esetleg ad egy hamis önbizalmat
ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem meg ez egy tipikus incel kerdes, amit igy csomagoltal be, hogy leirtad miket ne javasoljanak. Tudod a pszichologus nem csak pipa bakancslistan, hanem komolu szemelyisegformalo munka. Neked annyi munkat kene ebbe beletenni, amennyire nagy a problemad. Ennek a mennyisegnek meg a kozelebe se jutottal. Teves incel felfogas, hogy az onbizalom kivulrol jon. Nem, nem onnan jon. Ezert is hivjak onbizalomnak. Es ezert is ketelkedek benne, hogy barmikor is jartal szakembernel, mert ez egy alap pszichologiai ismeret. Ami neked nincs meg. Te meg az elso lepest sem tetted meg ezen a hosszu uton. Magadat atverheted, de itt villamgyorsan atlatunk rajtad.
ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Csak mond ki magadnak, hogy elég vagyok, mindenre képes vagyok mert ezt és ezt megtettem a céljaim elérésében. Dicsérd magad lègy büszke magadra. Ezek nem felesleges dolgok!
ápr. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

"Tudod a pszichologus nem csak pipa bakancslistan, hanem komolu szemelyisegformalo munka."


És ugyan mi benne a "személyiség formáló?"


De tényleg valaki írja már le egyszer, egy rohadt kérdés alá. MIndig jöttek ezzel a "menjél pszichológushoz" dumával, de komolyan, miért? Mit segít? Miben jó? Szebb lesz tőle az ember? Nem. Gazdagabb? Haha, inkább csak csóróbb mint valaha, gondolom egy ilyen szaki olyan pénzeket elkér, hogy az átlag embernek esélye sincs kiperkálni...


"Ha nincs se önbizalmad és jól sem nézel ki az veszett ügy?"


Igen. Az önbizalom a jó külsőből fakad elsősorban, a jó külsődből adódó sikerekből. Hogy felnéznek rád az emberek, hogy bókolnak neked, hogy kedvelik a társaságod.

Jó kölsővel sokkal egyszerűbb barátkozni, ismerkedni, nem akar mindenki folyton megalázni, elküldeni a francba.

Szóval kvázi a belépő mindenhova.

ápr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Másnapos Sárkány ***** válasza:
59%

#7

Tegyük fel komoly depresszióval küzdesz, öngyilkos gondolataid vannak, igazán baráti kapcsolataid nincsenek. Ilyen esetben magától értetődő, hogy nincs kinek kiönteni a lelked. A pszichológusnak elmondhatod az összes érzésedet, elmesélheted neki részletesen az öngyilkos gondolataidat és halál nyugodtan fog reagálni rá, aztán boncolgatni miért is vannak ilyen gondolataid. Már önmagában az, hogy valaki meghallgat és nem úgy reagál rád, hogy egy rakás szar vagy, öld meg magad, nagyon sokat jelent. A pszichológussal - hacsak nincs valami nagyon-nagyon súlyos személyiségzavarod - csak beszélgetsz. Kérdez, válaszolsz, mesélsz neki, ő pedig megkeresi mi lehet a problémád megoldása, tanácsokat ad rá hogyan és min kellene változtatnod, hogy megoldódjanak a problémáid. Fontos megjegyezni, hogy nem fogja megoldani helyetted a problémákat! Azt neked kell! Ő csak ráébreszt dolgokra, megérteti veled a saját lelked működését, tanácsokat ad, az pedig rajtad múlik, hogy ezekkel mit kezdesz.

Szándékosan hoztam fel inkább egy általánosabb példát, mert ha valakinek nagyon félre ment a személyiségfejlődése, súlyos személyiségtorzulása, személyiségzavara van, az egy sokkal-sokkal bonyolultabb téma, és bizonyos esetekben ÉVEKIG TARTÓ (!!!!) pszichoterápia kell, hogy eredményt lehessen elérni.

Leggyakoribb lelki problémákra viszont bőven elég a TB alapon igénybe vehető pszichológus. Szóval marhaság, hogy fizetned kellene érte. Sőőt, általában munkaügyi központban is szokott lenni pszichológus, szintén ingyen. Nyilván utóbbi főleg akkor hasznos, ha mentális problémák miatt nem találsz állást.


Az önbizalom márpedig belülről jön. Rengeteg nő van akiért megőrülnek a pasik, el van árasztva bókokkal, mégis önbizalomhiányos. Nem az a lényege az önbizalomnak, hogy mások értékelnek-e, hanem, hogy te értékeled-e önmagad. Ezért is szeretem jobban az egészséges önértékelés kifejezést, mert az sokkal jobban kifejezi mi is lenne a lényege.

A külsődnek semmi köze a baráti kapcsolatok kialakításához. Abban igazad van, hogy párt találni könnyebb előnyösebb külsővel, de az sem csak és kizárólag ezen múlik. Azzal is egyetértek, hogy az emberek tudnak nagyon gonoszak lenni és megalázni valakit bármilyen külső tulajdonsága miatt. Halkan jegyezném meg, hogy azért belső tulajdonságaid, személyiséged miatt is ugyanígy megaláznak az ilyen emberek. Nemcsak a külsőn múlik.

Az egészséges önértékelésnek pedig pont az lenne a lényege, hogy mondhat rád bárki bármit, tehet bármit, nem fogod engedni, hogy elérjék a céljukat és értéktelennek tartsd magad. Pont azért, mert van egészséges önértékelésed. :D Ha pedig nincs, akkor hiába nyalja ki a segged a fél világ, ugyanúgy értéktelennek fogod tartani magad.

ápr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Az önbizalmat márpedig külső tényezők is hatással vannak, csak az a baj ti szerettek okoskodni.
ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Másnapos Sárkány ***** válasza:
91%

#9

Jó pap holtig tanul. Egy gyerekre csak a környezeti tényezők hatnak, legyen szó bármiről. Nyilván önbizalom is bele tartozik. Mikor pedig felnőttél, elkezdhetsz dolgozni magadon, keresni önmagad és egyre inkább függetlenné válni a környezeti hatásoktól. Ez is része az önfejlesztésnek.

Egy egyszerű példa: ha téged egy éven csak pozitív hatás ér, csak szépeket mondanak, akkor nagy lesz az önbizalmad? Ha utána egy évig az ellenkezője történik, kudarcok, bántások, csupa negatív határ, akkor nem lesz önbizalmad? Felmerül a kérdés, ha ennyire hatással van valakinek az önértékelésére a környezet, akkor az tényleg önértékelés-e??? Szerintem nem. Szerintem az csak egy jóleső érzés, mikor értékelnek mások, mikor pedig nem akkor egy rossz érzés, de köze sincs az igazi önbizalomhoz, önértékeléshez.

Jaaa és igen, nyilván szeretek okoskodni... véletlenül sem arról van szó, hogy beleástam magam a témába, mellette pedig elgondolkodom az olvasottakon/hallottakon és folyamatosan fejlesztve magam próbálok eljutni oda, amiről írok.

ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!