Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Eddig még csak sikertelenség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eddig még csak sikertelenség ért az ellenkező nemmel. Van-e még értelme próbálkozni úgy, hogy teljesen elment a kedvem az ismerkedéstől?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören felvázolom. (Megjegyzés: mégse sikerült olyan rövidre, mint terveztem.)

22 éves fiú vagyok, soha nem volt barátnőm... azazhogy 15-16 éves koromban volt valami, de azt aligha nevezném értelmes, őszinte dolognak.

Eddig 3 lánynál próbálkoztam - és itt nem azt értem, hogy odamentem hozzá, beszéltem 5 mondatot és elküldött. Nem, ezek hosszú, fél éves programok is voltak, amíg ismerkedtünk, megpróbáltam megkedveltetni magamat velük, és végül pofára lettem ejtve. Az elsőt még mondjuk tisztelem is azért, mert volt benne annyi gerinc, hogy visszautasított (heh, igen, ez a legnagyobb sikerélményem eddig). A második egy számítógépes játékot választott helyettem (!!!) - nem viccelek. Na, őt nem is bánom, mindenféle rosszindulat és fölényeskedés nélkül mondhatom, hogy nála butább és bambább embert még az életben nem láttam, és nem a játék miatt.

A legutóbbi eset meg nagyjából egy éve volt, és itt döbbentem rá arra, hogy valószínűleg az arcom miatt nem sikerült ezelőtt se semmit összehozni.

Történt ugyanis, hogy egy lánnyal úgy 2-3 hónapig beszélgettünk napi szinten a neten, mire sor került egy személyes találkozóra. Reeeeejtélyes módon aztán ő valahogy eltűnt erre 2 héttel. Micsoda véletlen! Én pedig teljesen összetörtem, mert én azt gondoltam, hogy nekem ő lesz a tökéletes. (Ezt egy brutálisan hosszú írásban amúgy meg is örökítettem itt GYK-n, de ez most sokadlagos dolog.) Teljesen depresszióba estem, bő fél évig senkihez nem szóltam és egyetemre is alig jártam be, illetve teljesen elment a kedvem mindenféle ismerkedéstől. Mondjuk az se tette örömtelivé a dolgot, hogy pont a születésnapomra sikerült beidőzítenie a szó nélküli lelépését.

Ja, mindemellett többször kiröhögtek már az utcán a kinézetem miatt - igen, létezik ilyen. Ezt muszáj megemlíteni, mert sokan el se tudják képzelni, hogy van ilyen.


Lenne-e bármi értelme még ezek után megpróbálni bárkivel még akár csak barátkozni is úgy, hogy senkiben nem bízok? Szeretnék már végre valakit magam mellé, de senkihez nem merek szólni sehol, kortól és nemtől függetlenül, még több éve ismerősöktől is félek most már.


2015. aug. 22. 17:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

" Fúúú, most kifogásokat keresel vagy barátnőt? :D "

Azt nagyon bírom, hogy itt egyből az jön, hogy kifogásokat keres az ember, amennyiben leírja a tényeket. :D


"ezen változtathatsz, nem csak hangos diszkók léteznek"

Ezt leírtam az előbb. De akkor tisztázzuk: nekem a buli az a thrash/black/folk metal. Zenén belül nem vagyok nyitott. Nem azért, mert lenézném a többi műfajt, csak túl sokat olvastam annak idején a fórumokat, amiken RENGETEG az elitista és a sznob, ami, úgy tűnik, átragadt rám is.


"szerezhetsz új barátokat, haverokat, lányokat is, ennek érdekében kipróbálhatsz új hobbikat, eljárhatsz új helyekre, hátha megéri :)"

Ez nem lenne rossz, csak én mindig attól félek, hogy ki fognak nézni, meg nekem nagyon sok idő kell ahhoz (minimum 3-4 hét, de inkább több hónap), hogy rendesen megnyíljak valaki előtt, kivéve, ha már adott egy közös hobbi.


"kétlem, hogy több 10 ezer egyetemi hallgatóból mindenki kivétel nélkül ilyen lenne" + "honnan tudod, hányszor próbáltad? Aki sikeresen ismerkedik ilyen helyeken, az akkor hogyan csinálja?"

Na igen ám, de akkor szerinted ez hogy működik? :D Odamegyek egy vadidegenhez és leszólítom? Persze, ez egy minimum 8/10-es jóképű srácnál probléma nélkül működik, de az ugye nem én vagyok. Meg milyen szöveggel? Megjegyzem, ezt egyszer csináltam, annál a lánynál, aki legalább hajlandó volt elutasítani. Soha többet ilyet, kínos volt az egész.


"én se szeretem a társkeresőket, de 1000 Ft havonta nem egy olyan vészes összeg, cserébe egy esélyért, hogy találkozol egy számodra értékes nővel"

Mert amúgy van ott élet? Meg nem az van, hogy nem divat válaszolni a levelekre? Itt folyamatosan azt olvasom, hogy még arra se méltatják az embert, hogy reagáljanak rá. Végül is ha tényleg csak egy ezres, akkor annyit megérne. Amikor én kipróbáltam a Randihelyet, és nyomtam egy szűrőt a megyémre + életkoromra. Az jött ki, hogy senki (ismétlem: a szó szoros értelmében SENKI) nem aktív, mindenki hónapokkal azelőtt lépett be. És megnéztem, most is ugyanez van.

2015. aug. 22. 19:09
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Ezek nem tények, csupán egy szubjektív nézőpont (ahogyan persze az enyém is).


Ha tényleg fontos neked ez az egész, akkor fokozatosan tudsz változni és kipróbálni új dolgokat. Ez igaz a zenei ízlésre és a hobbikra éppúgy, mint arra, hogy mennyi idő alatt tudsz barátkozni, megnyílni valaki előtt vagy hogy hol és hogyan ismerkedsz.


Ha nem akarsz változni, fejlődni és új dolgokat kipróbálni az életben előítéletek nélkül, akkor elleszel majd a kényelmes kis világodban (ahol szintén nem érzed magad igazán jól, de legalább az már ismerős) és sosem fog történni semmi. És ezt nem oltogatásból írom, hanem mert hasonló tapasztalataim vannak/voltak nekem is.

2015. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Ezt leírtam az előbb. De akkor tisztázzuk: nekem a buli az a thrash/black/folk metal. Zenén belül nem vagyok nyitott. Nem azért, mert lenézném a többi műfajt, csak túl sokat olvastam annak idején a fórumokat, amiken RENGETEG az elitista és a sznob, ami, úgy tűnik, átragadt rám is. "


Ember! Metálkoncertek kb. minden héten vannak az ország minden részében, ne röhögtess már. Most meg itt volt a fesztiválszezon, hát mondanom sem kell mennyi lehetőséged lett volna.


Ha ennyire töketlen, bátortalan vagy, ennyire nem érdekel semmi, szerinted mit talál majd rajtad bárkit is vonzónak??


Amit eddig megtudtunk rólad:

- nincsenek barátaid

- nincsenek hobbijaid ill. a munkád/szakirányod az

- nem szeretsz eljárni otthonról

- nem szeretsz szórakozni

- nem szeretsz ismerkedni, barátkozni


Akkor mégis mi a büdös istenverte p**csa az, amit SZERETSZ???? Írj már valami POZITÍVAT, valami ÉRDEKESET magadról!!

2015. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Metálkoncertek kb. minden héten vannak az ország minden részében, ne röhögtess már."

Mondj egyet. Az ilyenolyancore és a Tankcsapda nem metál. Amúgy szoktam nézni az én városomban kifüggesztett hirdetményeket és a weboldalakat, de semmi, hiába megyeszékhely. Vagy csak rossz helyen nézelődök. A Rockmaraton mondjuk érdekelt volna, főleg az Arkona miatt, szintén miattuk voltam életem eddigi egyetlen koncertjén is úgy 2 éve. Az jó volt.


"- nincsenek barátaid

- nincsenek hobbijaid ill. a munkád/szakirányod az

- nem szeretsz eljárni otthonról

- nem szeretsz szórakozni

- nem szeretsz ismerkedni, barátkozni "

Hát, akkor vagy én nem tudok fogalmazni, vagy nem olvastad el, amit írtam. Barátaim azok valóban nincsenek a klasszikus értelemben véve, de hobbim az van, itthon is csak ritkán vagyok (már csak a hobbim is azzal jár, hogy az egész országot bejárom), ismerkedni pedig a hobbimhoz kötődő emberekkel szeretek, ugyanis ott tudom, hogy van közös témánk és nem is fognak kinézni sem.


Töketlen és bátortalan vagyok? Hát, tekintvén, hogy semmi jel nincsen arra, hogy lenne mire tökösnek és bátornak lennem, az meglehet. Viszont sok minden érdekel, csak ezek rendszerint nem azok a dolgok, amikkel a korosztályom foglalkozna. A fő hobbimat direkt nem árulom el, mert egy kis közösség tartozik hozzá, és azt se tartom lehetetlennek, hogy kitalálnák, ki is vagyok én.

2015. aug. 22. 20:11
 15/21 anonim ***** válasza:
61%
Semmi nincs veszve, még fiatal vagy 22 éves, bármi lehet. Az élet nem egy habos torta, csapásokat adunk, és csapásokat kapunk. Egy valamit nem szabad elfelejteni, akár jut nő az embernek, akár nem, az osztály harc egyre fokozódik :)
2015. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, attól függ, neked mi éri meg jobban. Kilátástalan harc egy barátnőért, ahol a többi pasas is ellened lesz, és ha mégis összejön a dolog, a csak 2-3 hónap múlva lelép, vagy nyugodt, kiegyensúlyozott szingli lét, ahol nem kell idegeskedned a barátnő miatt, időd mint a tenger, és arra fordítod amire te szeretnéd.


A döntést odabízom.

2015. aug. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"Semmi nincs veszve, még fiatal vagy 22 éves, bármi lehet."

Én is így gondoltam, aztán mostanában filózok azon, hogy most már vége lesz jövőre az egyetemnek is, munkában meg állítólag nem divat ismerkedni (bár hogy miért nem, azt nem tudom, amikor sokaknak csak ez marad), és ilyenkorra már általában mindenki túl van mindenen, amin kellene, én meg itt vagyok full tapasztalatlanul. Mindenesetre kösz! :)


"nyugodt, kiegyensúlyozott szingli lét, ahol nem kell idegeskedned a barátnő miatt"

Iiiiigen, tényleg nyugodt vagyok tök magányosan és egyedül. :D :D Abban mondjuk valóban igazad van, hogy ha nem próbálkozok (az eddigiek alapján TELJESEN fölöslegesen), akkor tuti nem is ér legalább csalódás, de pont arra irányult volna a kérdésem alapvetően, hogy van-e értelme bevállalni a rizikót.

2015. aug. 22. 20:59
 18/21 anonim ***** válasza:
Van e értelme bevállalni a rizikót? Nos az élet számos területén számolni kell a rizikóval, sajnos kockázat nélkül nem igen lehet nyerni. Akár munkahelyen is lehet ismerkedni, miért ne? Nem egy párt látok a munkahelyemen.
2015. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nincs értelme bevállalni, mert több energiát, pénzt, és időt fektetsz a dologba, mint amennyire megtérülne a "beruházás". Olyan mintha 5000 forint költséggel csinálnál málnaszörpöt, árulnád az utcán, és lenne 2000 forint hasznod. Akárhogy is számolom, ez 3000 forint deficit.

Van az a mennyiségű sikertelen próbálkozás, ami után már egész egyszerűen nem éri meg a kínlódást. Ez a szám nyilván egyénenként változó, a vége úgyis az lesz, hogy úgy viszonyulsz majd a csajokhoz, mint a nyuszika a medve fűnyírójához. Ezt mind megspórolhatnád.

2015. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.. olyan szépen le lettem értékelve 24%-ra , de akkor elmondom, hogy én is ilyen stílusu zenéket hallgattam/tok.

pl: Amaka Hahina, Bathory, Burzum, stb stb.

És mégis meg tudtam találni a társam, férjem, gyerekeim apját. Nahát ez hogy lehet akkor? :)

Kérdező, az igaz, hogy manapság nagyon sok a műmájer divat "én metálos vagyok és Linkin parkot hallgatok" típus. De azért megszűrhető... nagyon nehezen. Nekem aférjem pl teljesen más stílusban mozog és szerintem te pont beleestél abba a hibába, amibe én évvekkel ezelőtt: kizárólag stílusomon belül kerestem társat. Úgy voltam vele, úgyse értené meg egy kivülálló, miért hallgatok ilyesmit, stb.

Sokszor nem ezen múlik a dolog. Találhatsz egy teljesen más stilusú lányt is, akivel pont ez fogja előre vinni a dolgot, hogy érdekesnek fog tartani.

De hidd el, majd te is rájössz, ha ezek alapján keresel társat, amit leírtam, hogy ez zsákutca és nem mindig ezen a körön belül vár rád a boldogság, amit én is nagyon sokáig hittem és kötöttem az ebet a karóhoz, hogy márpedig nekem csakis olyan férjem lesz, aki "megért", nem egy "sznob diszkópatkány". Engem nagyon sokan átvertek és megcsaltak. Akkor fogadtam meg, hogy nyitok teljesen más felé. Attól még én én maradhatok. És ha találsz valakit, aki igazán szeretni fog, el fogja mindezt fogadni, ami Te vagy.

2015. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!