Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme ennek? Miért mondják azt az emberek, hogy "nekik csak egy párkapcsolatra van szükségük"?

Figyelt kérdés

Nem általánosítani akartam a kérdéssel.:) Vannak olyanok, akik azt állítják, kétségbeesetten, hogy szükségük van egy párkapcsolatra, esetleg az az elképzelésük, hogy bárkivel összejönnének, még azzal is, aki nem annyira vonzó nekik, talán mert nem tudják elképzelni, hogy ki igényelné őket. Találkoznak valakivel, aki még vonzó is, tetszik nekik, de valamiért ő maguk menekülnek el a kapcsolattól a későbbiekben. Nem mintha az ilyentől akarnál valamit, de onnantól értelmetlennek tűnik bárki, aki ezt fejezi ki, mintha nem lennének elvárásai, de közben próbálják megérteni őt.

Elég idétlen téma, de kiváncsi vagyok a válaszokra, ha akad ilyen tapasztalat.


2015. dec. 14. 00:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan azt gondolják egyszerûbb meg jobb az élet ha van párjuk ami bizonyOs szempontból igaz, viszont sokszor olyan problémákat szül egy kapcsolat ami nélküle nem volna. Ezek az emberek azt gondolják ha osztozhatnak a "nyomorukon" Minden bajuk egy csapásra megoldódik Pedig nem lesz így
2015. dec. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mentazöld!:) Ez igaz, tényleg sokan ezt hiszik. Bár az még kár, hogy konkrétumaiban nem tudom megérteni a helyzetet, ha pl. nem okoztam semmilyen problémát, bár lehet, hogy teljesen igazad van.
2015. dec. 14. 00:32
 3/14 A kérdező kommentje:

kicsit nekem is van ilyen hozzáállásom, van néhány alap kikötés, azon tovább semmi, de nem azért van szükségem rá, hogy osztozzon a "nyomorján", hanem, hogy szeressen, amiben nem tudom mi a problémás.

bár egyáltalán nem mondanám, hogy annyira negatív kapcsolatokról, vagy emberekről lenne szó, akiket nem lehetne öszintén szeretni, csak néha bizonytalanság hatja át az egészet, olyankor nem tudom mi a baj

2015. dec. 14. 00:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akik a párkapcsolattól várják a megoldást, azok teljesen alkalmatlanok párkapcsolatra. Néhány hét, vagy hónap alatt még a jól induló párkapcsolatot is elszúrják, mert beleviszik azokat a problémákat, amiknek a megoldását a kapcsolattól várták volna. Fordítva kellene... előbb megoldani a problémát, utána lépni kapcsolatba. Esetleg párhuzamosan. De kapcsolattól még semmi nem oldódott meg, csak rosszabbodott.
2015. dec. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

az ilyesmibe nem túlságosan gondolok bele..

milyen konkrét probléma merülhet fel? ha én például, részemről semmilyen problémát nem akartam megoldani a kapcsolatban, csak magát a kapcsolatot, akkor nem érthetem, hogy a másik félnek mi baja, vagy milyen megoldást várt tőlem

2015. dec. 14. 01:33
 6/14 anonim ***** válasza:
Én azért mondom azt, mert akkor lenne egy olyan bensőséges kapcsolatom, ami eddig nem adatott meg, és vágyom rá. Mivel később családot is szeretnék, előbb-utóbb úgyis szembe kellene néznem a párkapcsolat minden hátrányával is az előnyök mellett. Bár az igaz, hogy van egy problémám, de inkább máshogy fogalmaznék, egy célom, amit előbb el szeretnék érni. Elméletben az utóbbi nagyban segítene a helyzetemen. 21/F
2015. dec. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

# 6/

érthető helyzet, meglep, hogy milyen fiatal vagy, ha én is családalapításon gondolkodnék, számításba vennék mindent, de nem így van, ha csak azt várom, hogy szeressenek, akkor elég rosszul hat, hogy úgy fordulnak el tőlem, hogy "akármivel beérnék", bár lehet én reagálom túl.

Volt egy ilyen barátom, kicsit idősebb, nagyon furcsa, nevetséges helyzet volt, mert pont az lehetett a problémája, hogy család alapításon gondolkodott, mikor nekem is csapta a szelet, közben nem tudom, és ő sem tudhatta, hogy mit akarhatott tőlem:))))

2015. dec. 14. 09:23
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet csűrni-csavarni, külső tényezőkre fogni, de a nagy számok törvénye és az objektivitás alapján az esetek 99%-ában azoknak nincs párkapcsolata, akiknek gond van az önértékelésével, a kommunikációs készségével, a konfliktuskezelő és problémamegoldó stratégiáival.

Márpedig egy működőképes párkapcsolathoz pont ezekre a kompetenciákra lenne szükség! Minden kapcsolatban adódnak kisebb-nagyobb konfliktusok, eltérések, minden kapcsolat igényel kommunikációt, empátiát, együttműködési és fejlődési igényt, csiszolódást.

Ha valaki úgy viszonyul az élethez, hogy mindent a saját elképzelései szerint vizsgál, aszerint reagál másokra, annak nagyon rossz élményei lesznek a kapcsolatban. Mert a kapcsolatban ott van egy másik ember is, akinek szintén vannak jogos érzései, igényei, elvárásai.

Szóval aki eleve önmaga megváltásának tekint egy párkapcsolatot, az rettenetesen nagyot fog csalódni, mert olyasmit vár el, ami lehetetlen: feltétel nélküli elfogadást és szeretetet.

Jönnek itt a siránkozások, hogy a nőknek vannak elvárásai... igen, vannak. Azért vannak, mert nem anya-gyermek kapcsolatra vágynak, amiben ők elfogadják a társukat mindenestül, lemondva a saját igényeikről, hanem társkapcsolatot, amiben ők is jól érezhetik magukat egy egyenrangú partner oldalán. Szóval tessék felnőni a feladathoz, és utána társat keresni! Mindenki önmagáért felel elsősorban!

2015. dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó válaszok voltak eddig is.


Ahogy én látom, röviden:

-nagyon sokan társadalmi nyomás miatt. A család, a baráti kör, a kollégák mind azt követelik tőled, hogy kapcsolatban legyél, esküvőt, gyereket, unokákat várnak. Ha x éves korod után nem vagy kapcsolatban, te maradsz "az a fura arc", lemaradsz a barátaidtól, veszítesz az életben. Nyilván túlzok, de érted, mire gondolok, sok embernek nagyon meghatározó tényező ez a nyomás, főleg a huszonéves lányoknál figyelhető meg az efféle verseny.

-ahogy feljebb is írták, vannak, akik a problémáik automatikus megoldódását várják a kapcsolatról. Ők nyilván keserűen csalódni fognak.

-vannak, akik kapcsolaton kívül nem tudnak működni, nem tudnak mit kezdeni magukkal. Ők jellemzően azok, akik mindig is kapcsolatban voltak.

-és persze vannak, akik azért szeretnének kapcsolatot, mert úgy gondolják, hogy a sok probléma, ami elkerülhetetlenül felmerül egy kapcsolat során, eltörpül a sok jó mellett, amit a feltétel nélküli elfogadás, szeretet eredményezhet. Bárcsak több ilyen lenne :)

2015. dec. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
mert az érzelmi biztonságot nem kapják meg a családtól/barátoktól.
2015. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!