Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme ennek? Miért mondják azt az emberek, hogy "nekik csak egy párkapcsolatra van szükségük"?

Figyelt kérdés

Nem általánosítani akartam a kérdéssel.:) Vannak olyanok, akik azt állítják, kétségbeesetten, hogy szükségük van egy párkapcsolatra, esetleg az az elképzelésük, hogy bárkivel összejönnének, még azzal is, aki nem annyira vonzó nekik, talán mert nem tudják elképzelni, hogy ki igényelné őket. Találkoznak valakivel, aki még vonzó is, tetszik nekik, de valamiért ő maguk menekülnek el a kapcsolattól a későbbiekben. Nem mintha az ilyentől akarnál valamit, de onnantól értelmetlennek tűnik bárki, aki ezt fejezi ki, mintha nem lennének elvárásai, de közben próbálják megérteni őt.

Elég idétlen téma, de kiváncsi vagyok a válaszokra, ha akad ilyen tapasztalat.


2015. dec. 14. 00:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
# 10: Ebben teljesen igazad van, de tapasztalat, hogy akinek nincs mintája az érzelmi biztonságra, az párkapcsolatban sem fogja megtalálni. (Mert eleve olyan társat fog választani, aki ezt nem tudja megadni, vagy ha véletlenül mégis megkapja, nem tud vele mit kezdeni.)
2015. dec. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik!:)

Szerintem az érzelmi biztonság megrendülése leginkább akkor jön elő ilyenkor, amikor egymás hibáztatására kerül sor, mindenki a másikat a saját problémájáért.

Elvégre nekem annyira "nincsenek problémáim" a párommal, de ami előjön, az is a sajátom, és ő nem értheti, főleg ha jellemzően kommunikációs zavaros, látható bizalmatlanság jellemzi a kapcsolatot.

Lényegében a legnagyobb bajom ilyenkor sosem a kapcsolat hiány, vagy a szakítás, hanem mindig az értelmetlenség, hogy olyan "szintű" kapcsolataim, hogy valószínűleg annyit jelentek a másik embernek, hogy még ki sem beszélhetjük emberien a dolgokat, hogy ne a saját fejemmel kapkodjak utána, hogy kitaláljam, mi a baj? Milliószor könnyebb volna, amikor jellemzően nem is tudom "elfelejteni" a másikat, semmiképp sem a kapcsolat után vágyódom, csak felfogni nem bírom, amit kifejez, bármennyit is értelmezgetem.

2015. dec. 14. 13:39
 13/14 anonim ***** válasza:

11,


igazad van neked is, így sokkal nehezebb. ennek tudatában én azért csak megyek előre. remélhetőleg nem úgy, mint egy paci.


épp egy nagy csalódáson vagyok túl, a középpontjában bizalmi-kötődési bajokkal. bízom benne, hogy tanulok közben, és nem keseredek meg teljesen.


kérdező, én megelégszem azzal ilyenkor, hogy megpróbáltam tisztán, egyenesen, és amennyire tudtam, vádaskodás nélkül kifejezni magam. ennyit tehetek. talán majd mással lesznek csomópontok is, nem mindig csak párhuzamosan futunk egymás mellett.


10.

2015. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

# 13/

Az a furcsa, hogy én általában könnyen megoldom/átvészelem a konfliktusokat, pl. sokat engedek a másiknak, megértő vagyok beszélgetések közben, de amikor olyan helyzet van, hogy egyszerűen csak annyira passzív egy ember, hogy ki sem fejezi egyértelműen a problémát, vagy nem öszinte, (maximum csak hisztizni tud) ott sajnos nem lehet mit tenni, de már nem is bánom.

2015. dec. 14. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!