Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért mutat mást sokszor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mutat mást sokszor a férfiak tapasztalata, mint a nők állítása társkereséssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Jó pár társkereséssel kapcsolatos témában látom azt, hogy egy adott kérdésre a férfiak leírják a tapasztalataikat, amire válaszként a nők leírják a sajátjaikat és teljes az ellentmondás.

Konkrét példák:

Sokszor látom, hogy a férfiak azt írják, hogy tapasztalataik szerint a társkeresésben komoly problémát okoz, ha nem helyesek, izmosak és nincs semmi extra a kinézetükben. Erre a nők sorban írják, hogy ezek nem is annyira számítanak az ő részükről. Akkor a férfiak miért tapasztalnak mást? Az összes ilyen jellegű ismerősöm, aki fiatal és elmúlt 20, még mindig szűz és egy kapcsolatuk sem volt. Pedig nálam sokkal kedvesebbek és normálisabbak. Ezekre a tulajdonságokra is azt mondják a nők, hogy nyerők. Mégis sok férfi írja, hogy tapasztalatai szerint a klasszikus kedves gesztusokkal kevésbé voltak sikeresek, mintha lekezelőek lettek volna.

Másik hasonló téma, a kereslet - kínálat. A pasik sorban írják, hogy a lányoknak nagyobb a választék, a férfiaknak kisebb. Egy átlagos nőre több pasi jut, mint ahány nő egy átlagos férfira. A nők ezt is megcáfolják általában.

Ezt a dolgot pl. letudtam tesztelni. Szóba került 3 lány ismerősömmel is a dolog és azt mondták, hogy nem kellenek senkinek. Kapásból mondtam mindegyiküknek pár közös ismerőst, akikkel kapcsolatban egyértelmű volt, hogy tetszik nekik a lány. Erre általában annyi volt a válasz, hogy jó, de ez nem olyan. Akkor mit tekintetek jelentkezőknek? Utána a facebook levelezésükre is ránéztünk és ott is volt több ismeretlen, aki rájuk írt. Persze, volt, aki bunkó módon, de mindenkinél volt olyan, aki normálisan. Teljesen átlagos kinézetű lányokról van szó. Miért nem ismerték el, hogy vannak jelentkezők? Mert előttem csak terelni próbáltak a kérdésnél.

Ezek a dolgok miért vannak? Valószínűleg az itteni válaszoknál is elég durván le lesznek pontozva azok, akik leírják a saját tapasztalataikat, akár nők, akár férfiak. Miért?



2015. dec. 22. 17:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Tinilányként nekem is elég volt, ha egy pasi kur*a jól néz ki, ez életkori sajátosság. :D
2015. dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
#1-es: Ez így oké is, de egyre többször látom ezt idősebbeknél is. Mintha tolódna felfelé a dolog. Nem ítélek el senkit ezért, mindenki a saját értékrendje szerint választ párt. Viszont azt nem értem, miért nem vállalják az emberek? :D
2015. dec. 22. 17:22
 3/34 anonim ***** válasza:
56%

Sokkal bonyolultabb kérdés, egy cikkben egyszer bitang jól összefoglalták azokat a dolgokat, amik fontosak.

Egy nő alapvetően két csoportra bontja a férfiakat. Akikkel lefeküdne, és akivel soha az életben nem feküdne le.Ezt ők maximum két perc alatt döntik el. Így működnek :)

Ha megkérdezel egy nőt, hogy "milyen palit szeretnél?" fog mondani ilyeneket, hogy "kedves, udvarias, segítőkész" de ilyenkor automatikusan egy az első csoportban lévő férfiról beszél.

Ha Te a második csoportban vagy, hiába felelsz meg minden kitételnek, nem fogsz neki kelleni. Inkább összejön valakivel az első csoportból, még ha az semennyire sem felel meg az igényeinek.

Dióhéjban ennyi.

2015. dec. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
10%
Mert a nők alaptulajdonsága, hogy hazudnak. Nekünk is és saját maguknak is.
2015. dec. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%
#4 Az nem a nők alaptulajdonsága, hanem az embereké.
2015. dec. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

Pontozzatok le, de az igazságot írom, válaszul a #2-nek:


Nemrég megtetszett egy srác akivel egy szakon vagyunk már úgy másfél éve, de eddig nem soroltam őt semmilyen "kategóriába", egyszerűen ott volt, néha beszéltünk pár szót, és kész. Nem láttam soha olyannak "akivel lefeküdnék" vagy olyannak "akivel nem feküdnék le".


Viszont mostanában megtetszett. Ilyenkor mi van? :D Állításod szerint még mikor először megláttam el kellett volna döntenem hogy az életben akarok-e tőle bármit is valaha. :D

2015. dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Illetve #3-nak, sorry
2015. dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
37%

Mert a nőkön van egy vékony cukorréteg, ami leperegne, ha bevallanák az igazi vágyaikat, szóval inkább kamuznak valami "nem számít a külső, a lényeg, hogy kedves legyen" dolgot, aztán meg jól leugatják azokat, többek között engem is, akik szóvá merik tenni, hogy ez a közhely már kezd kicsit unalmas lenni. Ez a szóban forgó cukorréteg a nőiség metaforája, bár gondolom erre mindenki rájött, aki okosabb egy doboz joghurtnál, szóval nagyon fontos, hogy meglegyen a "kedves és megértő angyalka" látszat, ami elfogadást és megértést sugároz, de mint azt írtam, ez csak a látszat. Ami a cukorréteg alatt van az a valódi természetük. A cukorréteg az, ami azt mondja, hogy "jaj, hát nem baj, ha nem annyira szép, ha tud szeretni, akkor az elég", a valódi énjük azonban egészen mást akar. Van egy régi koreai közmondás: "mindenkinek három arca van: egy, amit a világnak mutat, egy, amit a hozzá közelállóknak, egy pedig, amit csak saját maga ismer". A harmadik arc az maga az individuum, ez pedig sok nőnél annyira sekélyes és sötét, hogy kénytelenek magukra kenni a cukorréteget, máskülönben senkinek sem kellenének, max. egy-két menetre.

A férfiaknál egész más a helyzet. Közöttük állandóan megy egyfajta verseny az élet minden területén. Barát-barát és testvér-testvér között egyaránt. Ezt a versenyt érzik a nők és igyekeznek mindig a nyerteseket kiválasztani. Mivel egy versenynek csak egy nyertese lehet, vesztese viszont egytől-ezerig bármennyi lehet, ezért a nők mindig az az egy nyertest fogják keresni a férfiak között. Ha nem találják, akkor beérik a másodikkal, ha őt se találják, akkor a harmadik jön és így tovább, szóval egy férfi csak akkor jöhet össze nővel, ha a képzeletbeli rangsorban már nincs előtte más férfi. Olyan ez, mint a királyválasztás. Ha a királynak meghalt a legidősebb fia, akkor a korona az öccsére száll, ha ő is megmurdelt, akkor jön a harmadik fiú, ha pedig már egyetlen gyerek sincs, akkor jön a király testvére, illetve, ha ő is hulla, akkor az unokatestvére, de elsőre sose lesz király az unokatestvér. A legtöbb férfi a társkeresést tekintve csak egy unokatestvér, ez a szerep pedig meglehetősen frusztráló tud lenni. Érzik magukban, hogy képesek ők is királyok lenni, de sose adatik meg nekik az esély a trónra lépésre, a stressz, amit ez okoz pedig sokszor meglehetősen negatívan hat a személyiségükre, az ilyenekből lesznek a RedPill-es látens nőgyűlölők.

2015. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
96%

"Miért mutat mást sokszor a férfiak tapasztalata, mint a nők állítása társkereséssel kapcsolatban?"


nem tűnt fel, hogy ezzel azt írod, a férfiak igazat mondanak, a nők pedig csak állítanak valamit?


nézd fordítva a kérdést a lánybarátaiddal kapcsolatban. ha egy férfinak nem tetszik egy lány, vagy nem figyel fel rá, nem jellemző, hogy kérdőre vonnák. valószínű, hogy számodra is van annyi érdektelen csaj a környezetedben, mint ahány jelentkezőt ezek a lánybarátaid figyelmen kívül hagynak.


még egy trend, leginkább innen a fórumról ismerem: ha mégis kezdeményeznek az általában elutasított srácok egy kevésbé felkapott lánynál, akkor kikérik maguknak, ha nem lesznek befutók. mert mi ez, hogy ez a kis nulla csaj így leírta őket, mire olyan nagyon büszke.


ez durván sértő.

2015. dec. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%

Azért mert a legtöbben olyannal jönnek össze, vagy olyan társra vágynak, akihez vonzódnak(a vonzalom viszont megmagyarázhatatlan dolog, mindenkinek kicsit más a vonzó). A gond pedig az, h vannak olyan gyökerek, akik kitalálják, h szerintük mi a vonzó és általánosítanak, azt hiszik, h mindenki számára az általuk kitalált hamis a kép a vonzó, és aki nem olyan, annak esélye sincs, ezért nem is próbálkoznak, csak panaszkodnak h nem kellenek senkinek szidják az ellenkező nemet, és közben észre sem veszik ha tetszenek valakinek(ilyenek férfiban és nőben is vannak).

A másik pedig az, h sokan személyes sértésnek veszik, ha elutasítják őket, és nem értik meg, h ez nem sértés, csak a másik egész egyszerűen nem vonzódik hozzájuk.

Szerintem ez a legtermészetesebb dolog a világon, h az ember olyan párt akar, akihez vonzódik. Én férfiként teljesen megértem azokat a nőket, akik elutasítanak valakit akihez nem vonzódnak, hisz én se jönnék össze olyan nővel, aki nekem nem jön be. Ez nem bunkóság, hanem teljesen normális dolog.

2015. dec. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!