Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Macskás nőkkel érdemes kezdeni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Macskás nőkkel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Tegnap a jótékonysági esten találkoztam egy huszon-valahány éves nővel, akivel beszélgettem egy kicsit és meg kell mondjam egész szimpatikus személyiségű. Miután hazamentem és lecsekkoltam facen akkor láttam csak, hogy ugyan szingli, de legalább 5-6 macskája van, a képei nagy részén is azok vannak meg ő, aki épp a macskákkal pózol. A macskás nőkkel eddig nem sok szerencsém volt, mondjuk eddig csak kettővel ismerkedtem, de a saját és a barátaim tapasztalatai szerint nem jó ómen, ha egy fiatal nőnek egy macska farm van a lakásán, mert az egyrészt arra utal, hogy nagyon, de nagyon gondoskodni akar valakiről, jobbára gyerekről és a macska afféle gyerek-pótlék csak, szóval szeretne már egyet magának nagyon, másrészt meg nem vagyok egy nagy macska fan, inkább a kutyákat bírom, mert velük lehet rendesen játszani, nem pedig csak madzagokat lóbálni az orruk előtt.

Mi legyen? Ő lenne az a bizonyos kivétel, aki erősíti a szabályt, vagy ő is csak egy mezei macskás nő, akinek az állatai csak melegítik a helyet egy igazi gyereknek, amit már nagyon szeretne? Én nem akarok gyereket még legalább 10 évig, a macskások viszont sokszor arra pályáznak tapasztalataink szerint, hogy kifogjanak egy férfit, aki majd ad nekik egyet.



2015. dec. 25. 09:37
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
62%

Macskás nőként kikérem magamnak! Attól még, mert valaki szereti a cicákat, lehet értelmes, normális ember, jó fej, jó társaság, jó partner. Nekem is van cicám, világéletemben volt, kicsi korom óta (második gyerek vagyok, anyámék biztos nem azért tartottak mindig macskát, kutyát, mert annyira gyerekpótlékra volt szükségük), hiányozna, ha nem lenne. Életet visz a lakásba, otthonossá teszi, és én jobban érzem magam úgy, hogy ott dorombol mellettem esténként, mintha nem lenne. Nem azért, mert gyerek helyett, hanem mert miatta.


Szerintem ne ostoba előítéletekből indulj ki, inkább ismerd meg a lányt és akkor döntsd el, mi van vele.

2015. dec. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:
67%
Magam is irtózom a macskás néniktől. Eltudom képzelni, hogy a férfiak mennyire.
2015. dec. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
26%

18-as, csak szólok, hogy a cicáknak nincs szaguk, magányos vadászok, létérdekük, (a macskaféléknek), hogy ne érezze a zsákmány a szagukat.

Mondjuk, azt aláírom, hogy kicsit sok cica van, s az, hogy tele van cicás képekkel a lakás, sok lehet.

Mondom úgy, hogy imádom a cicákat, egy van, egy cica alakú gyertyatartó, egy só-, és egy borsszóró (ajándékok), egy tombolán nyert plüsscica, meg egy jaguáros kirakó.

Na, egyiket sem én vettem :)

2015. dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
26%

'ha valaki a háziállatain keresztül definiálja önmagát, és az állattartást tartja élete fő tevékenységének.'


Aha, tehát akkor pl egy farmer sem normális? Vagy az oké, mert a farmer kolbászt csinál belőlük? Meg egyáltalán az oké, ha valaki pl. az úszást, sakkozást, zenélést, zabhegyezést tartja élete fő tevékenységének, de az nem, aki a kedvencént tartott állatokat? Te milyen jogon döntöd el, hogy melyik normális?


Kedves kérdező egy ilyen kérdéssel csak inzultálod a kiszemelt nő intelligenciáját és állatai iránt érzett szeretetét. Ugyanis egy okos, tájékozott, művelt ember tisztában van azzal, hogy az állatával akkor teszi a legjobbat, ha állatként kezeli őket. Nekik nem arra van szükségük, hogy gyerekpótlékok legyenk. Ha pedig azt gondolod, hogy buta, akkor minek akarnál tőle többet?

Amúgy is teljesen téves a következtetésed. Hány emberből vontad le? 7 millárdan vannak a földön, te ebből alig ismersz valakit. Én pl UTÁLOM gyerekeket, és sosem akarok szülni. Pedig van macskám (de volt már 4-5 is egyszerre). Még csak az kéne, hogy gyerekpótléknak tartsam őket, mikor így is próbálok minnél kevesebb kapcsolatot a kölykökkel.

Arra nem gondoldtál, hogy esetleg támogatja az állatmenhelyeket, és ezeket a macskákat befogadta vagy megmentette?

2015. dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
35%

"Én pl UTÁLOM gyerekeket, és sosem akarok szülni."

Hát nem sikerült megcáfoldnod a macskás nők személyiségével kapcsolatos sztereotípiákat... Látod, számomra éppen ez nem pozitív személyiségjegy, ha valaki utálja a saját fajtájának utódait, olyan állatok ellenében, akik nem hozzánk, hanem az általunk biztosított ételhez ragaszkodnak. (De az ákosi vitába most inkább ne is menjünk bele... :) )


A farmeros példád pedig azért remélem, te is érzed, hogy nem kicsit erőltetett. A farmert, aki életvitel- és hivatásszerűen foglalkozik állattenyésztéssel, azért ne hasonlítsuk már össze azokkal a nőkkel, akik a valódi emberi kapcsolatok híján húsz macskát tartanak. Most természetesen nem azokról beszélek, akiknek van normális életük, és mellesleg állatszeretetből tartanak egy-két macskát, ezzel semmi probléma nincs. A kérdés azokról szólt, akiknek minden képén macska szerepel és a macskatartás tölti ki a teljes magánéletét.

2015. dec. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
Azt ajánlom messziről kerüld el az állattartó nőket! Elviselhetetlen, önző, rossz emberek mind! Ezt a tapasztalat mondatja velem, nem az előítélet.
2015. dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
91%

Pont az állattartás önzőség? Hogy költesz rá,eteted, ellátod, gondoskodsz róla, foglalkozol vele (egy másik élőlénnyel, nem magaddal), sétáltatod, piszkát takarítod, időt fordítasz rá?


Tényleg csupa önző dolog...

2015. dec. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Nnnaaa...

Tegnap este beszélgettem vele kicsit és igen, szóba kerültek a macskák. Amikor megkérdeztem, hogy ugyan minek tart annyi állatot, ő azt válaszolta, hogy "olyan kis elesettek, vigyázni kell rájuk, nehogy bajuk legyen". Nekem ebből azt jött le, hogy ő gondoskodni akar valakiről minden áron. Ez után elég hosszú ideig munkahelyi dolgoktól beszéltünk, ettől megkíméllek titeket, utána viszont finoman rátereltem a témát a gyerekekre, kíváncsi voltam hogy vélekedik róluk, erre ő azt válaszolta, hogy "hát jó lenne, ha anyák napján nyávogás helyett valami mással is felköszöntenének". Ekkor azt hittem tyúkszemre léptem, mert nyilván meghalt már egy gyereke és azért hiányolja ezt, azonban utána hozzá is tette hamar, hogy sose volt neki, de tervben van.

Én ezekből azt vontam le, hogy a macskák az ó esetében valóban gyerekpótlékok, a továbbiakban nem szándékozom vele találkozni, szóval nem kérek több választ, a meglévőket pedig köszönöm.

2015. dec. 26. 15:07
 29/37 anonim ***** válasza:
24%
Részben már ki lett fejtve: Az állattartás a nőknél önkárpótlás. Elviselhetetlen, egoista, szociálisan sérült emberek, akik nem tudnak más emberekkel szocializálódni, ezért állatokkal pótolják a barátok és a gyerek hiányát.
2015. dec. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy költesz rá,eteted, ellátod, gondoskodsz róla, foglalkozol vele"

Így teszed magad fontossá? Ettől érzed magad jó embernek, hogy veszel egy állatot, aki rád lesz utalva?

2015. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!