Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A gyermeküket egyedül nevelő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyermeküket egyedül nevelő nők egy része mire fel panaszkodik?

Figyelt kérdés

Náluk azt tapasztaltam, hogy miközben rendkívül válogatósak párkeresésben, mégis panaszkodnak, hogy "ők szegények" egyedül "kénytelenek" nevelni jó ideje már a gyermeküket, és "de nehezen" találnak párt maguknak...


Sok ilyen nőtől azt halllom, hogy szerintük ők "nem kellenek senkinek, mert már van gyerekük"... Hát ez egy nagy marhaság. Ponthogy ezen nők, akik ilyen helyzetben vannak és panaszkodnak, ponthogy ők a válogasak.


Pedig a többségük még gyerektartást is kap!! Tehát nem kellene játszania annyira annak a szempontjuknak, hogy a leendő új párjuk hogyan áll anyagilag.


Nem panaszból mondom, hanem a kérdésem szempontjából, h a nők túlnyomrú részét meg NEM a lelki, sem intellektuális értékek érdeklik jobban (bár egyeseket szerencsére az is), hanem elsősorban a férfiak anyagi helyzete, messzemenően, és ebbe beleértem a gyermektelen nőket is.


Tehát mit akarnak a gyereküket egyedül nevelő nők mégis? Egy kis része korrektül, következetesen jár el, gondolom, de én a többségükről beszélek. Szóval mire fel panaszkodnak, h "jaj nem találok új párt magamnak régóta", ha egyszer gyerektartást is kapnak (legalábbis többségük), tehát nem kéne egetverő szempontnak lenni a leendő új pár anyagi helyzete, valamint a férfiak lelki értéke és intellektusa nem igazán szempont a nők többsége számára, a gyermeküket egyedül nevelők többségének sem.


Hát akkor miért panaszkodnak, hogy nincs új párjuk régóta...?? Ők maguk löknek el maguktól minden remek, leendő férfit! (Persze a rosszindulatú, hanyag stb férfit is ellökik, na de ez a megoldás vajon, hogy ellükni mindenkit saját maguktól, anyerő, remek férit is, csak mert így a károsat is sikerül ezáltal távol tartaniuk önmaguktól??)


-


Az átlagos kinézetű új férfi pár nem kell nekik... a tinilánynak se kell, nekem minek kéne, nem igaz??


... a jóindulatú, mély érzésű, segítőkész férfi szintén nem kell nekik (mert "unalmas", blabla, stb, de ha bántja a nőt egy férfi, felhúzzák az orrukat persze a nők, mert nekik az se jó, ami utóbit bár megértem, de akkor a jószándékú miért egyenlő nekik az unalmassal eleve??),


az értelmes férfi sem kell nekik (mert nem értik meg őket?),


az se kell nekik, aki értelmes és mély érzelmű, jóindualtú férfi egyszemélyben.


De ha gyermekszerető az se jó nekik, mert "az ezer százalék, hogy pedofil"... (Ami persze egy szokásos női paranoia a nők egy részénél, mert bár léteznek pedók, de csupán kis hányada a férfiaknak pedó, és kis hányada csupán gyermekmolesztáló, vagy a kettő egyszerre. A férfiak túlnyomó része egyik se e kettő közül.)


Akkor ki kell nekik?? A pénzes pasi, mint a gyermektelen nők többségének?? Amikor kétségbe van sokuk esve,hogy "jaj mi lesz velünk, meg a gyereknek is kell apa, meg nekem is pár, meg de nehéz egyedül nevelni fizikailag, lelkileg egy gyermeket, pláne 2-3 gyereket"... (Mondom, tarsuk szem előtt, h többsége ezen nőknek kap gyerektartást az exüktől!!)


Akkor még nekiállnak válogatni...??? És csodálkoznak, meg panaszkodnak, h évekig nem lelnek új párra???


Magyarázza már el nekem ezt valaki ennek okát, megkérem...


És nem a kivételekre gondolok, mondom mégegyszer. Tehát kérdésemben nem jutnék előbre, ha azt akarná fejtegetni egy nő itt, hogy "hát én nem tudom, a legtöbb nő miért ilyen, én nem ilyen nő vagyok". Tehát hagyjuk most a kivételek esetét. Persze ők is írhatnak, de ne a saját kivételes, nem anyagias stb mivoltukról, mert azáltal nem jutok előbbre a kérdésem kapcsán. Hanem a nők többsége kapcsán kérnék meglátást, h mi az oka a fent vázolt önellentmondásuknak.



2016. jan. 24. 15:50
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak a csóró pasik kizárásának miértje a kérdés, könnyű a válasz. Önmagát eltartja egy egyedülálló anya, plusz egy főt, aki a gyereke, neki nincs jövedelme(a gyerektartás jóesetben! félig fedezi a gyerek ellátását).


Nem akar plusz egy főnek besegíteni hosszútávon az ellátásába.


Nálam azért nem jöhetnél szóba, mert a munkanélküli állapotod visszatérő. Elgondolkoznék miért nem tudtál/hagytak egy helyen megmaradni sokáig.


Egyébként a nők a férfitól anyagi biztonságot is várnak, hogyha rosszra fordulna a nő munkahelyzete a férfi be tudjon segíteni, ha muszáj. Ez mikor két embert kell ellátni, nem biztos, hogy menne egy alacsony jövedelmű embernek.


Gyerekkel pláne biztonság kell. Olyankor már nem csak magadat kockáztatod.


Szerezz állandó munkát és vonzóbb leszel a nők szemében. Főleg ha még fentebbjutási terved is lesz.

2016. jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Kedves 21-es, gondolj bele abba, kérlek, hogy a nagy számok törvénye alapján, a valószínűségek alapján többnyire távolabbról tud neten át ismerkedni az ember.


Elismétlem, h ne kelljen visszakeresned: anno fiatal felnőttként falura kerültem, így csak sokkal gyakrabban van lehetőségen NETEN párt keresni, ergo, túlnyomórészt más megyéből akad, aki elkezd levelezni velem, sok gyerekes nő (vagy gyermektelen), komoly kapcsoalt céljából.


Ebből következően nyilván kész vagyok költözésre (említettem: mobilis vagyok), és nagyobb településen találok végre munkát, ahogy erre korábban is volt példa, és mindegyik nő, akinek udvaroltam tudott erről, mert említettem nekik is!!


Tehát összegezve:


1. Faluban mégis hogy lehetne munkát találni diplomásan, ahol még a fizikai munka is protekciós, de a környező kisvárosokban is?? (Protekciósok kapnak főleg, vagy ha van saját földbirtokuk, stb.)

Ha pesti vagy, megértem, h erről fogalmad sincs.


2. Ha egyszer elköltözöm -sajnos faluba költözés csöbörből vödörbe volna-, pl minimum kisvárosba, ott nyilván volna esélyem gyakran alklami munkát, vagy esetlegakár szakmámban találni.


Amúgy meg ha két ember szereti egymást, és észlelik rólam, hogy az anyagiakat nem tekintve kiváló paramétereim vannak, akkor ketten együttélve már könnyebb megoldani az anyagiakat IS.


Szó sincs tehát arról, h eltartatnám magam!


- ! -

És a döbbenetes: pesti nők közül több is visszautasított engem, láthatólag csak amiatt, h vidéken gyakran voltam munkanélküli, bár jeleztem mindig, h laktam már Pesten is, ott találtam melót rendszeresen, amíg ott éltem. Ez a tényező se hatotta meg őket... Ergo tudták ,h ha odaküöltözök Pestre, pénzem is lesz, a többi remek paraméterem meg eleve adottt... És még ÍGY SEM kellettem sok pesti, többngyerkes nőnek! Miért? Mert netes ismerkedés??


Tudod hány férfi tapasztalta neten át ismerkedéskor IS, hogy amint megtudta a nő, h egész jól keres a férfi, máris nem számított a nő állítólagos "félelme, bizalmatlansága", hanem máris ugrott, hogy "juhééé, tök minedgy h élőben még nem láttam a férfit, 100% h jó parti lesz, mert van pénze, ergo nem számít, h esetleg agresszív-e, nemtörődöm férfi-e.... egy randit megér, CSAK a pénze miatt".


Logikusan kikvövetkeztethető ez, amikor a pénzesnek igent mondtak randira, hiszen minden más esetben, amikor a férfi -az anyagiakat leszámítva- kiváló paraméterekkel rendelkezik - esetleg csak átlagos külsővel, de amúgy minden más téren remek a férfi, pl gyermeknev. tapasztalattal is bíró, stb, ez EGYÁLTALÁN NEM számított a többgyerekes nőknek, hamar elzárkózott a férfitól (tőlem, valamint számos férfi sorstársamtól), tehát ismétlem: nem csak én jártam így sorozatban többgyerekes szingli nőkkel!!


Tehát, kedves 21-es, bár megértelek, nem várom el, h a kilóméternyi kommentjeimet visszamenőlegesen végigböngészd, de ennek a jelen (részben megismételt) kommentem fényében láthatod utólag:

nem kaptam választ tőled se, de a jó szándékod meg volt hozzá, így neked is köszönöm a választ.

2016. jan. 24. 17:50
 23/47 A kérdező kommentje:

* "2. Ha egyszer elköltözöm"

Értsd: ha ÚJRA elkültözöm (mivel, mondom, pl Pesten laktam már, és volt munkám.)

2016. jan. 24. 17:56
 24/47 A kérdező kommentje:

* " egy randit megér, CSAK a pénze miatt". "

=

"MINIMUM egy randit megér, CSAK a pénze miatt." ( - vélték, mint az kikövetkeztethető más férfiak netes ismerkedésekor.)

2016. jan. 24. 17:59
 25/47 A kérdező kommentje:

KULCSMODATOM

az iménti

kommentjeimből:


Szó sincs tehát arról, h eltartatnám magam, ha egy leendő párhoz költözöm, a faluból, ahol egyelőre lakom!

(És ezt tudta aaz összes nő, akinek udvaroltam!)

2016. jan. 24. 18:01
 26/47 anonim ***** válasza:
91%

Várj, nem értelek. Falura költöztél de nincs munkád. Akkor mi a rákért maradsz ott?


Menj oda, ahol van munka, és ne azon nyafogj, hogy a nők nem értik meg, hogy falun nincs meló. A nők azt nem értik meg, ha egy férfi tehetetlen. Munka kell? Falun nincs? Akkor lépj le!

2016. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
86%

Szinte ki kéred magadnak,hogy kérdezed mire fel válogatósak?


Te valószínűleg egy igazi szánalmas kis figura lehetsz,aki naivul azt gondolta,hogy aki egyedül neveli a gyerekét,annak már mindegy,és bármilyen jött ment akárkivel össze fog állni,mert nincs választási lehetősége.

Hát pedig van.

Mivel ilyen kategorikusan ítélkezel vagy felmérést végeztél vagy jó sokan pofára ejtettek már,és a kutyának nem kellesz.Melyik is? :)

2016. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, de a kérdezőről csak egy netes ismerkedés jut eszembe.

A pasival még alig váltottam pár szót, már jött a javaslat, hogy költözzünk össze, és majd utána keres munkát a környéken.


Hááát perrszeee!

Beköltözik a házamba, etetem, ruházom, ellátom, és ha mellé szegődik a jó szerencse, még állást is kaphat, tehát ez a helyzet nem lesz állandó.

Ő is azon lovagolt, hogy kapok gyerektartást, keresetem is van, el is tudom tartani a családot, egy fővel több vagy kevesebb nekem mindegy.


Meg a tökömet! Töröltem de igen gyorsan.


A másik, hogy azért, mert valaki elvált, még nem fog lealacsonyodni oda, hogy bárkivel összeáll, tehát igenis válogatni fog.

Az elvált nők rájönnek, hogy egyébként tök jó egyedül, egyáltalán nem maradnak le semmiről, ha nem állnak le azonnal az első marhával. Sőt!


A válogatósságunk abból is ered, hogy az ember igyekszik kiszűrni azokat, akikkel be fog fürdeni, mert a nagy csalódásokból egy is elég.


Amitől külön gutaütést kapok, ha egy pasi azzal pedálozik, milyen remekül bánik a gyerekekkel. Hova sza.rjak?! NEKEM kell társ, nem babysitter, engem az érdekel, hogy bánik a nővel, vagyis velem. Ha köztünk megvan az összhang, akkor a pulyáimat majd én lerendezem, beidomítom.


Van egy adott életszínvonal, egy megteremtett egzisztencia, amihez az ember ragaszkodik. És amikor összeáll valaki olyannal, aki ennél kevesebbet tud nyújtani, akkor mindenki lejjebb kell, hogy adjon az igényeiből.

Vagyis ha eddig el tudtunk menni kirándulni, egy-két napra kempingezni, egyszer-egyszer moziba, strandolni, arra most keresztet vethetünk, mert anyagilag támogatni kell anyu új pasiját....

Na EZT kevés nő fogja bevállalni, még azt is, hogy a saját kényelmét lejjebb adja, de hogy a gyerekeitől kelljen megvonni dolgokat, mert anyunak viszket odalent, az KIZÁRT.


Ezért a legcélszerűbb, kedves kérdező, ha olyan párt keresel, akivel hasonló az egzisztenciátok, vagy pedig tényleg csak a f..áért el fog tartani egy fiatal bikát, gond nélkül. Na ebből lesz kevesebb.

2016. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

"szánalmas kis figura lehetsz,aki naivul azt gondolta,hogy aki egyedül neveli a gyerekét,annak már mindegy,és bármilyen jött ment akárkivel össze fog állni"


Mint látható, az a szánalmas, aki oly módon reagál alap hiányában lekezelő módon, hogy el se olvasa a vonatkozóakat, amelyeket kifejtettem. Nevezetesen te, kisfiam.


Mint jeleztem, több más férfitársam is, valamint én is tapasztaltam, h REMEK PARAMÉTEREIM ELLENÉRE is csak a pénz számít sok nőnek. Mert h pont ez az egy paraméter, amiben nem remekelek, a lényegesek közül (külsőre meg kinek tetszettem már, kinek kevésbé, mint már említettem EZT IS).


Tanulj meg olvasni, kisfiam, mielőtt ideírsz. Aztán végiggondolhatod, ki a szánalmas. :)


Mert bár nem kötelező végigolvasni rengeteg kommentemet, de akkor alap nélkül lekezelni sem a másik embert!

2016. jan. 24. 18:46
 30/47 anonim ***** válasza:
85%

"Tanulj meg olvasni, kisfiam, mielőtt ideírsz. Aztán végiggondolhatod, ki a szánalmas."



Nah, akkor be is lehet zárni a topicot. Kb minden kiderült, munkád nincs, arra is teszel, hogy keress (persze, értem, majd keresel ha meglesz a nő), és a stílusod is tanítani való.



Igazi főnyeremény vagy, nem is értem, miért gyerekes nőkkel kezdesz, szerintem nyugodtan hajthatnál topmodellekre, meg színésznőkre is.

2016. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!