Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A gyermeküket egyedül nevelő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyermeküket egyedül nevelő nők egy része mire fel panaszkodik?

Figyelt kérdés

Náluk azt tapasztaltam, hogy miközben rendkívül válogatósak párkeresésben, mégis panaszkodnak, hogy "ők szegények" egyedül "kénytelenek" nevelni jó ideje már a gyermeküket, és "de nehezen" találnak párt maguknak...


Sok ilyen nőtől azt halllom, hogy szerintük ők "nem kellenek senkinek, mert már van gyerekük"... Hát ez egy nagy marhaság. Ponthogy ezen nők, akik ilyen helyzetben vannak és panaszkodnak, ponthogy ők a válogasak.


Pedig a többségük még gyerektartást is kap!! Tehát nem kellene játszania annyira annak a szempontjuknak, hogy a leendő új párjuk hogyan áll anyagilag.


Nem panaszból mondom, hanem a kérdésem szempontjából, h a nők túlnyomrú részét meg NEM a lelki, sem intellektuális értékek érdeklik jobban (bár egyeseket szerencsére az is), hanem elsősorban a férfiak anyagi helyzete, messzemenően, és ebbe beleértem a gyermektelen nőket is.


Tehát mit akarnak a gyereküket egyedül nevelő nők mégis? Egy kis része korrektül, következetesen jár el, gondolom, de én a többségükről beszélek. Szóval mire fel panaszkodnak, h "jaj nem találok új párt magamnak régóta", ha egyszer gyerektartást is kapnak (legalábbis többségük), tehát nem kéne egetverő szempontnak lenni a leendő új pár anyagi helyzete, valamint a férfiak lelki értéke és intellektusa nem igazán szempont a nők többsége számára, a gyermeküket egyedül nevelők többségének sem.


Hát akkor miért panaszkodnak, hogy nincs új párjuk régóta...?? Ők maguk löknek el maguktól minden remek, leendő férfit! (Persze a rosszindulatú, hanyag stb férfit is ellökik, na de ez a megoldás vajon, hogy ellükni mindenkit saját maguktól, anyerő, remek férit is, csak mert így a károsat is sikerül ezáltal távol tartaniuk önmaguktól??)


-


Az átlagos kinézetű új férfi pár nem kell nekik... a tinilánynak se kell, nekem minek kéne, nem igaz??


... a jóindulatú, mély érzésű, segítőkész férfi szintén nem kell nekik (mert "unalmas", blabla, stb, de ha bántja a nőt egy férfi, felhúzzák az orrukat persze a nők, mert nekik az se jó, ami utóbit bár megértem, de akkor a jószándékú miért egyenlő nekik az unalmassal eleve??),


az értelmes férfi sem kell nekik (mert nem értik meg őket?),


az se kell nekik, aki értelmes és mély érzelmű, jóindualtú férfi egyszemélyben.


De ha gyermekszerető az se jó nekik, mert "az ezer százalék, hogy pedofil"... (Ami persze egy szokásos női paranoia a nők egy részénél, mert bár léteznek pedók, de csupán kis hányada a férfiaknak pedó, és kis hányada csupán gyermekmolesztáló, vagy a kettő egyszerre. A férfiak túlnyomó része egyik se e kettő közül.)


Akkor ki kell nekik?? A pénzes pasi, mint a gyermektelen nők többségének?? Amikor kétségbe van sokuk esve,hogy "jaj mi lesz velünk, meg a gyereknek is kell apa, meg nekem is pár, meg de nehéz egyedül nevelni fizikailag, lelkileg egy gyermeket, pláne 2-3 gyereket"... (Mondom, tarsuk szem előtt, h többsége ezen nőknek kap gyerektartást az exüktől!!)


Akkor még nekiállnak válogatni...??? És csodálkoznak, meg panaszkodnak, h évekig nem lelnek új párra???


Magyarázza már el nekem ezt valaki ennek okát, megkérem...


És nem a kivételekre gondolok, mondom mégegyszer. Tehát kérdésemben nem jutnék előbre, ha azt akarná fejtegetni egy nő itt, hogy "hát én nem tudom, a legtöbb nő miért ilyen, én nem ilyen nő vagyok". Tehát hagyjuk most a kivételek esetét. Persze ők is írhatnak, de ne a saját kivételes, nem anyagias stb mivoltukról, mert azáltal nem jutok előbbre a kérdésem kapcsán. Hanem a nők többsége kapcsán kérnék meglátást, h mi az oka a fent vázolt önellentmondásuknak.



2016. jan. 24. 15:50
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

" Falura költöztél de nincs munkád.

Akkor mi a rákért maradsz ott? "


Ennyi erővel kérdezhetném tőled: adsz tőkét a költözéshez? Utiköltség, kaució, előre egy-két havi kajapénz (az első leendő fizuig a leendő munkahelyemen), et cetera...


(Persze felőlem oda is költözhetek egy többgyermekes nőhöz, aki nyitott szemmel jár a világban, és észreveszi az értékeimet , pl a pedagógiait, és nem csak a pénzen jár az agya. Mint említettem itt már ezt is: én mobilis vagyok. Ha van rá mód! Mivel semmi nem tart itt. De ezeket már írtam, ezért itt most csak zárójeles.)

2016. jan. 24. 18:52
 32/47 Költőnő? ***** válasza:
62%
Tudod, a jó bornak nem kell cégér. Ahogy a kommenjeid olvasom, egyre unszimpatikusabb vagy. Sztem nem (csak) az egzisztenciális dolgok lesznek itt bajban...
2016. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

"hogy költözzünk össze,

és majd utána keres munkát a környéken. "


Tessék rendesen olvasni. AZ IMÉNT foglmaztam meg:


"KULCSMODATOM

az iménti

kommentjeimből:


Szó sincs tehát arról, h eltartatnám magam, ha egy leendő párhoz költözöm, a faluból, ahol egyelőre lakom!

(És ezt tudta aaz összes nő, akinek udvaroltam!)"


! 18:01 !

2016. jan. 24. 18:53
 34/47 A kérdező kommentje:

A provokátorok, valamint a trollok, akik kiforgatták a szavaimat:

ők megsértették a fórum szabályzatát. Sajnálom őket.


Ellenben, mint emíltettem e kérdésnél is többször: köszönöm az értelmesen, tartalmasan válaszolók beírását.

2016. jan. 24. 19:00
 35/47 anonim ***** válasza:
75%

Tartalmas választ akarsz?


Marha jó munkám van, lakásom, kocsim, és egy sok éves párkapcsolat után maradtam egyedül. Tudod, még így sem meg csettintésre a párkeresés, pedig nem ígérgetek a nőknek, hogy majd eltartom magam a semmiből, nem akarok hozzájuk költözni rögtön (sőt, adott esetben akár ők is hozzám tudnának). Szóval, nem vesznek zsákbamacskát, és tudod ennek ellenére nem könnyű megismerni valakit.


Neked mid van? Egy torz világképed, és ígérgetésed. Mást fel tudsz mutatni? Előbb meg kellene oldanod a saját kis nyomorult életed, és utána elkezdeni másokat fikázni, hogy válogatósak, hogy nem foglalkoznak veled.

Tőke kell a munka kereséshez? Az elköltözéshez? Miért ahhoz nem kell tőke, hogy ne tartasd el magad a csajjal?

2016. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

Aki nem olvassa, amit a másik ember ír, ÉS ENNEK ELLENÉRE provokál bárkit is, és/vagy lekezelő másokkal,

megkérem, ne zaklasson itt senkit.


Látom, ezt is meg kell ismételnem,

20-as kommentem vége:


"Nem bírálat a lényege mondanivalómnak, hanem a magyarázat keresése, pl h miért önellentmondó a legtöbb nő? (A konkrét kérdésem egyik rész oka is ez, nagyon úgy fest.) Márpedig ehhez le kell írnom, miféle ellentmondást tapasztaltam sokukban - ez NEM puszta kritizálódés, még mielőtt valaki esetleg félreérti (kaptam korábban több ilyenfajta félreértő reakciót is)."

2016. jan. 24. 19:05
 37/47 anonim ***** válasza:
82%

A stílusod alapján sok mindennek tippeltelek, de diplomás pedagógus nem volt közte.


Nem találsz munkát?? Országos szinten lasszóval fogják a pedagógust, pláne a fiatal férfi munkaerőt, sorba kéne állniuk az ajtódnál a munkaadóknak.



Az élet könyörtelen. Ezt tanuld meg. :)


Két féle elvált, kisgyerekes nő van.

1. El tudja magát tartani, a gyerekeit is, és teljesen önálló.

Ez az a fajta, aki nem fog megelégedni olyannal, aki munkát se tud találni magának, és nem fog csak azért összeállni valakivel, hogy "legyen apja a gyereknek".

Ebben az esetben is kétséges, hogy elég pénze van ahhoz, hogy arra a két-három hónapra finanszírozza a megélhetésed, amíg keresel munkát.


2. Napról napra él, hiteleket halmoz, kunyerál, és így is csak a legalapvetőbb kiadásokat tudja fedezni.

Ők végképp nem fognak eltekinteni attól, hogy egy felnőtt férfit etetni kell, vizet használ, villanyt éget. Nem fog eltartani egy percre se.

Másrészt égető szüksége van másik keresőre is a háztartásban, és ha nem is pénzes pasit keres, de minimum olyat, akinek fix állása van, fix fizetéssel.


A te eseted azért vicces, mert pont azzal vádolod a nőket, amit te csinálsz!

Munka nincs, majd egyszer talán lesz, de erről is a nők tehetnek, akikhez nem költözhetsz fel Pestre. Egyébként meg kapnak gyerektartást, abból dőzsölnek, minden luxusra jut, miért pont neked nem akarnak belőle csepegtetni egy kicsit? Mondjuk amíg talpra állsz, meg munkát keresel, aztán lehet lelécelsz, de addig tök jó lenne, ha eltartana valaki. Mondjuk egy nő.


Egy gyerekre az átlag gyerektartás havi 25 ezer, ebből kéne nagy lábon élni. Gondolom, te se tudsz ennyiből kijönni havonta, hát képzeld, egy gyerekre se ennyit kell költeni! Ez kb. elég a menzára, bérletre, meg a különórákra. Jó esetben!!


Ha arra vágysz, hogy jól szituált nők támogassanak anyagilag, menj selyemfiúnak! Ha annyira jók az adottságaid...


Egyébként dobhatnál egy képet privátban, kíváncsi vagyok arra pompás férfipéldányra, aki ennyire jó fogás lenne. :)

2016. jan. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
72%

Ki ne hagyjam...


KONKURENCIA



Rengeteg 30 körüli szingli pasi van, elvált pasi van, egy-két özvegy is akad, és mind szabad préda.

A kevésbé válogatósak lecsapnak a jó kiállású házas pasikra is.


Ha van olyan, aki jól is néz ki, jól is keres, miért válasszon helyette téged?

Azt meg kétlem, hogy annyit tudsz adni a külsődre, mint egy olyan 30-as, aki jól keres, jól öltözik, kondizni jár, fodrászhoz, szoliba, stb. Ápolt, sportos, elegáns...

2016. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
75%

#38: nagyon igaz, amit a konkurenciáról, és a pénz kontra megjelenés párosról írsz, de azt gondolom, még mindig nem ez a fő ok.


Egyszerűen a kérdező ül otthon a fenekén munka nélkül, és ez az ami a legtöbb nőt alapból elriasztja. Valószínűleg úgy is nagyobb esélye lenne párt találni, ha elmenne diplomás létére egy gyárba operátornak vagy fizikai melót vállalna, egyszerűen azért, mert azt látnák a nők, hogy igen, csinál valamit. Így viszont már a gyári szalagmunkás lány is csak a semmirekellőt látja benne akit otthonról a faluból jól ismer, pénze nincs évek óta, nem is tesz érte semmit, hogy legyen, csak várja a csodát céltalanul.


Az ilyen embernél riasztóbb kevés létezik a világon.

2016. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

A válasz rendkívül egyszerű. Azt hiszem, nagyjából le is írták előttem már.

A jelenlegi helyzetüktől lejjebb nem szeretnének kerülni, ez mindenképp szempont. Mindamellett, hogy vágynak társra, hiszen mindannyian vágyunk erre. Mondhatni jogos igényünk.

De. Elvált emberekről beszélünk, akik egyszer már valamilyen ok folytán kénytelenek voltak szakítani. Ezt pedig senki sem szeretné, ha újra megtörténne vele. Azt gondolom, hogy ez eddig tiszta.

Tehát, ha válogat, akkor ezt nem azért teszi, mert szórakozni támad kedve, csupán ugyanabba a gödörbe mégegyszer nem vágyik.

Igaz, én a 'másik oldalt' képviselem, ami meglehetősen ritka. Férfi, aki elvált, és a gyerekei vele vannak. Ezért is értem meg azokat, akik azt vallják, hogy inkább egyedül, mint egy újabb gödör. Ez esetben mindegy, hogy nő vagy férfi az illető.

2016. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!