Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért gondoljátok hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondoljátok hogy egy átlagos nőnek sokkal könnyebb komoly kapcsolatot találnia, mint egy átlagos fiúnak?

Figyelt kérdés
Én átlagos férfiként mondom, hogy ez nem igaz. Egy nőnek is baromi nehéz lehet. Sőt szerintem azzal hogy a nő a passzív fél még nehezebb is. Mondják hogy neki is szabad kezdeményeznie, de onnantól az a nő meg lesz bélyegezve, én sem tudnék olyan nőre nőként tekinteni. Szóval a nő várja az udvarlókat, de általában a bunkók értelmi fogyatékosok találják be. És talán nekik azzal hogy a sok szexmániást aki csak szexet akar, ki kell válogatni nehezebb dolguk van, mint nekünk férfiaknak, akik csak odamegy egy nőhöz és megpróbálja meghódítani, aztán vagy sikerül vagy nem.
2016. ápr. 9. 18:24
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
50%

# 16 Ez elég nagy öngól volt, csak azt bizonyítottad vele, hogy nem tudsz olvasni és/vagy alapszintű szavakat értelmezni.

""És talán nekik azzal hogy a sok szexmániást aki csak szexet akar" - ez az idézett mondat, csakhogy te nem értelmezted a CSAK szót ott a vége felé. A két általad felhozott eshetőségben is benne van a megoldás: az egyik kapcsolat ÉS szex, a másik CSAK szex. És ezek a nők az utóbbira mondják, hogy nem akarják.


Iskolapéldáját hoztad annak, hogy hogyan nem képes valaki értelmezni az IS és a CSAK közti különbséget.

2016. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
67%

Érdemes megvizsgálni, hogy egy férfi és egy nő miért megy bele egy párkapcsolatba.

Egy férfi motivációi borzalmasan egyszerűek: legyen valaki, akivel állandóan lehet szexelni, mindemellett pedig nem hátrány, ha okosabb egy folyami ráknál, szebb, mint egy barlangi troll és nem idegesítő, vagy legalábbis elviselhető mértékben idegesítő. Ha ezeknek képes megfelelni, akkor a férfiak nagy részénél már zöld utat kap. Most jön majd a sértődés tudom, de a valóság az, hogy nő nem képes ezen kívül semmi mást nyújtani egy férfinak. Ha a férfi lelkizni akar, akkor keres egy másik férfit, mert a közhiedelemmel ellentétben a nők nem gondoskodóak (kivéve a saját családtagjaikkal, akik közé nem sorolja be azokat a férfiakat, akik nem rokonai, ergo a férjét/pasiját se), szóval nem képes megérteni egy tőle idegen férfi gondjait, ezért is van az, hogy a férfiak olyan sokat járnak össze a haverjaikkal, mert még az évente 2-3 alkalommal látott harmad-unokatestvére is jobban átérzi a problémáit, mint az a nő, akivel évek óta együtt lakik. Ha egy férfi megosztja a problémáit egy nővel, akkor lehet az a nő akármilyen elfogadó, onnantól kezdve nem fog férfiként tekinteni rá, hisz azáltal, hogy a férfi felfedte a gyengeségeit, a nőben megszűnt az erős és határozott férfi kép. Ez az az ok, amiért a férfiak más férfiakkal tárgyalják ki az érzelmeiket és ez az az ok, amiért egy nő soha nem fogja megérteni egy férfi problémáit és ebből következik az, hogy az érzelmi támasz, vagyis a "lelki társ" szerepére egy nő nem alkalmas egy férfinek, vica versa ez lehetséges, hisz egy férfi arra van szocializálva, hogy ahol csak tud segítsen a nőknek, így akarva-akaratlanul, a férfiak megértik a nőket. Szóval ha egy férfi számára a nő nem tud szellemi és lelki érzelemben egál lenni és többnyire a férfi nem szorul rá egy nő anyagi támogatására, akkor mégis mit nyújthat egy nő a férfinak?


(dobpergés.....)


Szexet.

Ennyi.

Mivel egy férfi elvárásai roppant egyszerűek a fentebb felsorolt dolgok miatt, így ezen elvárásoknak a legtöbb nő képes megfelelni.

De mi van a nők elvárásaival, amiktől úgy rettegnek a férfiak (teljesen jogosan amúgy). Egy nőnek nem elég az, hogy párszor reszelhet egy férfival, egy nő elvárja, hogy a férfi rendelkezzen a fészeképítéshez szükséges tulajdonságokkal. Mik is ezek? Képzeljünk egy egy háromszöget, melynek a csúcsain a fizikai erő és kinézet, az anyagi erőforrások és a társadalmi elhelyezkedés áll. Ha ebből a háromból legalább kettőt képes nyújtani a férfi, akkor a nő alkalmasnak találja a kapcsolatra, ha pedig mindhárom megvan, akkor igazából az a férfi már nem is igényli a nők társaságát, mert már valószínűleg minden lyukat kikormolt, amit csak akart. Mivel a felsorolt 3 tulajdonság közül nemhogy mindháromnak, de még kettőnek is nehéz megfelelni, így a nők által támasztott elvárásoknak sokkal, de tényleg sokkal kevesebb férfi tud megfelelni, mint a férfiak elvárásainak megfelelni képes nő.

Ééééés itt jön a gonosz, szexista monológom vége.

Mivel az egyik fél elvárásainak szinte játszi könnyedséggel meg lehet felelni, így az ezen elvárásokat teljesítendő félnek rettentően egyszerű dolga van (nők), azonban a másik oldalon lévő elvárásokat csak nagyon nehezen lehet megugrani, így az ezen elvárásokkal szembenézők dolga meglehetősen nehéz, de minimum komoly kihívás.


S ímhol vala az gaz nőgyűlölő fattyú válasza ama kérdésre, melyet még nemes filoszok garmadái se valák képesek megválaszolni, ez pedig nem más kérdés vala, mint "Miért gondoljátok hogy egy átlagos nőnek sokkal könnyebb komoly kapcsolatot találnia, mint egy átlagos fiúnak?"

2016. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
67%

21-es

Szóval azt mondjátok, hogy

1. Egy férfiról meg tudjátok állapítani, hogy mit akar: járni vagy szexet?

2. Azt is, hogy vajon szexmániás-e?

3. Ha történetesen szexmániás, akkor azt is ki tudjátok szűrni, hogy az illető szexmániás CSAK szexet akar-e?


Mindez annyira gyakori, hogy egyszerűen fárasztó ezeket a 3-as t. férfiakat kiválogatni, mert annyian jönnek, mint mocsárban a szúnyogok...


Egészen tuti-biztos vagy benne, hogy nem csak egy brutális túlzás?

Tudod, olyan, ami nem áll távol a női logikától, érveléstechnikától, férfiakat illető véleménytől?

2016. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
49%

7: Én is erről tudok beszámolni, de nem hiszik el. Vannak bizonyos férfiak, akik egyszerűen nem hiszik el, amit nők mondanak saját magukról, még akkor sem, ha az maradéktalanul válasz mindenre, amit nem értenek.


Kérdező, azért gondolják, mert sok férfi olyannyira fantazmagórikus lény, hogy azt hiszi valóságnak, ami a fejében lejátszódik annak ellenében is, amit a szemével lát, fülével hall. Felülírja a fantáziáival a valóságot.

Egyszer másfél órán át beszélgettünk egy férfival (35+ !!) arról, hogy mégis miből gondolja, hogy mi, lányok, akik vele szemben ülünk, biztosan nem vagyunk szüzek. Mégis mire alapozza ezt, honnan gondolja ezt? Mondtam neki, hogy ami a fejében lejátszódott az elmúlt 1,5 órában, az nem a valóság. Ezt az utolsó mondatot sem hitte el.

egyszerűen olyan szinten antibuddhistak, hogy nem a valóságot észlelik, avval semmiféle kapcsolatban nem is állnak.

2016. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
62%

Várjál, én nem vagyok nő. Nem csak nő mondhat neked ellent, vagy hívhatja fel a figyelmed arra, hogy elvi logikai hibával ne állj neki okoskodni.


A mostani írásod is nélkülözi a működő logikát. Azon túl, hogy önmagában nincs értelme, még csak nem is arra válaszolsz, amiről eddig szó volt. Az alapfeltételezés az, hogy a nők úgy általában nem akarnak 'csak dugás'-típusú kapcsolatot. Emellé vehetjük azt, hogy sok hímnemű viszont előszeretettel akar ilyet, egy részük büszkén hirdeti is. Nem volt szó megállapításról. Sőt, ha már mégis idekerül valahogy, akár azt is lehet mondani, hogy a nőknek azért nehéz a kapcsolatkialakítás, mert ki kell szűrniük azt, aki nem akar, de azt hazudja, hogy mégis, hogy megkapja a csak szexet. Pont ezt is szokták mondani.

2016. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
88%

#22: Milyen szépen megfogalmaztad! :D Majd megkapod, hogy nem tudsz érvelni meg nőgyűlölő vagy.


#24:

"Kérdező, azért gondolják, mert sok férfi olyannyira fantazmagórikus lény, hogy azt hiszi valóságnak, ami a fejében lejátszódik annak ellenében is, amit a szemével lát, fülével hall. Felülírja a fantáziáival a valóságot. "

Leírtam, hogy láttam és tapasztaltam, hogy azok a nők, akik nem kellenek "senkinek", igazából hány hapsinak kellenek. Milyen fantazmagóriáról beszélsz?

Miért ne észlelnénk a valóságot? :D

2016. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
52%
látom megy a harc megint! de lássuk be a nőknek csak ki kell választani kivel jön össze adott évike a munkahelyén elhívja sándor józsef benedek randevúra neki csak ki kell választani kivel megy el kivel fog járni. meg jaj minden pasi a sexre hajt ! miért 1 párkapcsolat alapja mi? a jó sex most azért járjak juliskával mert nincs kivel moziba menjek vagy kirándulni ugyan már..... hölgyeim ....
2016. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
57%

Na jó, akkor az elején:

16-ként azt írtam meg, hogy meggyőződésem, hogy a kérdező nő és 23-alatt meg is erősítettem, hogy mivel vezetem le ezt.

Nem érdekelt egy percig sem, hogy te magad nő vagy-e.

Ez eddig vili?


...ja, és csak jelzem, hogy erről volt eddig szó.


Aztán ezt írta a - vélelmezett - női kérdező: "Szóval a nő várja az udvarlókat, de általában a bunkók értelmi fogyatékosok találják be. És talán nekik azzal hogy a sok szexmániást aki csak szexet akar, ki kell válogatni nehezebb dolguk van, mint nekünk férfiaknak, akik csak odamegy egy nőhöz..."

Lerövidítve annyit jelent, hogy a nő vár a jelentkezőkre, akik jönnek is(nem tagadja a kérdező), ám ezek nagyobbik részét fogyatékosnak titulálja(nem is számítja bele a napi próbálkozós statisztikájába valószínűleg), a maradékból pedig ki kell szűrnie a "sok" szexmániást(aki csak szexet akar, de mivel már megegyeztünk benne, hogy szexet mindenki akar, ezért a jelző önmagában elég).

Mindemellett a kérdező szerint a nőknek a válogatás szörnyen nyomasztó tevékenysége sokkal megerőltetőbb, mint a férfiak egót kockáztató kezdeményezési kényszere.

Ilyen tényleg csak egy nő gondolhat...

Főleg az a szóhasználat, hogy "csak odamegy egy nőhöz és megpróbálja meghódítani"

Úgy írja le, mintha a zoknistoppolással lenne egyenértékű kihívás egy önelégült, átlagos, 20-as liba meghódítása.

2016. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
56%

Korabban en is irtam, hogy atlagoskent nincs tobb eselyem, a ketkedesek ellenere sem. Ket valaszra reagalnek, ami elgondolkodtatott:


#15

OK, azokrol a helyzetekrol nem tudok, amikor esetleg tetszettem volna valakinek, csak nem szolt nekem rola, es mastol sem hallottam vissza ilyet. Ettol fuggetlenul lehet ilyen, csak rejtett maradt, igy nem tudom beleszamolni a listamba. Ha te sem mondod el a barataidnak, ok sem tudnanak rola. :)

Mivel nem vagyok kozossegi oldalon, ram nem irhat senki.


#18

Tarskereso oldalas reszedrol jutott eszembe, hogy egyszer egy szemelyisegteszt miatt regisztraltam az egyik tarskeresore. Nem tarskereses volt a celom, csak a teszt, igy semmit nem toltottem fel az oldalra. Ennek ellenere par napig naponta 30 folotti level jott pasiktol. Megjelent egy uj no az oldalon, es azonnal lerohantak. Ijeszto volt... Ezeket megint nem sorolnam a tetszesi kategoriaba, hiszen az adatlapon semmi nem volt kitoltve. Tenyleg ijeszto,hogy mar ennyi is megmozgatja a ferfiakat. Ezzel vegulis meg tudom erositeni azt, amit irtal. Azaz tarskereso oldalakon gyorsan rairnak a nokre, viszont az esetemben ez biztosan nem azert tortent, mert szimpatikus voltam.

Egy masik oldalon is regisztraltam mar nagyon regen, ott keppel, adatlap rendesen kitoltve, es ha jol emlekszem, ketten kerestek meg.

Ebbol le lehet vonni a kovetkeztetest. Ami persze nem az, hogy biztosan csunya vagyok. :)


Meg egyet hozzatennek: en nem szoktam panaszkodni, hogy nem kellek senkinek, boldogan elem az eletem. A valaszommal csak ravilagitottam arra, hogy nem lehet altalanositani. :) Lehet, a kisugarzas inkabb a meghatarozo.

2016. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
41%

#22 ment a zöld pacsi, annyit azert hozzátennék, hogy en férfiként, nem csak szexre vágyom egy nőtől. De ahogy utána írtak, egy jo szex az egyik tartopillere a kapcsolatnak. De szerintem legtobbunkben genetikailag, vagy legalábbis társadalmi elvárások szintjén ott van a családalapítás amit két ferfi között azert nem igazan tud teljesülni, aztán lehet 100 ev múlva mar teljesen normális lesz. Szoval emiatt csak tartsuk meg a lányokat. :D

De teljes mértékben egyetértek amit írtál, egy férfinek nincs szüksége egy lelkizos társra akivel kibeszlheti a nyavajait, s eleve nem is fogja, míg a nők ezt eleve elvárják a ferfiaktol: itt a problémám oldjuk meg ketten, hat ezert vagyunk együtt, nem?

Az utóbbi idők egyik legérdekesebb kommentje, köszönöm.

2016. ápr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!