Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg igaz, hogy nagyobb a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg igaz, hogy nagyobb a férfitöbblet mint azt a KSH állítja? Mindenkinek sokkal több fiú volt az általános iskolás osztályában/évfolyamában?

Figyelt kérdés

Nekem speciel igen, az iskola ahova jártam, teljesen semleges volt, minden tagozatoktól mentes, és javaslom is, hogy középiskolás nemek arányát ne is említsetek, mert ott a tagozatok erősen befolyásolja a nemek arányát.


Gondoljatok vissza az általános iskolátokra. Az osztályotokban, az évfolyamon és úgy az egész iskolába nálatok is ilyen 1,5x annyi fiú volt mint lány? Ezért van most ekkora nőhiány?


2016. ápr. 25. 19:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 34 éves vagyok, sima gimnáziumi osztályba jártam, a 31 fős osztályban 7 fiú volt. Általánosban sem volt más az arány.
2016. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Rohadtul nem. Ált.suliba lányok voltunk többen, pontos számra nem emlékszem. Gimiben 10 fiú 30 lány volt az osztályban, igaz humán szakok voltak. Reálba inkább pasi többlet van.

Egyetemen is ha benézwl a műszaki képzésekre, mérnök infó stb. több a pasi jóval. Jogász, gazdász, bölcsész karokonmeg nőtöbblet van.

Én nem látom, hogy nőhiány lenne. Aki sikertelen, alulszocializált az 10x ennyi nő közt se találna barátnőt.

2016. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Általánosban a fiúk voltak többen, aztán ahova középiskolába mentem, ott meg a lányok. Főiskolán megint a pasik, de az csak azért, mert olyan szakmát választottam.
2016. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálunk általánosban ha jól emlékszem, nagyjából fele-fele arány volt, de mindhárom osztályban. A középiskolát pedig nem említem, mert gépészetibe jártam. Technikumon viszont építőipariba jártam, ott is durván 50-50% volt az arány. Egyetemen pedig hasonló volt a helyzet.


Én nem érzem úgy, hogy férfitöbblet lenne. Viszont néztem a mostani általános iskolai osztályokat a volt iskolámban és láttam olyant, ahol csak 2 fiú volt, a többi 20 mind lány.

2016. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiúk kb. kétszer annyian voltak az általános iskolai évfolyamban.
2016. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk fele-fele volt kb, talán kicsit több lány. Gimiben dettó, pedig reál osztály.

3 gyerekem van, jártak oviba, most iskolások. Volt amelyik csoportban/osztályban kicsit több volt a lány, volt amelyikben kicsit több a fiú, de ovi és suli szinten elég kiegyenlítettek az arányok.


Írták már többször hogy azért van látszólagos nőhiány, mert a sok az olyan párkapcsolat ahol a férfi idősebb a nőnél 5-10 évvel.

2016. ápr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk az osztályban lényegesen kevesebb fiú volt ált. iskolában de mivel minden évben változott az oszt. létszám pontos számot nem tudok. Középiskolában humán szakon értelemszerűen kevesen voltak majd most egyetemen óvóképzőn egy sincs :D

viszont az oviban teljesen kiegyenlített a mostani csoportomban a fiú lány arány a korábbiban pedig kevesebb volt a fiú.

Kétlem hogy reális lenne ez a férfitöbbletes dolog. Legalábbis közel sem olyan rémes ahogy azt itt előadják. De őszintén mi olyan rémes mint ahogy itt előadják?

2016. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

80-as vagyok, mindkét áltsuliban jóval több fiú volt, az ország két szélén ráadásul.

Idősebb és fiatalabb korcsoportban ez nem volt jellemző, de 1978-81 körül volt valami a levegőben. :)

2016. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Általános iskola 20 fiú 12 lány

Középiskola 22 fiú 5 lány

Egyetem 200 férfi 10 nő

Munkahely 15 férfi 1 nő


31F

2016. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Á, dehogy. Ez egy hatalmas összeesküvés, hogy elhitessék a férfiakkal, hogy kevesebb a nő, így nem juthat mindenkinek, és így majd nem próbálkoznak, kevesebb lesz a gyerek, kevesebb lesz a CSOK pályázók száma, így csak a pártközeli emberkéknek tömhetik tele a zsebét!


Viccet félretéve biológiai tény, hogy több férfi születik (100 lány gyerekre 115-125 fiú, érdekes módon minél több a forrás egy társadalomban annál több fiú születik, ennek a pontos magyarázatát még nem ismerik). A másik tény, hogy a fiú gyermekek között több a haláleset, így idővel kiegyenlítődik a nemek aránya. Mivel már elég fejlett az orvostudomány, ezért ez a kiegyenlítődés nagyon későn következik be. Ezek tények, és az egész világon hasonló tendenciák figyelhetőek meg.

2016. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!