Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg hatalmas akadályt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg hatalmas akadályt jelent az alacsony férfiaknak párt találniuk?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, nem provokációnak szánom, és örülnék, ha mellőznétek a rosszindulatú személyeskedést (no meg nőgyűlöletet) a kommentekben.


Szóval: huszonéves lány vagyok, egy pici, vékony törpecirkáló, ahogy mondani szoktam. Jelenleg boldog párkapcsolatban egy alacsonynak mondott sráccal. 170 centi magas, ezt sokan annak titulálják. Mivel én kb alig látszom ki a földből, és a magassarkúakat csak mértékkel szeretem, sose volt nagy elvárásom magasság terén.

Mikor párommal megismerkedtem, meglepett, hogy másfél éve nincs barátnője, de még kalandjai se voltak ebben az időszakban. Nem értettem az okát, hiszen egy helyes, intelligens, udvarias srác. Bsc diplomája van, most csinálja az Msc-t, azután doktorira akar menni, egy elég piacképes, de számomra mindenképp érdekes témában. Edzeni is jár, régebben versenyszerűen sportolt, jó eredményeket ért el, de a tanulás miatt abbahagyta. Ma már csak hobbi szinten űzi. Jól teljesít az egyetemen, mindene 4-es, de inkább 5-ös. Emellett zenekarban játszik, ami átlagban szintén bugyinedvesítő faktor. Nálam legalábbis mindenképp nyerő, mikor egy srác szerenádozik nekem, vagy csak ott vagyok a koncertjén, és látom, milyen magabiztos, és rám mosolyog a színpadról.


Egyszerűen nem tudtam feldolgozni, hogy nem álltak sorba érte a lányok, sőt, kissé szerencsétlen is volt udvarlás terén eleinte, de kapcsolatban tényleg olyan, amilyenre vágytam. Nem dohányzik, nem bulizik őrült módjára. Már az is sok neki, ha hetente 1-2 sört megiszik. Igényes magára, noha a ruhatárára ráférne egy kis újítás, de ez sem vészes.


Egy szó, mint száz, tényleg olyan pasi, aki az én értékrendem szerint szuper. (Ennél kevesebbel is bőven beértem volna, ami azt illeti.)


Egyszer, kapcsolat elején picit nyafiztam neki, hogy tartok attól, hogy más nő is rájön, mennyire remek srác, és talál nálam jobbat. Erre kb 10 percig nevetett, mert nem hitte el, hogy komolyan mondom. Aztán kicsit kifakadt, hogy elképzelni se tudom, hány nő utasította vissza, csak azért, mert alacsony. Nem próbálkozott nála magasabbaknál, de az alacsony lányok is rendszeresen kikosarazták. Számomra ez viszont érthetetlen. Szinte arcon csapásként ért, mert nekem eszembe se jutott ez.


Tényleg ennyire kritikusak az alacsonyabb lányok is a pasi magasságára?

Vagy csak egyszerűen rossz körökben próbálkozott?

Érdekelne mások történetei, tapasztalatai ilyen témában (kultúrált hangnemben).


2016. máj. 31. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hasonló magasságom van, mint a barátodnak és az én barátnőm sem értette, hogy ez miért gond az ismerkedésnél, hiszen a lányok nagyobb részénél azért így is magasabb vagyok.

Aztán megkérdezett más lányokat arról, hogy kezdenének-e alacsony sráccal és megvilágosodott.

2016. máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Nos, ez inkább kisugárzás kérdése. Ha megvan egy magabiztosság, határozottság akkor biztos sikerre lehet számítani, akkor is ha nem vahy gazdag. És slussz.
2016. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mivel te saját állításod szerint kirívóan alacsony vagy ezért nem fogsz magad mellé egy 2 méteres gorillát akarni mert hiába éreznéd azt hogy mellette biztonságban vagy ha egyszer a teljes baráti köröd röhögne rajtatok hogy milyen viccesen néztek ki egymás mellett.

Ilyenre gondolok: [link]

Megjegyzem a 170 cm bár alacsony, de azért még nem vészes.

2016. máj. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

156 centi vagyok, volt már magas párom, nem is egyszer. A legmagasabb párom 192 centi magas volt, de átlagosan 180-186. Szerencsére nem olyan körökben mozgok, ahol ujjal mutogatnának rám emiatt. Minden barátnőm normális értékrenddel rendelkezik, és sose érdekelné őket ilyesmi. Ismeretlenek véleményére meg sose adtam.

Elég magabiztos és határozott vagyok ilyen téren :) Páromon kívül senki nem tud elbizonytalanítani magammal kapcsolatban. De néha még olyankor is szembe megyek az árral, és csak azértis lázadok. Szóval ez a "mit gondolnának mások" nagyon gyenge duma esetemben.


A magabiztosságnak biztosan van némi köze hozzá. De talán ennél is fontosabb, hogy az ember introvertált, vagy extrovertált. Párom inkább az előbbi, bár szereti az aktív programokat, de nagyobb társaságban képes bután viselkedni (nem bántásból, én is ilyen vagyok). Magabiztossága van, sose nyafogott emiatt, akkor egyszer említette. Büszke arra, amit elért, de úgy gondolkodik, ahogy én is: mindig van hova fejlődni :)

2016. máj. 31. 22:41
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyébként a pénz nem tudom, hogy jött ide, de sebaj.
2016. máj. 31. 22:43
 6/16 anonim ***** válasza:
Sok nőnek tényleg fontos a magasság. És erről egyébként szimplán az ösztönök tehetnek. A nők azt a hímet keresik, aki a legerősebb, legjobb genetikailag, aki mellett biztonságban lehet ő meg majd az utódaik.(És akinek mindig lesz ereje levadászni a mamutot:D) És persze akitől neki is egy erős, jó génállománnyal rendelkező, legyőzhetetlen fia fog születni aki majd átveszi egyszer az alfahím szerepet. Ez ilyen egyszerű:) Szóval igazából nem tehetnek a nők erről hogy a magasakra buknak. Persze a mai világban torzul minden kicsit, hiszen nem kell minden nap megküzdeni az életben maradásért, nem mindenki akar gyereket, nem kell alfahímet avatni és nem vagyunk folyton veszélyben sem. Ezért bár a magasak előnyt élveznek de azért az alacsonyabbak is lehetnek vonzóak és találhatnak barátnőt max kicsit jobban meg kell dolgozniuk a lányokért. Nekem van egy fiú haverom aki 172 cm körül van és mindig vannak csajai. Tény hogy nagyon jó teste van hiába alacsony és okos, humoros srác. Én nem hiszem hogy a magasság játssza a kulcsszerepet. Fontos, de nem döntő.
2016. máj. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ó jajj! Évek óta nem volt mammut írtás, lassan ellepnek minket. Jut eszembe, megyek bogyókat szedni a vadonba. Irány alfák, várnak a landzsák és a finom mammutcomb pörkölt! :D


Viccet félretéve: azt megértem, hogy a lánynál legyen magasabb, mert az tényleg biztonságérzetet ad. De azért elég sok alacsony lány van. Télen platformos csizmában jártam, 12 centis sarokkal. Így voltam 168 centi, és a lányok nagy részére lenézhettem.


Egyébként, van egy haverom, ő szerintem páromnál is alacsonyabb, ellenben folyamatosan vannak nők körülötte. Szingliként sorra fekteti meg őket, kapcsolatot meg elég hamar talál magának, ha éppen akar. Na, ő nagyon extrovertált típus. Tipikusan a társaság központja, nagyhangú, vicces, irányító jellem. Minden héten bulizik, rengeteget utazik.

2016. máj. 31. 23:04
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
Mennyivel könnyebb lenne ha a nőknek is kifejlődött volna az agyuk. Értitek, a legalacsonyabb barátja is 14 centivel volt magasabb nála és nem érti hogy a magasság miért számít...
2016. jún. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A feltett kérdésedben benne van a válasz.

A barátod 170 cm és azt írod, hogy ez alacsonynak számít (lehet, h nem neked, de a soraid alapján még neked is). Namost kapaszkodj meg, de vannak ennél alacsonyabb férfiak is. Azok mit szóljanak? Tehát igen, hatalmas akadály a nők idióta szemlélete miatt, amit te is megtestesítesz, azaz, h 170 cm-rel már alacsony valaki.

2016. jún. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hol írtam én olyat, hogy párom a valaha volt legalacsonyabb srác, akivel jártam? Szeretném, ha megmutatnátok, mert nem emlékszem ilyesmire, ugyanis ez nem így van.

Nekem tökéletes a magassága, és nem értem, hogy miből gondoljátok ennek az ellenkezőjét, tekintve hogy pont, hogy SOHA nem jutott eszembe, hogy ő alacsony lenne.

Szóval: nem sikerült értelmezni az olvasottakat. Kérlek titeket legközelebb olvassátok el, értelmezzétek, és utána írjatok, mert ezekkel a válaszokkal semmire se mentem.


A stílussal kapcsolatban: kicsit szálljatok magatokba, és gondolkozzatok el. Bicskanyitogató a frusztrációtok, amit rajtam próbáltok levezetni.

2016. jún. 1. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!