Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg hatalmas akadályt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg hatalmas akadályt jelent az alacsony férfiaknak párt találniuk?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, nem provokációnak szánom, és örülnék, ha mellőznétek a rosszindulatú személyeskedést (no meg nőgyűlöletet) a kommentekben.


Szóval: huszonéves lány vagyok, egy pici, vékony törpecirkáló, ahogy mondani szoktam. Jelenleg boldog párkapcsolatban egy alacsonynak mondott sráccal. 170 centi magas, ezt sokan annak titulálják. Mivel én kb alig látszom ki a földből, és a magassarkúakat csak mértékkel szeretem, sose volt nagy elvárásom magasság terén.

Mikor párommal megismerkedtem, meglepett, hogy másfél éve nincs barátnője, de még kalandjai se voltak ebben az időszakban. Nem értettem az okát, hiszen egy helyes, intelligens, udvarias srác. Bsc diplomája van, most csinálja az Msc-t, azután doktorira akar menni, egy elég piacképes, de számomra mindenképp érdekes témában. Edzeni is jár, régebben versenyszerűen sportolt, jó eredményeket ért el, de a tanulás miatt abbahagyta. Ma már csak hobbi szinten űzi. Jól teljesít az egyetemen, mindene 4-es, de inkább 5-ös. Emellett zenekarban játszik, ami átlagban szintén bugyinedvesítő faktor. Nálam legalábbis mindenképp nyerő, mikor egy srác szerenádozik nekem, vagy csak ott vagyok a koncertjén, és látom, milyen magabiztos, és rám mosolyog a színpadról.


Egyszerűen nem tudtam feldolgozni, hogy nem álltak sorba érte a lányok, sőt, kissé szerencsétlen is volt udvarlás terén eleinte, de kapcsolatban tényleg olyan, amilyenre vágytam. Nem dohányzik, nem bulizik őrült módjára. Már az is sok neki, ha hetente 1-2 sört megiszik. Igényes magára, noha a ruhatárára ráférne egy kis újítás, de ez sem vészes.


Egy szó, mint száz, tényleg olyan pasi, aki az én értékrendem szerint szuper. (Ennél kevesebbel is bőven beértem volna, ami azt illeti.)


Egyszer, kapcsolat elején picit nyafiztam neki, hogy tartok attól, hogy más nő is rájön, mennyire remek srác, és talál nálam jobbat. Erre kb 10 percig nevetett, mert nem hitte el, hogy komolyan mondom. Aztán kicsit kifakadt, hogy elképzelni se tudom, hány nő utasította vissza, csak azért, mert alacsony. Nem próbálkozott nála magasabbaknál, de az alacsony lányok is rendszeresen kikosarazták. Számomra ez viszont érthetetlen. Szinte arcon csapásként ért, mert nekem eszembe se jutott ez.


Tényleg ennyire kritikusak az alacsonyabb lányok is a pasi magasságára?

Vagy csak egyszerűen rossz körökben próbálkozott?

Érdekelne mások történetei, tapasztalatai ilyen témában (kultúrált hangnemben).


2016. máj. 31. 22:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Első blikkre nekem kamunak tűnt a történeted, ettől függetlenül el hiszem amit írsz. Szóval az alacsony (<173) pasiknak tényleg pokoli nehéz a társkeresés. Sok nő azt tanácsolja, hogy az alacsony pasik adják le az igényüket és lesz majd valamilyen (bármit is lehet ez alatt érteni) barátnőjük. Na mármost én hiába vagyok 170 cm, ennek ellenére egy nagyon intelligens, jóképű, céltudatos és sportszerető emberkeként nem vagyok hajlandó csak azért leadni az igényeimet és az önértékelésemen csorbítani, mert olyan genetikai információ került a DNS kódomba, ami miatt az elfogadottól 6-10 centivel alacsonyabb lettem. A nők egész egyszerűen két okból vonzódnak a magas pasikhoz: divatból, akiknél elsősorban nem az utódlás a prioritás, csak, hogy minél nagyobb villanyoszlopot lehessen felállítani a barátnők előtt. A másik ok pedig, hogy a nők totál ostoba módon az egészséggel és a genetikai tökéletességgel azonosítják a magas pasit és úgy kalkulálnak, hogy egy 170 centis pasitól csak "visszamaradott" gyerek születne. Érdekes, hogy az a sok-sok alacsony focista/vadászpilóta stb. valahogy mégsem számít genetikai hulladéknak. Ugye csajok? Szóval lehet itt agyalni a témán, de egyébként már totál unalmas, mert az értelmesebb alacsony sorstársaim már elfogadták ezt az állapotot, ugyanis senki nem fogja és nem is lesz hajlandó ezzel kapcsolatban a nők véleményét megváltoztatni. A leginkább mérvadó felmérés az lenne, ha egy hét alatt megfigyelnéd, hogy Mo. legnagyobb városainak leginkább látogatott közösségi helyein/parkjaiban/áruházaiban milyen arányban látsz 173-nál alacsonyabb pasit egy teljesen átlagos barátnővel (egyúttal elnézést a csúnyább és kövér lányoktól, de az átlagos kinézetű barátnő számítson mérvadónak ne pedig azon legyen a hangsúly, hogy "legyen valakim", mert azzal, hogy alacsonyabb vagyok, de minden másban átlag feletti, összességében egyáltalán nem kellene, hogy átlag alatti legyen). Tehát ha lesz egy szabad heted, akkor feltétlenül csinálj egy ilyen "túrát" (vagy akár közvélemény kutatást) és garantálom, hogy 20% alatt lesz az arány (és akkor még lehet, hogy nagyon optimistán lőttem be a felső korlátot).
2016. jún. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én 165 cm vagyok és nekem mindig a tőlem csak kicsivel magasabb pasik tetszettek(szóval a 170 körüli már rendben van nálam) mégpedig azért mert úgy tapasztaltam sokkal jobban egymásba illik egy ilyen fiúval a testünk:) Jobb érzés átölelni mert nincsenek nagy méretbeli különbségek és tökéletesen egymáshoz tudunk simulni. És ez az ágyban is igaz. Nekem sokkal fontosabb az hogy tetsszen az arca, a tekintete és hogy sportoljon mert én is sportolok és azért izmosabb nem szeretek lenni a pasinál:)
2016. jún. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12-es, ezt egyébként hallottam még pár alacsony lánytól =) Engem mondjuk pont nem érdekelt, mekkora a srác. Ha volt összhang, megfogott benne valami, akkor randiztunk, aztán idővel eldőlt, mi lesz belőle.


11-es, mindenféle rosszindulat nélkül, de kihagyom ezt a felmérést, több okból is. Egyrészt, utálom az ilyen helyeket. Inkább megyek bobozni, planetáriumba, rockmúzeumba, mint plázába, meg divatos szórakozóhelyekre. Nem érzem jól magam ilyen közegben, és van egy enyhe szociális szorongásom (semmi komoly, csak feszült vagyok, ha sok ismeretlen ember van körülöttem, de például a bkv-n ez elkerülhetetlen), így nem tenném magam ki ennek. Ebből kiindulva a másik ok, hogy hamis képet adna. Ahogy én nem szeretek ilyen helyekre járni, úgy biztos vagyok benne, hogy vannak mások is így. Méghozzá sokan.

De köszönöm a véleményedet, és hogy elhitted, amit írok, még ha számodra hihetetlennek is tűnik :) Az átlag nőkkel kapcsolatban... én sem tartom dekoratívnak, ha valaki el van hízva, de ez nem jelenti azt, hogy a srác, akivel egy teltebb nő van, nem szereti a párját. Ez kissé álszentségnek érződik azok után, hogy a leírásod alapján téged is sokan utasítottak el a magasságod miatt. Nem mondom, hogy jöjj össze olyannal, aki nem tetszik, az sose vezet jóra. Egyet értek abban is, hogy csak azért, hogy legyen melletted valaki, nem éri meg kapcsolatot kezdeni. Viszont kissé lekezelően hat, amit írsz.


Amúgy, ha már egy korábbi válaszoló felhozta: nem tudom pontosan hány centi volt a legalacsonyabb srác, akivel jártam, de 160 körül. És azért szakítottam vele, mert egy tapló paraszt volt. Egyszerűen minősíthetetlen volt a viselkedése velem az udvarlási szakasz után. Aztán meg volt lepve, mikor sorra elutasítottam, mikor újra közeledett. Egyik alkalommal már rimánkodva jött hozzám, hogy én vagyok az igaz szerelme, velem álmodott, adjak neki még egy esélyt. Akkor meg is szakítottam vele minden kapcsolatot. És pont ezért gondolom úgy, hogy sok esetben a természetükkel van gond az alacsony srácoknak. Frusztráltak a sok elutasítás miatt, amit meg tudok érteni, de nem mentség, és semmiképp sem vezet sikerre.

2016. jún. 1. 17:47
 14/16 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz alacsony pasiként ismerkedni. Én 164 cm vagyok, de még esélyt se kapok a nőktől. Nem tartom magam rossz embernek, de ezzel semmire se megyek. Igazából az zavar a legjobban, hogy még egy randira se jönnek el velem, pedig ha megismernének, lehet hogy megváltozna a véleményük rólam.

Egyébként én se iszok alkoholt,nem dohányzok és nem is vagyok az a nagy bulizós. De ezekre a tulajdonságaimra is negatívumként tekintenek a korosztályom hölgy tagjai.

Ilyen világot élünk, a külsőségek számítanak az embereknek.

23F

2016. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az alacsony férfiak a jók:)
2017. márc. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Legalacsonyabb pasim is 180 cm volt,pedig sose volt kikötés,mivel 163 centivel vert meg a Jó Isten.Olyan sok alacsony pasiba még nem botlottam,de annál több ismerősöm nőtt lóbxszú méretűre.
2017. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!