Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg ez lenne az igazság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ez lenne az igazság?

Figyelt kérdés
Itt a gyk-n olvastam egy kérdés alatt egy női kommentet, miszerint csúnyának tartja magát ennek ellenére őt mindenki gyönyörűnek tartja és van egy jóképű férje. Elégedett azonban sosem lesz magával és szerinte ez minden nőre jellemző. Ezeket a sorokat olvasva azonban egyáltalán nem lepődök meg azon, hogy egy átlag férfinek is milyen nehéz lehet megfelelni a másik nem számára, nemhogy egy átlag alattinak. Most komolyan, ha a nők ilyen tükrön keresztül látják a világot, ebből adódóan az összes férfiban képesek meglátni azokat a tulajdonságokat, amelyek kizáró tényezők lehetnek, akkor mondjuk egy 170 centis pasi (jelen esetben én), hogy a fenébe is tudna labdába rúgni. Remélem senkit nem sértek meg ezzel, de arra is gondoltam már, hogy az ő szemükben a férfi nem más mint egy státuszszimbólum/"élvezeti" kiegészítő. Mert máskülönben nem állítanának fel olyan követelményeket, hogy márpedig én 180 alatt nem vagyok hajlandó pasival ismerkedni és minden esetben legyen férfias testalkatú. Érdekes, hogy nekem a nagyon vékony és az egészséges mértékben molett lányok (legyen az alacsony vagy velem egy magas) is egyformán bejönnek. Ez a skála pedig elég nagy ahhoz, hogy kvázi egy lány se érezze magát számkivetve (na nem mintha nekem olyan nagy lehetőségem lenne). Fordított esetben ez viszont természetesen nem életképes dolog.

2016. jún. 4. 10:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
igen,van ilyen
2016. jún. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
39%

Attól, hogy magamban sok hibát felfedezek, más "hibáit" még tarthatom vonzónak. Én sem vagyok teljesen kibékülve a külsőmmel, mégis tetszett már sokféle srác, alacsony-magas, vékony-mackós-enyhén izmos, helyes arcú-csúnyácska arcú. Én ezekhez a tulajdonságaikhoz (is) vonzódtam, magyarul az egész emberhez, nem csak bizonyos részeihez :D


Biztos van ilyen is, amit te írsz, de egyáltalán nem általános.

2016. jún. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

"Itt a gyk-n olvastam egy kérdés alatt egy női kommentet, miszerint csúnyának tartja magát ennek ellenére őt mindenki gyönyörűnek tartja és van egy jóképű férje. Elégedett azonban sosem lesz magával és szerinte ez minden nőre jellemző. "


"Ezeket a sorokat olvasva azonban egyáltalán nem lepődök meg azon, hogy egy átlag férfinek is milyen nehéz lehet megfelelni a másik nem számára, nemhogy egy átlag alattinak. Most komolyan, ha a nők ilyen tükrön keresztül látják a világot, ebből adódóan az összes férfiban képesek meglátni azokat a tulajdonságokat, amelyek kizáró tényezők lehetnek, akkor mondjuk egy 170 centis pasi (jelen esetben én), hogy a fenébe is tudna labdába rúgni."


Elmondod, hogy a kettő között mi a fene a kapcsolat?

Az első két mondat arról szól, hogy a nő SAJÁT MAGÁVAL nincs megelégedve, ahogy a nők 90%-a. Utána meg egy fél oldalon keresztül azon derpegsz, hogy mennyire nehéz egy FÉRFINAK megfelelnie a nők igényeinek...


Értem én, hogy kell valami indok, hogy megint a nők legyenek a hibásak mindenért, de muszáj félretenni a józan észt és a logikát? Komolyan?


Amúgy, még az átlagos nők alatt a férfiak a kifejezetten szépet értik (ez már többször bebizonyosodott), illetve az elsőszámú kritérium náluk párkeresésnél, hogy szép legyen a nő (ami nem egyenlő az átlagossal), addig nem csodálkozzon senki, hogy a nők nem látják elég jónak magukat. Ezen az oldalon is, a kifejezetten szépeket leátlagosozzák, hozzátéve legtöbbször, hogy annyira nyilván nem extra a csaj, hogy kelljen nekik...

2016. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Én sem értem az összefüggést. Azért nem találnak a férfiak megfelelő társat maguknak, mert szinte minden nő elégedetlen magával?
2016. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Jaj, mit nem lehet ezen érteni? :D

Arra gondoltam, hogy annyira a tökéletességre törekednek és ebből adódóan az énképük sem a józan keretek között helyezkedik el, hogy nem lennék meglepve, ha a férfiakat is ezzel a mércével értékelnék. Ha egy szép nő képes megtalálni a legapróbb hibát is, ami kvázi teljesen irreleváns az önbizalom és a másik fél által történő elfogadása szempontjából, akkor mégis mi a garancia, hogy majd őszinte mélyről jövő érzelmet fog tanúsítani egy olyan pasi iránt (akinek nyilvánvalóan legalább egy nagyobb hiányossága van, akár magasság, testalkat, arc vagy egzisztencia). Vagy nem minden nő gondolkozik így és ők amúgy is csak tökéletes alfa hímekre vadásznak egész életükben?

2016. jún. 4. 12:32
 6/24 A kérdező kommentje:

#3: Tőled pedig hadd kérdezek valamit? Szerinted ez a lány 10-es skálás hány pontos? [link]

Az én értelmezésem szerint teljesen átlagos, mert az én környezetemben naponta tucatjával látok hozzá hasonló kinézetű lányokat. Ezt csak azért írom most, hogy ezekben a rövid sorokban tisztázzuk az átlagos lány definícióját.

2016. jún. 4. 12:40
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a két dolog egyáltalán nem függ össze. Elégedetlen lehetek az alakommal, vagy a hajammal, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy csak tökéletes alakú, vagy tökéletes frizurájú férfivel vagyok hajlandó ismerkedni. Sőt, pont azért, mivel én sem vagyok tökéletes, sokkal inkább tudomásul veszem más tökéletlenségét. Inkább abból nem engedek, amire büszke vagyok magammal kapcsolatban (és ez nem külsőség).


Az általad linkelt lány SZÉP.


#4 voltam.

2016. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ez a "férfi logika"? Egy önbizalomhiányos ember pont, hogy úgy fog hozzáállni, hogy az "alfa hímeknek" úgysem lesz elég jó, inkább beéri a tökéletlen csúnya, vagy alacsony, vagy magas, vagy vékony, esetleg kövér sráccal, mert szerinte az ő külsejével, értékeivel úgysem kaphat jobbat. Egy önbizalomhiányos ember MAGÁBAN keresi a hibákat, mindenki mást magánál jobbnak tart.


A kép nem elérhető, de az itteni tapasztalatok alapján az átlagos lányt valahogy így képzelik el a férfiak: [link]

2016. jún. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
#8: Az én értelmezésem szerint az átlagos lány az a kategória, akit nap mint nap, számtalanszor látok az utcákon/városközpontokban. Márpedig a te és az én általam linkelt csajhoz hasonló kinézetű lányokat is kvázi tucatjával látok szerte az országban (nagyon sokat utazok a munkám miatt). Tehát ez a dolog kétélű. Ha ti sem tudtok férfiként tekinteni a 180 alatti, vékony testalkatú férfira (habár a szépséget nem lehet összehasonlítani a magassággal, mert egy alacsonyabb pasi is lehet legalább annyira jóképű, mint egy colos férfi), akkor nem kell meglepődni, ha a férfiak sem olyan lányokat tartanak átlagosnak, amelyet a nők saját maguk elképzelnek. Nem akarok vitát gerjeszteni, csak tisztázni szerettem volna ezt az egészet és a véleményemet leírni ezzel a témával kapcsolatban.
2016. jún. 4. 14:08
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Erre csak azt tudom mondani, amit itt hajtanak folyton a nőknek: nem csak a legszebbeket kellene észrevenni. Ha én meg azt látom magam körül, hogy az átlag pasi kondis, jól öltözött, magabiztos, akkor nyugodtan elvárhatom ezt, nem?
2016. jún. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!