Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, el tudnátok magyarázni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, el tudnátok magyarázni, hogy pontosan mit értetek a hőn áhított érzelmi intelligencia alatt?

Figyelt kérdés
(és pontosan milyen szintek vannak vagy milyen szintet vártok el?)

2016. júl. 9. 09:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
16%
Érzelmi unintelligenciát értenek alatta. Mi a szint ? Ha nem ismered fel az érzelmi zsarolást illetve fogékony vagy rá, az már a legtöbb ilyen nőnek megfelel. Van még kérdés ? ;)
2016. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Az exem tőlem várta el de én nem kaptam belőle semmit.


Olvass utána!


Azt jelenti, hogy empatikus vagy, érzed, mikor mit kell tenni, felismered és értelmezni tudod a non-verbális kommunikációt.


Például ha valaki heteken át szinte minden napot végigmorog, még amit mesél, abban is negatív dolgok vannak, zsörtölődik, "hisztis", hetente többször, 60%-ban butaságokon vérig sértődik és duzzog, mint egy kisgyerek, MAJD ha egyszer a másik viselkedik így, hazaküldi azzal, hogy ennek a napnak így nincs értelme, ne rontsa el a kedvét..... Ez minden, csak nem érzelmi intelligencia.

2016. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1-es

Köszi az iróniát.


2-es

Amit felvázoltál, az elég jellegzetesen idegesítő és unfair viselkedés, ami sztem bárki számára taszító volna.

Magam sosem teszek hasonlót sem és bár nem mondhatom, hogy ami a szívemen, az a számon, de ehhez hasonlóra sose vetemednék.

Mégsem mondanám magas EQ-val megáldott férfinek.

Valamiféle árnyalásra volnék kíváncsi. Az ilyen szélsőségeknél sztem (majdnem)mind jobbak vagyunk, mégis az érzelmi intelligencia hiánya van a legtöbbet emlegetve, mint hiba.

2016. júl. 9. 09:33
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Együttműködés, másik érzelmeinek jó értelmezése és kezelése és a saját érzelmeid felismerése és kifejezése. Nem gondolatolvasás kell, de ha látod hogy le van törve a másik akkor támasza legyél és ne magaddal törődj akkor is.
2016. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

4-es

Ez nálam megvan, tényleg. Most akkor mégis magas volna az EQ-m?

Nem hiszem.


De akkor konkrétat kérdezek.

Soha nem flörtöltek velem a nők, aztán egyszer olvastam egy fórumon, hogy pontosan hogyan is teszik és meg kellett állapítanom, hogy azokat, amiket ők dedikált jelnek mondanak, soha az életben nem volnék képes észlelni. Egyszerűen nem látható, nem csábító, nem hinném rá, hogy nekem szól és "azt" mondja vele.

Tehát még az is lehet, hogy rengeteg nő flörtölt velem, csak nem vettem az adást.

Ez nem az EQ-val kapcsolatos?

2016. júl. 9. 09:40
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem a megfelelő szint az, aki megértő, ha másnak problémái adódnak, viszont nem esik túlzásba, szóval például nem veszi félvállról a problémát és nem is csinál siratódélutánt belőle, szóval arany középút, nem nézi le a másik nemet alapból, egyenrangú félként képes tekinteni a párjára, illetve arra, akit annak szemel ki, nem akar elnyomni mást, és nem akarja, hogy elnyomják, lelkileg pedig stabil, erős.
2016. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Elég gyakori ez a probléma ahoz, hogy megemlítsem. Nem iróniának szántam. Annak kéne alapnak lenni, amit 2es és 4es írt. Empátia meglétét feltételezi. Abban nyilvánul meg, hogy pl hazaérsz feldúltan mert köcsög volt a főnök, akkor az asszonykád nem azzal fog b*szogatni, hogy nem vitted le a szemetet, ezzel még jobban felcukkolva. Empatikus ha nyugton hagy ilyenkor, nagyon empatikus az ha meghallgat, főnyeremény ha megvígasztal.
2016. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

#2 voltam.


A flörtölés jelei? Szerintem azok felismerése is érzelmi intelligencia.

Viszont nekem például kisebbek az igényeim.

Amit leírtam, az körülbelül így történt meg.

Volt olyan is, hogy sok dolgom volt, beszélgetés szintjén elmeséltem és elkezdett sajnálni, mintha a világ legnagyobb fájdalma lenne az enyém (túlzottan, ugye itt is írta az egyik válaszoló az ilyesmit). Mondtam neki, hogy azért sajnálni nem kell ;)

Lehet, ezt értette félre, és érzelmi intelligencia, érzelmek figyelése helyett bemagolta körülbelül :D Lett jó nagy családi problémám, akkor nem értette meg, ha nyűgös vagyok, miért, ha elpanaszoltam, végighallgatott majd kezdte az ő (sokkal kisebb fajsúlyú) panaszáradatát. Nem kérdezett volna vissza, nem dicsért volna, nem adott volna tanácsot. (Mondjuk effektíve sajnálatra, nemhogy túlzottra, semmilyenre nem vágytam volna akkor se, de odafigyelésre igen).

Na ez az érzelmi intelligencia hiánya. És ezek után a csaj hisztis, a csajnak nem jó semmi se, a csajon nem lehet kiigazodni - ezeket megkaptam én is :D


Leírva tuti zavaros.

2016. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A nonverbális észlelés szerintem nem EQ. A férfiak amúgy is rosszak ebben, de fejleszthető. Ne a flörtölésből vonj le következtetést.
2016. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

7-es

Ezek jó meglátások, de szinte kizárólag nőktől hangzik el panasz, miszerint alacsony az EQ-nk és nem fordítva. Jogos amit mondtál, de maradjunk most a "male shortcomings" témájánál kizárólag.

2016. júl. 9. 09:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!