Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, el tudnátok magyarázni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, el tudnátok magyarázni, hogy pontosan mit értetek a hőn áhított érzelmi intelligencia alatt?

Figyelt kérdés
(és pontosan milyen szintek vannak vagy milyen szintet vártok el?)

2016. júl. 9. 09:05
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Tehát akkor lehetséges, hogy a nagyon gyenge nonverbális észlelési képességeim ellenére relatíve magas az EQ-M?
2016. júl. 9. 09:53
 12/23 anonim ***** válasza:
Megint 1es vagyok. Azt elfelejtettem, hogy az igény azért merül fel, mert a férfiak általában a problémamegoldásra öszpontosítanak(ha van), nem pedig a vígasztalgatásra. Pl nem simogatjuk a buksid miközben az utcán erőszakolnak, hanem leverjük a parasztot. De azért vannak érzéseink hidd el. :)
2016. júl. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Megközelíthetjük gyakorlati oldalról is a dolgot.

A szüleim pl. nagyon jól észrevették mindig, hogy mikor fog megjönni a havim, vagy ha leesett a vérnyomásom, nyilván a szüleimnek egyszerű dolguk van, ők neveltek fel, viszont nem biztos, hogy én ezeket így mindig mondogattam, és nem vagyok az a típus, aki eljátssza a hattyú halálát, inkább erős akarok maradni akkor is, ha nehezebb, egyszerűen a viselkedésem megváltozik olyankor, mert nyomottabb vagyok, fáj a fejem, nem tudok úgy koncentrálni, és ezt ők mindig észrevették, és ha rákérdeztek, meg tudtam erősíteni, vagy a vérnyomásom esetén a mérés igazolta a tippet. Na most ilyenkor például én mondjuk nem várom el, hogy körbeugráljanak, együtt sírjunk és jöjjenek a szimpátiafájdalmak másoknak is, viszont nagyra értékelem, ha kisegítenek, nem pattogtatnak, türelmesebbek velem olyankor.

Csak egy példa.

2016. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

13-as

Ez megint egy olyan példa, amit sztem természetes a részünkről, hogy segítünk, miközben sok nő azt hiszi, hogy mi valami érzéketlen szörnyek vagyunk és jobb, ha nem is említik előttünk az ilyen témákat.


Volt egy kolléganőm, akin látszott, hogy szarul van. Olyan falfehér volt, magába roskadt. Azt mondta, hogy úgysem tudok segíteni. Mondtam, hogy meglepődne és végül én adtam neki nospát és algoflexet, én támogattam fel és nem pedig egy női kolléga.

Ha lesz egy lányom, természetesen ugyancsak fogok vele törődni és együttérző, támogató leszek vele, mikor női bajai vannak. Sosem gondolnám, hogy bárki férfinek gondot okozna tampont, betétet venni akár egy lány barátjának, nem hogy rokonának, párjának.


Szóval ez megint valami olyasmi, ami szériafelszereltség része nálunk, de valahogy mégis megkapjuk az EQ hiányát, mint vádat.

2016. júl. 9. 10:34
 15/23 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a leírtak alapján te pont nem az vagy, akinek nulla az EQ-ja. Szerintem az EQ csak minimálisan fejleszthető. Az inkább reflexből kell hogy jöjjön bizonyos esetekben, mint ahogy te is viselkedtél a kolléganőd problémája kapcsán.
2016. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Jaj, azokon a napokon amire a leginkább nincs szükségem, az az apám támogatása :D

Volt benne részem, hihetetlenül kellemetlen.

2016. júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

16-os

Ezt is megértem, de ha egy cataflam-ot odanyújtok és esetleg még egy pohár vizet, azért csak nem írnál fel a "fekete listádra" a blogodon, nemde?

Természetesen tudom, hogy kellemetlen probléma és nem szívesen osztod meg senkivel sem, de egy apától ne várd, hogy nyugodtan sörözzön a szenvedő lánya láttán.

2016. júl. 9. 11:05
 18/23 anonim ***** válasza:
Az érzelmi intelligencia szerintem mindenkinek mást jelent, attól függően, hogy kinek mire van szüksége.
2016. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Értem 18-as.

Viszont akkor ezek szerint senkit nem lehet alacsony érzelmi intelligenciájúnak mondani, mert ez szubjektív?

2016. júl. 9. 15:48
 20/23 anonim ***** válasza:

Konkrétan akkor miből gondolod, hogy alacsony az intelligenciád? Azt, hogy más nők azt mondják általánosságban a férfiakra, miért veszed magadra?

Amúgy engem az apám vitt el nőgyógyászhoz, annyira szenvedtem és nagyon hálás vagyok neki.

2016. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!