Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek ezt hogy lehetne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ezt hogy lehetne elérni?

Figyelt kérdés

Én egy 23 éves srác vagyok, és még sajnos sosem volt barátnőm. Nem akarom ezt itt hosszasan részletezni, de egy nagyobb diéta után vagyok, 21 éves koromig nagyon kövér voltam, akkor fel sem merült bennem ez a kérdés. Azóta lefogytam, és kezdem jól érezni magam a bőrömben, és egyre inkább nyitok a lányok felé.

Sok lány barátom van, így nem mondanám, hogy teljesen idegen vagyok a lányokkal szemben, így is próbáltam tapasztalatokat szerezni a csajok gondolkodásáról, csak ugye, mint barát, vagy mint szemlélő.

A lényeg, ami miatt feltenném a kérdésemet. Minden lány barátom mondja nekem, hogy nagyon értékes, normális ember vagyok, jó belső tulajdonságokkal, szerénységgel, és nagyon jó gondolkodásmóddal. Nem akartam nagyképűen ezt ide leírni, de kell a kérdéshez, másfelől megjegyezném, hogy kétlem, hogy csak biztatásként mondták, mert nem olyan volt a környezete a kijelentéseknek. A baj azzal van, hogy a 21 év mély nyomott hagyott bennem, csúfolódások, magam általi nem tetszés, ilyenek. Emiatt az önbizalmam régen semmi nem volt, most már több, de még mindig nem a legjobb. Humorom, beszélőkém szerintem van, csak a csajok megszólítása, és a "megnyílás" nagyon nehézkes, amit tényleg az önbizalmam alacsonyságára vezetek vissza.

A kérdésem, hogy hogyan lehetne úgy növelni az önbizalmamat ezen a téren, hogy amit értékesnek tartanak bennem, mármint a belső értékek, és mondjuk a szerénység, az meg maradjon? Nem akarok én egy hú de nagy alfának tűnni, mert ez szerepjáték lenne. Nem vagyok az, ez tény, és nem is leszek. De nem is az ilyen érdeklődésű lányok az eseteim, hanem a kedves, aranyos, számomra csinos, tipikus "barátnő-feelinges" lányok, akik szerintem ezeket ugyanúgy értékelnék, csak nem jutok el oda, hogy ezt az énemet megmutassam nekik. Szóval szerintetek mit kéne tennem? Hogyan érhetném el, hogy az értékeimet megtartom, de közben felszabadultabb, nyitottabb legyek több önbizalommal? A válaszokat előre is köszönöm!



2016. júl. 31. 14:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Pontosan tudom, hogy miről beszélsz, nőként is. Ugyanez volt velem. 18 éves koromig voltak a súlyommal kapcsolatos problémáim. Pszichológushoz küldtek, de még ő is azt tanácsolta, hogy inkább sportoljak, nem is jött ezzel a "fogaddal el magad" dumával. Szóval 18 voltam, amikor elkezdtem. 20 éves koromra lettem olyan, amire azt mondtam, hogy "Oké, most már elég, nem akarok fogyni, pont jó!" Velem korábban is akartak járni fiúk, de képtelen voltam nyitni a saját komplexusaim miatt. Nem volt vészes a helyzet, de én tragédiának éltem meg.

A neheze viszont a fogyás után jött. Sokkal több fiú akart velem járni, és már képes voltam elhinni, hogy tényleg tetszhetek nekik, de a korombeli lányok többsége már túl volt az "első fiún". Ekkor jöttem rá, hogy korábban olyan baráti társaságom volt, akik között nem lehettem önmagam. Ma már soha nem akarnék velük barátkozni, mert mást látunk/láttunk értéknek, de a magabiztosságuk miatt igyekeztem megjátszani, hogy én is úgy gondolom, ahogy ők. És sajnos voltak olyan fiúk, akik azt hitték, hogy tényleg arra vágyom, amikre ők. D


Most 22 vagyok, és találtam egy fiút, aki úgy érzem, hogy tényleg szeret és nem várja el, hogy más legyek, mint aki vagyok. Nagyon odafigyelek a ruhámra, hajamra, sminkemre, de soha nem akarnám azt elmondani magamról, hogy vagy 8 fiúm volt már. (A korábbi barátnőimnél normális volt teljesen, hogy 15-16éves koruktól együtt éltek a barátjukkal, de én erre nem vágytam. Pedig megjegyezném, hogy a lányok is jó családi háttérrel jöttek) Én pozitívnak élem ma már meg azokat a "keserű" éveket, amikor csúnyának láttam magam, pedig engem nem bántottak mások, nem csúfoltak. Mert azok az évek tettek olyanná, amilyen ma is vagyok. Szóval el tudom képzelni, hogy mennyire nehéz. Neked még nehezebb, mint nekem, mert te fiú vagy.

Én a helyedben, ha találnék egy fent említett kedves lányt, akkor őszintén megpróbálnám. Szerintem nem érné meg kikezdened egy tipikus "plázacica" lánnyal. Hidd el, ők mást értékelnek, mint amilyen te vagy! De ezzel nincsen semmi gond, de ne akarj olyan lenni. Nem értem mi a kérdés :) Egy kedves, aranyos lánynak (amilyen lányra vágysz), nem hiszem, hogy gondot okozna a dolog és te is megőrizheted a pozitív tulajdonságaidat. Ami a legfontosabb. Szóval a tanács: válassz olyan lányt, aki megérdemel és ne olyat, akinek játszanod kellene a szerepet! Egy olyan lányt, aki mellett önmagad lehetsz!

2016. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!