Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit gondoltok a női/férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a női/férfi szerepekről?

Figyelt kérdés
Melyik nemnek mi a "dolga"? Ha van még ilyen egyáltalán.
2016. okt. 9. 09:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Aki egy kicsit is figyeli az embereket, az szerintem látja, hogy az ilyen szerepleosztások háromnegyede csak egyszerű kreálmány. Túlságosan sokféle ember létezik ahhoz, hogy ennyire ragaszkodni kelljen mindenféle skatulyákhoz. Aki valamiért nem fér bele, annak csak rossz lesz, a társadalom sem profitál az illetőből semmit, mert nem engedi abban kiteljesedni, amiben jó is lehetne, tehát végső soron senki nem nyer semmit.

Azon kívül már csak azért is felesleges szerepekhez ragaszkodni, mert azok koronként és kultúránként is változnak.

2016. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%
A női emancipáció túlzásba vitelével teljesen felforgatták a korábbi trendeket, és szerintem óriási katyvasz van már. A nők elözönlötték a férfiasabb szakmák jelentős részét is, elvárják, hogy a férfiak is besegítsenek a női munkákba, vagyis feminizálják a férfiakat, miközben ugyanúgy elvárják a férfiasságot, azt, hogy előreengedjék a nőket az ajtóban, hogy nőként bánjanak velük, mert ők a "gyengébbek". Szóval itt szerintem teljes összevisszaság uralkodik, van is egyenjogúság, meg nincs is, a férfi legyen férfi, de azért egy kicsit "nő" is, a nő is legyen teljesen egyenrangú a férfival, de megszólnak, ha nem tiszteled bennük a nőt stb. Párkapcsolati téren szintén ez megy, nagyon sok nő elvárja, hogy a férfiak kitalálják minden gondolatukat, ők bezzeg nem küldenek "jeleket", visszahúzódnak (tisztelet a kivételnek), de sopánkodnak, hogy miért nem megy oda hozzájuk senki. Ha meg odamegy valaki, akkor nagyon sok esetben alpári módon küldik el az illetőt, hogy ők nem akarnak ismerkedni, mit gondol az adott férfi. Bár én már nem is próbálkozom kommunikálni senkivel sem, a csajok nagy része is bele van buzulva a telefonjába, vagy egyébként sem nagyon lehet velük beszélgetni, mert nem nyitottak semmire, érzelmileg is analfabéta némelyik. Meg hát a nők jelentős része miért is menjen oda bárkihez is, miért kezdeményezzen beszélgetést, hiszen az a "férfiak dolga". Én azt tapasztaltam, hogy ez az emanpcipunci nagyon felemásra sikeredett, és a nők jelentős része egymással teljesen ellentétes elvárásokat támaszt a férfiakkal szemben, meg úgy gondolkodnak, hogy ha akarom, egyenrangúak vagyunk, ha akarom, akkor meg mégis csak én vagyok a "gyengébb", akit tisztelni kell, mert nő vagyok.
2016. okt. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Főzés, mosás, takarítás és tulajdonképpen minden házimunka a fehércselédek dolga kellene hogy legyen.
2016. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Nincs ilyen. Legalábbis egy normális kapcsolatban.
2016. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Titusztitusz ***** válasza:
2%
Hát...Manapság a hagyományos férfi-nő szerepek között erősen el van mosódva a határ,de azért szerintem 3 dolog még mindig áll:Az egyik az,hogy a GYEREKNEVELÉS az továbbra is legfőképpen a nő feladata,a nő szexuális,és párkapcsolati boldogságának a megteremtése a férfi felelőssége,a férfi önbizalmának-egójának az állandóan topon tartása,illetve a férfi szexuális kielégítése meghát a nő felelőssége továbbra is...De e 3 három dolgot leszámítva,a többiben már bármilyen variációt kidobhat a gép...Ami megfelelő felállás mindkét nemnek...Feltéve persze hogy megvan a téma kapcsán a közös egyetértés...
2016. okt. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%
Egyenes beszéd, kompromisszum a lényeg. Többi csak rizsa és egó játéka.
2016. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Férfi fát vág vadászik, haza viszi az élelmet, nők feldolgozzák az élelmet, ellátja a ház körüli teendőket
2016. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Afrikában törzseknél még hagyományba van ez az életvitel
2016. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
A mai világban szerintem már nem igazán lehet körülhatárolni, hogy kinek mi a dolga. Viszont az optimális szerintem az lenne, ha a férfi dolgozna, a nő pedig nevelné a gyereket és fenntartaná a háztartást. Nem véletlenül alakult ez így a történelem során.
2016. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%
Gondoltam, hogy le fognak pontozni, nem is vártam többet az itteni nyomorék bandától. Észérvekkel képtelenek megcáfolni az állításaimat, csak a piros kezeket tudják nyomkodni. Mindegy, ez az ő szegénységi bizonyítványuk, nem az enyém. Én elmondtam a gondolataimat, ők meg arra is képtelenek, hogy érveket sorakoztassanak fel a saját elképzeléseik mellett.
2016. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!