Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lenne az ideális társkereső oldal?

Figyelt kérdés

Szombat van, a bulizósok buliznak, a szociálisak isznak valahol, szóval mi otthonülősök most megbeszélhetjük a témát nyugodt körülmények közt :D (nem kell ezt véresen komolyan venni, ne ezen akadjunk fenn, kérem)


Sok ember használ vagy szeretne használni valami online társkereső oldalt, ám rengeteg a negatív vélemény róluk, ami részben jogos, részben meg csak szájról szájra járó szállóigehajtogatás (pl. a "húspiac" szó folyamatos ismételgetése). Néha elgondolkodom, hogy vajon létre lehetne-e hozni egy olyan társkeresőt az eddig tapasztalatok alapján, ahol ki lehetne küszöbölni az ismert hibákat, és tényleg arra lenne jó, hogy normális emberek normális párt találjanak maguknak.


Szóval szedjük össze, mik is a problémák, és milyen megoldást lehetne rá találni. Kíváncsi vagyok, milyen válaszok jönnek, aztán majd elmondom, mik az én ötleteim.


Ha kérhetném, ne csapjon át a szokásos gyűlölködésbe meg mellébeszélésbe, arra ott van a többi 8472423 kérdés, kösz. Meg arra se vagyok kíváncsi, hogy ismerkedjek élőben. Majd én eldöntöm. Kösz. Csak ötleteljünk, lazán, nyugodtan!



#társkereső #társkeresés #olyegyedülvagyokcsendesmagányomban
2016. okt. 15. 19:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Már készül! Szólok ha tesztelhető állapotban lesz. :)
2016. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mindenképpen! Mikorra várható?
2016. okt. 15. 19:50
 3/22 anonim ***** válasza:

Olyan lenne, amin az emberek tényleg párt akarnak találni.


Nem királylányt meg hercegfiút, nem egy éjszakás kapcsolatot, nem a tökéleteset, nem valakit a házastársuk mellé, nem arra koncentrálva, hogy a másik 1000 tulajdonságából van 1 ami nem pont az előre megálmodott...



Szóval ahova normális, egészséges mentalitású emberek járnak, akik másik normális, húsvér emberekkel akarnak megismerkedni, a szomszéd lánnyal/férfivel, nem pedig azzal, amelyiket valamelyik magazin címlapján látott, amihez kanyarítottak egy álom sztorit.

2016. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

nem magában a fizikai oldalban vannak a hibák, hanem a rá regisztráló emberekben.


Azokat meg nem tudod szűrni, csakis akkor ha gondolatolvasó vagy!

2016. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
38%

Létre. Korlátozni kellene a nemek arányát és akkor még lenne értelme kipróbálni.

Persze a lányok ezt nem díjaznák gondolom, mert nekik jobb a bőség...


De így lenne fair és valóságot sokkal jobban tükröző weboldal. Sikeres is lenne szerintem. Pénzt is lehetne vele keresni... :D

2016. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Tesztverzió 2 hét - 1 hónap.
2016. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%
Alapvetően nem magukkal az oldalakkal vannak a problémák. Hanem az emberekkel akik oda regisztrálnak. Azokat meg nem tudod szűrni, nem tudod random emberekről megállapítani, hogy milyen szándékkal, érettséggel, inteligenciával, egyéb pozitív-negatív jellemzőkkel rendelkezik az, aki regisztrál.
2016. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
így van, nem a szoftver a hibás, tehát nem fog javítani rajta az, ha valaki még jobb felületet csinál, még gyorsabbat, etc.
2016. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
#8 egy teljesen új megközelítést találtam ki, és kiváncsi vagyok hogy fog-e működni. Mennyire szeretik majd a felhasználók.
2016. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ömm, igen, nekem is ez volt az első gondolatom, hogy az emberi ostobaságot kéne megregulázni, és mivel az MI erre még nem alkalmas, valamilyen előszűrési rendszer és humán kontroll kéne.


Előszűrési rendszer alatt azt értem, hogy egy elég hosszú személyiségteszten meg adatlapkitöltésen kellene átmenni ahhoz, hogy egyáltalán regisztrálni engedje az embert az oldal. Itt a lusták és a hülyék egy része már kiesik, mivel nem fog ennyit végigolvasni meg válaszolni. Lehetne benne egy időmérő, ami méri, milyen gyorsasággal adják meg a válaszokat, így kiszűri, ki az, aki csak random végigkattintja (ez persze nem lenne publikus). Az adatlaprésze lenne kötelezően kitöltendő X karakter, ugyanúgy, ahogy a "kit keresek" részben.


Nekem nagyon tetszik a Tinder alapötlete, hogy eleve csak azzal tudj beszélgetni, akivel kölcsönösen kedvelitek egymást, tehát így a lányoknak is meg kell mozdítaniuk a kis popójukat. Mondjuk néha látok olyan bemutatkozásokat ott, ahol mintha ezt nem fogták volna fel egyesek, csak várják, hogy írjanak nekik :D De nem baj, nem fog nekik írni senki. Viszont ami miatt szerintem kvázi működésképtelen az a matchek korlátlan száma. Limitálni kéne mondjuk maximum 5 matchre, és ha ez megvan, nem tud több lájkot nyomni az ember, így rá van kényszerítve arra, hogy vagy beszélgessen velük, vagy törölje őket. Törléssel legalább a másik fél sem fog hiába várni. Aki meg ehhez is lusta, az kiszóródik. De persze biztos, hogy megtalálják a módját ennek a kijátszásához is :D


Azaz az egyik fő fícsör lehetne a korlátozás, a lehetőségek erős szűkítése, hogy azt a keveset komolyan vegye az ember. Lehetne levélreportálás, ahol a zaklató levelek pontos tartalma kerülne az admin elé, aki figyelmezteti, vagy törli az illetőt. Muszáj lenne képet is feltenni, így talán kiszűrhető, aki törlés után akar visszajönni. Lehetne nem-válaszolás-report is, ahol a nem válaszoló embereket lehetne jelenteni, és ha normális hangvételű levélre nem reagál, akkor kap valami negatív plecsnit. Ha korrektül elutasít, és a kezdeményező fél áll neki bunkózni, akkor meg ő kapja az ívet, szóval aki bűnös, bűnhődne :D


Az aktivitás is fontos tényező lenne, látni lehetne, mikor lépett be utoljára az ember. X nap be-nem-lépés után elrejtené a rendszer az adatlapot.


Csak hát ugye ehhez aktív felügyelet kell, és nem csak a kezdeti két hétig tartó lelkesedési időszakban.

2016. okt. 15. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!