Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sokak szerint a társkeresésben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokak szerint a társkeresésben sikertelen srácok baja az, hogy rossz típusú lányoknál próbálkoznak. Milyen hát a megfelelő, normális, rendes típusú lány, és hogy lehet őket felismerni?

Figyelt kérdés

Gondolom ismerős a sztori: jaj, jaj, ezek a szemét lányok szemét módon bánnak velem -> reakció: persze mert rosszaknál próbálkozol, a hülye libáknál.

Mint pl. ez a kérdés, ami egy ilyen véleményt leíró kérdésre és válaszra utal: http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb-..


Erre szoktam én mondani, hogy hát marhára nem a hülye libáknak látszóknál próbálkozom, mégis ugyanaz van, szóval akkor mivan? Lehet mégiscsak hülye libák ezek, de akkor hol vannak az állítólagos rendes lányok, és hogyan lehet őket felismerni? Objektív leírást kérek, ha lehet, képpel illusztrálva (hogy honnan szerzed, az nekem mindegy, akár magadról is küldhetsz nekem privátban, hogy ha te rendes, kb átlagos lány vagy, aki szintén szerencsétlen a társkeresésben, mert helyetted a libákat választják), mert csak az objektív dolgokkal megyünk valamire, az egyéni szubjektív leírások mindenkinek mást jelentenek.


Például. Nálam a "rossz típusú" lányok, akikre szerintetek hajt a férfinép (én nem) valami ilyesmik (nemtom kik ezek, gugliban találtam):

[link]

[link]

[link]


Míg az átlagoskábbfélék, akikre meg kéne, valami ilyesmik (jó, ide főleg nekem tetszőeket tettem, tehát nálam a többség már inkább szép, de objektíve nézve talán besorolhatók az átlagos, rendes típusba):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] (ő mondjuk nem az esetem, de mindegy is :D)

[link] (itt meg inkább Amy Santiago karakterére gondolok a Brooklyn 99 sorozatból, kissé félénk, néha határozatlan, rendmániás, mappamániás, pedáns)


Most azért csak a külsőről van eddig szó, mert a felismerésük a téma. Belsőleg rengeteg a variáció, láttam én már házias, megbízható plázacicát és agybajos/nemtörődöm átlagoskát is. De ha belsőre is van valami meglátás, az is jöhet.



2016. okt. 27. 20:21
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

# 1: nem a külsejéről akarom eldönteni, semmi ilyet nem írtam, és nagyon szép, hogy beszélgetni kell a kiszemelttel, de speciel most az első, vagy ha úgy tetszik, a nulladik lépésről van szó, hogy egyáltalán ki legyen a kiszemelt. Nem mindenkinek adatik meg, hogy pont tök véletlenül az útjába kerüljön, van, akinek tenni is kell a céljaiért.


# 7: Lehet nem a félénk a legjobb szó rá, de hogy határozatlan abban biztos vagyok, lásd mit csinált Jake-kel amikor SPOILER összejöttek. Nem éppen egy csábító femme fatale :D A magabiztosnak látszó beszólásai mögött is inkább belső bizonytalanság van, amit kompenzálni akar, és emiatt elég könnyen meghátrálásra kényszeríthető (pl. testbeszéd-kurzusos eset Rosával).


# 10: " de miért jó, ha tudod? "

Azért, mert megtudom, hogy kell-e változtatnom valamin a következő próbálkozásnál vagy sem. Az elmúlt néhány hétben 3 lánynak is írtam társkeresőn és egyik sem válaszolt. Most honnan tudom, hogy a levelem, a bemutatkozószövegem, a képeim, vagy az egész kinézetem nem volt megfelelő, vagy éppen csak már beszélget valakivel, és nem akar egyszerre több emberrel? Honnan kéne erre rájönnöm? Pusztán az elutasítás tényéből nem leszek okosabb, az nálam nem működik, hogy tetszőlegesen kiválasztok egy indokot, hogy biztos azért, nekem konkrét bizonyíték kell, hogy mi is a gond, mert anélkül nem lehet megoldani. Ha plusz információ nélkül is rájönnék, hogy mi volt a baj, akkor eleve előre kiküszöböltem volna a problémát. Mondjuk a nők többsége nem elég racionális gondolkodású ennek megértéséhez sajnos.

Annyit hangoztatják manapság, hogy mindenben az első benyomás a döntő, na de én egy komplex személyiség vagyok, sokféle első benyomást ki tudok alakítani, de egyik sem fedi le teljesen, hogy milyen is vagyok. Melyik oldalamat mutassam hát? És kinek? Mert az egyiknek lehet ez jön be, a másiknak meg az, van, amelyik kevesebbeknek, meg van, amelyik többeknek. De ha nem kapok visszajelzést, honnan tudjam, min is kell változtatni, ugyebár?

2016. okt. 28. 10:45
 12/20 anonim ***** válasza:

10 es, szerintem ez korántsem arról kellene szóljon hogy ha valaki nem tettszik akkor bunkó módon még csak vissza sem köszönök. Vagy igen?

A való életben is beszélsz azokkal az emberekkel akik mondjuk nem jönnek be, de megszólítanak, ha köszönnek visszaköszönsz. Néha jó lenne csak úgy neten is beszélgetni, ismerkedni de ez nagyjából lehetetlen.


Egyébként el tudom viselni a kritikát, el tudom fogadni ha valakinek nem jövök be, nekem sem jön be mindenki, ez érthető dolog. Azt is megértem hogy a nőkre naponta több szexre éhes férfi irkál rá, és ettől elmegy a kedvük, de egy képből senki nem fogja megállapítani senki hogy szimpatikus e a másik vagy sem. Na mindegy nem folytatom. Szép napot mindenkinek!

2016. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ja 9 es voltam
2016. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%

"Most honnan tudom, hogy a levelem, a bemutatkozószövegem, a képeim, vagy az egész kinézetem nem volt megfelelő, vagy éppen csak már beszélget valakivel, és nem akar egyszerre több emberrel?"


Mert teljesen mindegy. Ha valakinek nem tetszik a stílusom, a humorom, a kinézetem, vagy más fontosabb nálam, akkor ne írjon.


Sarkított, de ha ír egy csaj, hogy jobban állna neked a szőke, te befested a hajad, a következő csaj meg ír, hogy sötét hajjal jobban néznél ki, akkor megint változtatsz?


"A való életben is beszélsz azokkal az emberekkel akik mondjuk nem jönnek be, de megszólítanak, ha köszönnek visszaköszönsz."


Ha vadidegen rám köszön az utcán, eljátszom, hogy nem hallottam, mindegy, hogy férfi vagy nő. Nem adok pénzt, nem cigizek, nem veszek semmit.

2016. okt. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
10%
Ahelyett hogy mindenki belekötne a kérdezőbe adhatnátok egy normális választ is, hisz a kérdés is elég korrekt volt, érthető. Ja hogy nem tudtok? Akkor kérdem én mi a fenének kell leírni a fent említettet, ha igazából nem is igaz? Mert igazából nekem az a tapasztalatom hogy egy átlagos srácként tökmindegy hogy melyiknél próbálkozol, hisz a csajok csak is azokkal jönnek össze akik a legjobbak. És igen általában a fiúk is a bombázókra hajtanak. A különbség ott kezdődik hogy egy fiú rájön melyik ligában játszik, addig egy lány soha, és inkább több évig dug.atja magát egy menővel, hogy aztán majd 30 évesen hozzá menjen egy olyan hoz akit pár évvel előtte fasorba se vett. Na megéri ez nektek csajok? És nem! Hangsúlyozom itt nem csak pár lányról hanem a lányok többségéről beszélünk!
2016. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
# 11: Kérdező, félreértettél (1. vagyok), én nem azt javasoltam, hogy a kiszemelttel beszélgess, hanem azt, hogy úgy általában beszélgess lányokkal, minden hátsó szándék nélkül, így azok közül kerülhet ki a kiszemelt, akiket valamilyen szinten már megismertél.
2016. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

# 14: Nem mindegy, egyrészt a már kifejtett "melyik oldalam mutassam"-dolog miatt, amit tovább magyarázva a képek esetével tudok szemlétetni: egy emberről készülhetnek jobb és rosszabb képek. Ha rosszabb képet rakok ki, akkor kevesebbeknek fogok tetszeni rajtuk, mint egy jobb képen, pedig ugyanaz az ember van rajtuk. Arra kb senki nem veszi a fáradságot, hogy eszébe jusson, hogy egy előnytelen kép nem feltétlenül jelent előnytelen embert, de mivel úgyis van másik, egy ilyen kisebb hiba is buktát jelenthet.

Másrészt meg azért, hogy ha régóta a sokadik alkalommal is csak olyanba botlok, aki elutasít, hiába mondom, hogy akkor nekem nem is ő kell, azért elkezd frusztrálni. Ehhez kellene a tudás, hogy milyen is vagyok mások szemében, mert különben nem tudom fejleszteni magam. Valószínű, hogy ezt te nem vagy képes megérteni az irracionális női agyaddal, mert érzelmekkel gondolkodsz, nem tényekkel. Ezt most nem sértegetésként mondom, csak megállapításként. Csak sajnos emiatt egy olyan kommunikációs gát van köztünk, amit nem tudunk feloldani. Mintha más nyelven beszélnénk - mert más nyelven is beszélünk. Te az érzelmekén, én a logikáén. De amíg nekem vannak érzelmeim is a logikám mellett, neked nincs logikád az érzelmeid mellett :\ És ez elég sok nőre igaz, ahogy észrevettem.


# 16: Oké, én ezt értem, de a kérdés még mindig ugyanaz: hol találok olyan lányokat, akikkel csak úgy általában lehetne beszélgetni? Az ember környezete sok esetben behatárolt, nem jönnek bele újabb és újabb emberek, akiket megismerhet. Hogyan lehet hát új beszélgetőtársakat szerezni? A társkeresést sem úgy csinálom, hogy rábökök valakire, hogy na akkor házasodjunk, hanem először csak beszélgetnénk megismerve egymást, hogy kiderüljön, hogy lehet-e több, vagy sem. Mindkét eset benne van a pakliban. De ha a lányok erre sem hajlandóak, mert egyetlen levél után eldöntötték 100%-ra, hogy tutibiztosan nem én vagyok az az ember, akivel akár csak beszélgetnének, és nem tudom miért, na ilyenkor mi van?

2016. okt. 28. 19:38
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1. 2 lány nem feltétlen r**banc, a 3. tűnik annak. Az 1. 2 lányból nem sokat látunk. Azért ez ugyanolyan sztereotípia, mint hogy a helyes srác csak gonosz lehet. Kérdező, a viselkedésből próbáld leszűrni, abból, amit elsőre is látsz. Azt azért látod, már elsőre is, ki lekezelő, ki az, aki hangosan röhögcsél stb.


A kérdés amúgy jól meg volt fogalmazva, és szimpatikus, hogy nem másokat hibáztatsz.


23/N

2016. okt. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj, te buckalakó, nem lehet, hogy a gusztustalan, lenéző stílusoddal van a baj?


Annyira logikus vagy, hogy ilyet mondasz, hogy valaki érzelmekkel gondolkodik? Barátom, ne nekem szólogass be. Én nem a nádszálvékony virsliszájú lány vagyok, akire fáj a fogad. Oda sem jönnél hozzám soha.


Ha úgy állsz a nőkhöz, hogy nekik nincsenek logikai képességeik - ami lehetetlen, hisz ahhoz is az kell, hogy az óvodában egy kockát a kocka alakú lyukba tegyél - akkor ne csodálkozz, hogy kerülnek. Te összejönnél olyan nővel, aki lenézne, és mondogatná, hogy minden férfi egy teszetosza, koszos, büdös disznó, és éreztetné veled, hogy mennyivel jobb nálad?


Mellesleg valószínűleg a sok elutasítás miatt pont te vagy az, aki az "érzelmeivel gondolkozik".


Tanács kellett, az enyém nem tetszik, mert nem egyezik a világképeddel. Első reakciód egy érzelmi reakció, sértegetsz. Hisztis vagy. Lehet, az arcodra is kiült.


Az volt a tanácsom, amit nagyban félreértettél, mert "érzelemmel gondolkozol", hogy akit nem érdekelsz, az után ne fuss, ne könyörögj valakinek, akinek nem kellesz, hogy mondja meg, miért nem kellesz. Tiszteld önmagadat. Ne azzal próbálj önbizalmat szerezni, hogy másokat kitalált okok miatt lenézel. Az önbizalmad mindig önmagad iránt pozitív, ne mások iránt negatív érzés legyen.

2016. okt. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nem, mivel nem egyféle stílusom van, mindennek megvan a maga helye, ráadásul neked sem a stílussal van a bajod, hanem a tartalommal, ami valóban nem szép, de hát ez van. Pont nem érdekel, hogy megsértem-e a lelkivilágodat. Ez nem azt jelenti, hogy senkié sem érdekel, de a tied speciel nem.


Nádszálvékony virsliszájú? Nem baj, hogy az egész kérdés pont arról szól, hogy nem ezekre hajtanék, de mindegy, megint csak a sértődöttség beszél belőled. És ugyan nem értem, hogy kapcsolódik egymáshoz a virsliszáj, a beszólogatás meg hogy odamennék-e hozzád, de nem baj. Abban igazad van, hogy valószínűleg nem mennék oda hozzád, nem jönnek be a kövérek. Szívem joga.


Olyat sem mondtam, hogy minden a nőknek úgy általában ne lennének logikai képességeik, csak olyat, hogy sokakon azt veszem észre, hogy az érzelmeik teljesen eluralják a gondolkodásukat, ezt a család nőtagjain is látom, nem csak potenciális kiszemelteken, és elég sok gondot tud okozni, azért rühellem ennyire. A logika hiánya meg nem az életben maradáshoz szükséges alapszintű logika hiányát jelenti. Analógia: minden ember testén vannak izmok, amik mozgatják a végtagjait, mégsem mondjuk minden emberre, hogy izmos. Na? Érted már? Ezzel amúgy megint csak azt bizonyítod, hogy erősen hadilábon állsz a normális logikával. De ez nem baj, csak ne csinálj úgy, mintha nem így lenne.


Az önbizalomról szóló rész is nagyon szép, csak sajnos a valóság kissé árnyaltabb. Hiába találom én ki magamnak, hogy hát én tökjó vagyok így, az élet a társadalomban oda-vissza alapuló kommunikációval történik, egy idő után, ha nincs pozitív visszajelzés csak elgondolkodik az ember, hogy mivan. Ez a "szarjak le mindent" max a nagyon önzőknél vagy végtelenül magányosoknál működik, vagy olyanoknál, akik tökvéletlenül pont úgy szarják le a többit, hogy az a többinek is tetszik. Ez puszta szerencse.

Megint példa: hányszor hallottam már, hogy ó, a férfiak mennyire stílustalanul öltözködnek, és nekem is volt már aki mondta, hogy változtassak a ruhatáramon, miközben szerintem nincs vele baj, például szeretek egyszínű galléros pólókat hordani, a drága, márkás ruháktól meg viszolygok. A funkciót fontosnak tartom, míg a divat semennyire sem érdekel. Ám mi van akkor, ha ez is fontos része a problémának? Hiába vagyok én magabiztos a ruháimban, ha a másik nettó ízlésficamként fogja fel.

2016. okt. 30. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!