Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fél évvel ezelőtt elhunyt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél évvel ezelőtt elhunyt a párom, viszont úgy néz ki, újra szerelmes lettem. Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Elutasítanátok vagy engednétek?

Figyelt kérdés

Fél évvel ezelőtt elhunyt a párom hirtelen 45 éves korában. Sportoló volt, szívproblémái adódtak és meg kellett műteni, utána volt rehabilitációja is. Úgy nézett ki, minden a pozitív irányba halad, de egyik nap leállt a szíve és eltávozott. Gondolom nem kell leírnom, hogy mit éreztem, szerettük egymást, több évig együtt voltunk. Nehéz volt, de éltem tovább az életem, dolgoztam, sportoltam (ennek kapcsán is ismerkedtünk meg).


Azóta fél év telt el, ez azért annyira nem sok idő, csak arra, legalábbis számomra, hogy enyhüljön kicsit a fájdalom. Viszont nem olyan régen jött egy új kolléga a munkahelyemre, pontosabban nem közvetlenül velem dolgozik együtt, csak érintőlegesen és nagyon afelé hajlik a dolog, hogy egymásba szerettünk. Elkezdett udvarolni nekem és hát nem tehetek róla, hogy így érzek. 37 éves vagyok, szeretnék babát is lassan (előző párommal nem vállaltam volna, ha együtt maradunk lemondtam volna róla), ő egy 40 éves elvált kétgyermekes apuka (engem annyira nem érdekel, de azt mondják gazdag is, az apja valamilyen jónevű fővárosi orvos). Még csak a munkahelyen beszélgettünk néha, de jelezte hogy tovább szeretne lépni, hogy találkozzunk kettesben is. Arról fogalmam sincs, tudja-e mit történt velem fél évvel ezelőtt, de nem hiszem.


Szerintetek mit kellene tennem? Engedjem, hogy közeledjen vagy kosarazzam ki? Mert úgy érzem, hogy a volt párom emlékét nem tisztelem meg ezzel...

Ti mit gondoltok? Annyira tanácstalan vagyok... :(



2016. nov. 26. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez rajtad áll, ha úgy érzed, készen vagy egy új kapcsolatra, hát hajrá :)

Szerintem ő is azt szeretné, ha boldog lennél.

2016. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha el tudsz vele képzelni kapcsolatot, akkor engedj. Ham a párod szeretett, biztos nem akarná, hogy egyedül maradj. Rajta már nem tudsz segíteni, és neked is egy életed van.
2016. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szívem szerint engednék neki, jó lenne valakit újra szerelemből megölelni. Csak azzal vagyok gondban, hogy néha ezt a fél évet nem is annyinak érzem, mintha csak tegnap ment volna el szegény és ha már új kapcsolatom lenne, nem fúrna-e a lelkiismeret, hogy csak ennyit jelentett nekem és már túl is léptem az egészen. Már nem hordok feketét (munkahelyemen nem is lehetne), talán egy hónapig hordtam fekete szalagot, de ő akkor még nem is volt itt. Azt sem tudom, hogyan és mikor kéne elmondanom neki, hogy mi történt velem, akkor meg nehogy visszarettenjen vagy illetlenül érezze magát.
2016. nov. 26. 20:54
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Mond el neki, hogy még csak fél éve, hogy elment a párod, és szeretnél vele lenni, de szükséged van még egy kis időre.
2016. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál az élettől egy új lehetőséget, szíved is azt diktálja, akkor élj vele, mert nem biztos, hogy mégegyszer megkínál vele a sors. Előző szerelmed a szívedben marad úgyis, kitörölhetetlenül.

Sok boldogságot neked! :) N

2016. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan közel engedheted őt magadhoz, hiszen nincs mit veszíteni.

Az hogy tudja-e vagy nem, mi történt veled az úgyis csak a beszélgetések alapján derülnek ki. Biztos nehéz lesz róla beszélned, és valószínűleg bűntudatot is fogsz érezni a volt férjed miatt, de majd idővel letisztázódik benned a dolog hogy sajnos a holtak elmentek, és vissza már soha nem fognak jönni, a mi életünk pedig ugyanúgy, néhol szomorúan, de folytatódik.

Ha pedig babát is szeretnél akkor főleg jó lehetőség lehet, hiszen ennyi idősen már annyira nem könnyű ismerkedni.

A leírásod alapján nagyon korrektnek tűnsz, kár lenne ha egy ilyen értelmes nő visszautasítaná önmagától a boldogságot, vagy egy akármilyen lehetőséget is az életben.

2016. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod. Lehet, hogy most ez a félévet túl korainak érzed, de az is lehet, hogy később évekig nem találsz megfelelő partnert. Mindenesetre azért mondd el neki, hogy mi történt.
2016. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha szereted őt, és jó ember, akkor engedj neki.

Borzalmas dolog elveszíteni valakit, de ettől függetlenül neked valószínűleg még több éved, évtizeded is hátravan. Nem élheted le gyászban, egyedül a további életedet.

Az ember egyszerűen csak akkor tud igazán boldog lenni, ha van egy párja, akivel szeretik egymást.


21/L

2016. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát szerény véleményem szerint nem kellene elzavarnod, ismerkedhetnél vele. és itt ismerkedés alatt tényleg ismerkedést értek! Beszélgetések, közös programok, lazán.. hadd teljen az idő... Fél év már eltelt, de azért elég friss még neked is a seb, érthető, ha zavart és tanácstalan vagy. Egy biztos: a volt párod biztos azt szeretné, hogy boldog légy, és mivel ő sajnos már nem tehet azzá, biztos örülne, hogy továbblépsz.. (mellesleg én hiszem hogy a halállal minden megszakad, nem él tovább semmilyen lélek, tehát sértődésre minusz egy ok :) )

Éld az életed, mert csak ez az egy van belőle, és a legjobbat kell kihoznod belőle!

2016. nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!