Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nyitott kapcsolat megoldás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nyitott kapcsolat megoldás lehet a beteges féltékenységre?

Figyelt kérdés

3 éve volt az első kapcsolatom, nagyon rövid ideig tartott, 3 hónap kb. és még így is megcsalt a srác :DD

Eléggé magam alatt voltam, mert nagyon szerettem, még legalább egy évig szerelmes voltam belé a szakítás után, pedig minden kapcsolatot megszakítottam vele, és többet nem is beszéltünk, nem is akartam volna megbocsájtani neki.

Azóta nem volt még kapcsolatom, pedig voltak udvarlóim, randizgattam, de mindig visszautasítottam mindenkit, mert már mielőtt bárkivel összejöttem volna, mindig csak arra tudtam gondolni, hogy basszus ez fiú olyan szép, tuti meg fog csalni. :D

Ha viszont nyitott kapcsolatban lennék valakivel, akkor gyakorlatilag nem tudna megcsalni. Ha bárkivel összegabalyodna, akkor nem érezném olyan megalázónak - hisz "meg van engedve" neki.


2017. jan. 15. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

De te képes lennél összefeküdni más fiúkkal csak azért mert a párod is összefekszik más lányokkal? Mert én nem :/ Én megszeretném a fiút ha együtt vagyunk és nem tudnék mással is együtt lenni ami oda vezetne, hogy csak ő tenné amit egy idő utan elkezdenék megcsalásnak venni.


Engem is megcsalt az előző barátom és hasonlóan érzek mint te, azzal kapcsolatban, hogy a következő pasi is megcsal.. ami butaság, erre már csak azért gondolunk mert ettől félünk a legjobban mert ez bántott a múltban nagyon. De erre nem megoldás a nyitott kapcsolat, és bízok abban, hogy van olyan nagyon helyes és számomra megfelelő férfi aki bármennyire helyes is, nem fog megcsalni :)

2017. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fölöslegesen haladsz ennyire előre. Ha találsz egy olyan pasit akit szeretsz, Ő is viszont téged és elnyeri a bizalmadat nem kell attól tartani,hogy megcsal. Persze, a levegőben mindig ott lehet ez, de miért is lenne törvényszerű?Ha így állsz hozzá sosem fogsz párt találni, ha mégis, nem fogsz benne megbízni ami még az esetlegesen működő kapcsolatot is megmérgezi.


Sosem éltem nyitott kapcsolatban, de el nem tudom képzelni,hogy egy betegesen féltékeny egyén erre képes legyen, hiszen pontosan az ellenkezőjét szeretné: maga mellett tudni a párját...

2017. jan. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgy érzem ha nem lenne tilos, nem zavarna. Végignéztem, ahogy a szerelmem egyik lány karjából esik a másikba, de ez sosem zavart különösebben, nem voltam féltékeny. Az egyik barátnőjével kifejezetten jóban voltam mialatt ők együtt voltak. Nem akarnám magamhoz láncolni, csak azt akarnám, hogy engem szeressen a többi lányt meg csak dugja. :D
2017. jan. 15. 09:43
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Eléggé érdekes az írásodon belüli hangulatjel használat.

"3 hónap kb. és még így is megcsalt a srác :DD"

"basszus ez fiú olyan szép, tuti meg fog csalni. :D"

Illetve a válaszaidban...

Vagy az egész önbizalmad a béka feneke alatt van, és tényleg azt gondolod magadról, hogy semmit sem érsz. Vagy szimplán kamu a kérdés.


Amúny a nyitott kapcsolat csak felfog emészteni. Az nem olyan lányoknak való, mint Te.

Egy nyitott kapcsolat az-azért van, mert egyik fél sem akar elköteleződni, azonban amikor "nincs megfelelő partner", akkor mindig van kihez visszamenni.

Ez átültetve a Te helyzetedbe csak annyit fog tenni, hogy a fiú más lányokkal is lefekszik, és ha talál jobbat ugyanúgy elhagy.

Attól, mert "szabadságot" adsz valakinek, nem lesz hűséges. Ha nem érzi a szerelmet, akkor elhagy egy normális és nyitott kapcsolatban is.


Beszélj pszichológussal, a személyiséged elkezdett rossz irányba fejlődni. Nem lesz jó vége... kifognak használni, és a végén nem kellesz majd senkinek.

2017. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon rossz ötlet. Semmit nem segítene. Te jó ég ilyen butaságot!!! :D

Engem is megcsalt a legutolsó barátnőm, én is sokáig szerelmes voltam még után belé. Kb én is egy évig csak rá gondoltam, pedig ő már rég mással volt. Nem akartam újra sem kezdeni vele, de más sem kellett.

Én is mikor megismerek egy szép nőt, az van bennem, hogy biztos hamar talál majd jobbat, hisz szinte bárkit megkaphat...

Majd egyszer lesz valaki, akit szeretni fogok és ő is viszont engem.

2017. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet tisztelni egy olyan lányt aki magát nem tiszteli annyira, mint a másikat. Az a baj, hogy ezzel a hozzáállással alulpozícionálod magad, és pont ettől vársz érdektelenné.

Az a probléma, hogy te mindenáron rá akarod kötni magad, mert nem látod tisztán, hogy egy jól kinéző szennyért vagy úgy oda.

2017. jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért mert ezek a dolgok annyira abszurdak, hogy már nevetségesek. 3 hónapig nem nagy dolog hűségesnek maradni, ennek ellenére mégis megcsalt, ahogy az is elég groteszk, hogy mielőtt összejövök valakivel, már azon aggódok, hogy meg fog csalni. :D Nem vagyok önbizalomhiányos, akkor ez a dolog bántott nagyon, és nyilván nem nevettem rajta, de így 3 év távlatából már túltettem magam rajta annyira, hogy csak nevessek a dolgon.

Értékes embernek tartom magam, nem gondolnám, hogy engedném bárkinek, hogy kihasználhasson, meg ide-oda dobálhasson. Tényleg van bennem egy kisebb mértékű szubmisszivitás, de csak azok felé akiket nagyon szeretek, és csak bizonyos határokon belül (lásd; a volt barátommal minden kapcsolatot megszakítottam miután megbántott, pedig nagyon szerettem továbbra is).

Nagyon hasznosnak találtam eddig amúgy minden választ. :)

2017. jan. 15. 10:10
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

nem lennék képes egy olyasvalakivel együtt élni, akivel nyitott kapcsolatban vagyok. Kvázi ahogy kiteszem a lábam, jönne a következő delikvens a csajomhoz?

De nyilván fordítva sem, hogy mindig alig várjam h mikor megy el, és hívhatok át valakit....

Akkor már legyen inkább csak szexkapcsolat, nem együttéléssel.

26/F

2017. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de annyira ellent mondasz magadnak a leírtak alapján hogy az eléggé feltűnő.


Zavart a megcsalás , most azt mondod 3 év után hogy már nem izgat csak nevetsz rajta. Most komolyan 3 év után felteszel a dologgal kapcsolatban egy kérdést és azt mondod nem zavar a dolog , nem izgat?

Nem hiszem el!


Màsik dolog, miből gondolod hogy egy nyitott kapcsolatban te leszel az akit szeretnek , és nem az akit csak dugnak? Mint ahogyan te írod....


Szíve joga úgy élni ,olyan kapcsolatban mindenkinek amilyenben akar, de én itt zavart érzek a fejedben.

Gondolom 20 körül vagy , majd ha idősebb leszel máshogy látod a dolgokat.


Azon aggódni hogy ha valakivel randizol , hogy majd ő is megcsal ...hát ez megint nem normális.

2017. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan elvetemült az ötleted, én is gondolkodtam már rajta.

A nyitott kapcsolat alatt tényleg mindenki mást ért, ezért nagyon fontos előre lefektetni az összes szabályt. (Pl. csak szex vagy más programok is beleférnek a hamradikkal? mit kell/lehet a másiknak elmondani? stb stb..)


Én is úgy gondolom, hogy nem kizárt, hogy az eredetileg féltékeny személy kényszerítve lesz arra, hogy maga mögött hagyja a kontrollmániát, kérdezősködést, hiszen közös megegyezés alapján "mindent szabad", és bele kell törődnie a gondolatba, hogy a másik ember nem a tulajdona. Annál jobb viszont az érzés, amikor az illető mégis ugyanúgy visszajön, ugyanúgy (vagy máshogy, akár jobban) szeret..

Ezen kívül nem hiszem, hogy kevésbé "szeretem" A-t, csak mert B-vel is összebújva nézek filmet, vagy ilyesmi. (Az én esetemben a csak szex sajnos vagy nem sajnos sosem működött.)


Erről sokat lehetne filozofálni, de szerintem próbáld meg legközelebb, aztén vagy neked való, vagy nem:)

Aztán megírhatod privátban:)


26N

2017. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!