Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak nálam első számú szempont...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nálam első számú szempont egy hölgynél az intelligencia? 22/F

Figyelt kérdés

Nemtudom túl nagyok-e az elvárásim de nálam az első helyen egy lánynál egyszerre szerepel és egyformán fontos a szépség és az intelligencia. Számomra nincs egyik a másik nélkül mert akkor nem képvisel értéket nekem. Nagyon nagyon ritka az olyan lány aki megfog külsőre és "belsőre" is, külsőre könnyebb nyilván mert sok csodaszép lány van de mit kezdenék velük ha egyszer nem tudnánk jól kijönni? (párkapcsolatról van szó most csak, egyébként evidens hogy mit "kezdenék" velük)

Sajnos folyton csalódom most is éppen ezen agyalok és nem tudok elaludni. Megismertem a legszebb lányt akit eddig láttam de nem passzoltunk össze lélekben. Mintha a falnak beszéltem volna, mintha ott se lenne. Nem mondom rá, hogy buta volt mert nem akarom sértegetni, jól tanul stb de egyszerűen...

Ne értsétek félre én nem szeretem azt a nagy "értelmiségizést" falra mászok az egyetemen is a professzoroktól, tanároktól önjelölt művészektől akik úgy gondolják annyira képben vannak. Én csak egy olyan lányt keresek akivel tényleg lehet beszélgetni, aki jófej és van humora. Nekem aztán nem kell, hogy művelt legyen engem nem érdekel nagyon a lexikális tudás csak jó lenne találkozni valakivel aki azonos hullámhosszon van, akivel bármiről el lehet beszélgetni, aki nyitott érdeklődő, aki másképp szemléli az életet mint a legtöbb ember és nem az alantas hétköznapi dolgokkal foglalkozik csak. Olyat akivel ha csak mi ketten léteznénk a földön akkor is boldog lehetnék mert jó vele lenni.


Láttam és ismertem néhány olyan párt akik teljes szimbiózisban élnek és éltek egymással, olyanokat akik együtt öregedtek meg de úgy, hogy nem volt elegük már a másikból hanem élvezték, hogy együtt lehetnek és ott vannak egymásnak. Nyilván a szépség múlandó de ez is ugyan olyan fontos nekem, aki nem tetszik nem tudok beleszeretni. Nekem meg pont a legszebb lányok tetszenek csak és így még nehezebb a dolgom. Persze nem csak elvárásaim vannak, külsőleg tudok olyat nyújtani, hogy a másik is hasonlóan érezzen. Elég nagy egyetemre járok de mégsem találtam még párt pedig folyton sasolok, de úgy látom mindenki ugyan olyan. Leginkább viselkedésben.

És ismerem a gyakorit már olyan régóta, olvastam már annyi sztorit és egyrészt jó olvasni, hogy valakik megismerkednek és összejönnek és már x éve együtt vannak vagy esetleg már gyerek is van meg boldogság meg miegymás (igen ilyen is van ám nem csak a negatív dolgokat kell észrevenni) de kiábrándító, hogy én meg ilyen szerencsétlen vagyok. És próbáltam már, nem megy nem tudok leadni az elvárásimból ezt nem lehet erőltetni. Tudom, hogy sok magányos fiú és férfi van ezen az oldalon de olyan is van akinek hasonló a problémája mint nekem? Tehát nem az, hogy mondjuk elküldik őt a lányok és nem jön össze neki hanem olyan aki nem talál magának megfelelő lányt?


2017. jan. 20. 03:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, örülj annak, hogy már ebben a korban rájöttél erre a fontos elvárásra.
2017. jan. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

Nem biztos, hogy ez a dolog az intelligenciával van kapcsolatban. Én úgy gondolom, inkább a személyiségtípussal.

Van néhány típuselmélet a pszichológiában, ami különböző tulajdonságok szerint, egész pontosan csoportosítani tudja a személyiségeket. Én a Myers-Briggs-félét kedvelem, itt olyan kritériumok szerint történik a csoportosítás mint: extrovertált/introvertált, logikai/etikai, érzékelő/intuitív, racionális/irracionális. Így 16 csoportot különböztet meg. Ha megismered a saját típusodat és annak jellemzését, rá fogsz jönni, hogy pont azokat a tulajdonságokat keresed a párodban is.

Nyilván ezek között fog szerepelni az intelligencia is (ha már azt eddig is így kiemelted), de emellett még jó néhány tulajdonság.

Persze nem úgy fogsz társat keresni, hogy pl. "Figyelem, INFJ típusú lányt keresek!", ez csak egy részletesebb útmutató az önismerethez és az elvárásokhoz. De könnyebben megtalálhatod az igazit, mert pontosan tudni fogod, mit is keresel a választottadban.

2017. jan. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
Én is így vagyok vele. Nincsenek nagy elvárásaim, csak annyi, hogy beszélgetni lehessen vele, de sajnos a nők nagy része még ezt a szintet sem éri el intelligencia terén.
2017. jan. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Amig ugy allsz neki a parkeresesnek, hogy gorcsosen ragaszkodsz a legszebbekhez, mert ugy veled, h neked olyan jar,na addig szenvedes lesz az egesz. Azert, m a nagyon szep lanyok nemigen vannak arra raszorulva, h iskolapadban peneszedjenek eveket meg konyvekkel szorakozzanak, meg fejlesszek magukbankat, hogy kedvesek, empatikusak,segitokeszeek,jo tarsalgok. Stb-stb legyenek? Minek? Ok ezek nnelkul is megkapjak a jokepu pasit, jobb jegyet,jobb allast.Ezekre a plusz kepessegekre csak a tobbi nonek van szuksege,m valamivel kompenzalnu kell.ha mar nem szulettek tunderszepnek.de ok is ervenyesulni akarnak az eletben.

Na, vond le a kovetkeztetest.

33n

2017. jan. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
En a helyedben adnek eselyt kevesbe szep lanyoknak is. Hosszu tavon az IQ, de meginkabb az EQ sokkal fontosabb a szepsegnel. Voltal mar igazan szerelmes? Szerintem nem, mert olyankor gyonyorunek latod a kevesbe szep lanyt is. Persze nem azt mondom, hogy egy banyaremet valassz, de hidd el, hogy ha szeretsz valakit, akkor az megszepiti ot a szemedben. Eszreveszel rajta olyan aprosagokat, ami fel sem tunik, mert nem egy feltuno szepseg.
2017. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nokent mondhatom ugyanezt: Nalam is nagyon fontos, hogy intelligens legyen a pasi.
2017. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem csak nálad, nagyjából minden normális értékrenddel rendelkező embernél- nőnél és férfinél egyaránt.
2017. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsére vannak, akiknek nem csak a tökéletes külső felel meg, mint neked :)
2017. jan. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es vagyok

Egyéként a ti korosztályotokra jellemző az a gyakorlat, h kinézel magadnak valakit a tömegben, aki a legszebb, legdivatosabb, legcsinosabb. ez eddig oké. Elkezded felruházni magadban pozitív tulajdonságokkal a kinézete alapján. Mit tudom én, szép a mosolya, akkor biztos kedves is. Szép az arca, akkor biztos kis aranyos lehet. Szimmetrikus az arca, olyan értelmes, akkor biztos okos. Jó a teste, akkor csakis szuper lehet az ágyban, hát ilyen testtel mi más lehetne. És akkor odamész megismerkedni vele és szinte már számonkéred rajta ezeket a képzelt tulajdonságokat és te vagy felháborodva, ha nem ilyen, mert te mekkorát csalódtál.

2017. jan. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Egy nő ha gyönyörű, az se baj ha semmi értelme...


Legalábbis bizonyos körülmények közt.

2017. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!