Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nagymamám a hét végén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagymamám a hét végén kérdezte tőlem, mikor találok már magam mellé egy "jóképű" lányt? :D Tényleg, miért ne lehetne egy nő "jó vágású"?

Figyelt kérdés

Nagymamám már 80 elmúlt, de valamiért neki ez a szókapcsolat nagyon berögzült: "jóképű lány". Hiába mondom neki mindig, hogy ezt a jelzőt a férfiakra használják, mégis így mondja mindig.:)


Nekem pedig ennek kapcsán eszembe jutott, hogy miért nem használjuk a "jóképű", "jó vágású" kifejezéseket nőkre, és egyúttal miért nem mondjuk soha azt, hogy "szép férfi" vagy "csinos pasi"? Bizonyos szókapcsolatok egyszerűen így rögzültek a magyarban és nem lehet rajtuk változtatni?



2017. márc. 14. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
És mostantól mindig ki fogsz írni egy kérdést amint megszólal a vén nyugger nagymamád?
2017. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés. Lehet, hogy az ő idejében ez nem rögzült ennyire.

Nem párkapcsolati, de nagyon érdekes, hogy ezek miért alakultak így.

Én pl mondom pasiknak, hogy csini vagy, ha csinosak. Akár haveroknak is.

2017. márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
1-es válaszoló ne nyuggerezz hanem add meg a Tiszteletet az időseknek, mert állon csapkodlak.
2017. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Miért kellene azért bárkit is tisztelni, mert eltelt rajta az idő?


Az időseket sosem az életkorukért tiszteltük...

2017. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Azért kell őket tisztelni, mert a többségük rendes, becsületes ember és megérdemli a Tiszteltet.
2017. márc. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem a koruk miatt. Ráadásul az sem igaz, amit leírtál. Vannak köztük igen nagyra becsülendő emberek, és vannak köztük... "másmilyenek".
2017. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Először is a nyuggerezés nagyon szemtelen dolog. A nyugdíjasok nem nyuggerek, az afrikaiak nem ni.g.g.erek, a fogyatékkal élők meg nem nyomorékok. Senkire se kell sértő megnevezéseket használni, mert mindenkinek vannak érzései, van lelke az öregeknek is, és ha majd te leszel 90 éves, akkor neked se fog tetszeni, ha egy 20 éves kis senki nyuggernek csúfol téged a korod miatt. Ezen kívül a nyugdíjasok ledolgozták az életüket, sok a rendes, becsületes, tisztelettudó ember közöttük és ezért kell tisztelni őket. Őket van miért tisztelni, ellenben pl. a mai fiatalokat, meg húsz, harminc év körüli emberek többségét nem kell tisztelni, mert sok a beképzelt, felszínes, flegma, rosszindulatú, bunkó, szemtelen, hálátlan ember közöttük, akik nem érdemlik meg a tiszteletet. Na erről ennyit! A tiszteletet ki kell érdemelni, mint a bizalmat.
2017. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem meg senkit nem kell tisztelni, aki nem érdemelte ki.


A ni.ggerek meg ni.ggerek. Semmi keresnivalójuk Afrikán kívül. Egyáltalán mi közük van bármihez?


Befejeztem ezt a beszélgetést.

2017. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7:

És mi van ha én fogyatékos vagyok és nyomoréknak hívom magam?

Mi van ha én kisnövésű vagytok és törpének hívom magam?

Mi van ha nyugdíjas vagyok és nyuggernek hívom magam?

Mi van ha fekete bőrű vagyok és négernek, vagy akár ni ggernek hívom magam?

Mi van ha én támogatom a bu ziházasságot és megvédem a bu zikat a bántástól? Vagy akár én magam is homoszexuális vagyok és bu zinak is hívom magam?


Mi van ha nekem ezek csak egymás szinonimái, nem bántó szavak?

Mi van ha szerintem nem a szavak, hanem a tettek számítanak? És mi van ha szerintem nem a szavak számítanak, hanem az hogy milyen szándékkal mondják ki őket?

Mindegy hogy azt gondolom "irtsuk ki a ni ggereket" vagy hogy "nem szabadna bántani a ni gger menekülteket, segíteni kellene nekik és én magam is önkénteskedem hogy segítsek rajtuk"?


Manapság már az öreg szó is bántásnak számít, miközben pár évtizede még nem volt gond vele. Ugyanígy a fogyatékos is. A szavak inflálódnak. Tudtad hogy Magyarországon volt még 100 éve olyasmi nevű intézmény, hogy "Hülyék Intézete"? Ami valamilyen elmegyógyintézetet vagy pszichiátriát jelölt. És nem bántásnak szánták, hanem akkor a hülye szó ugyanazt jelentette, mint ma a szellemileg sérült. BÁNTÁS NÉLKÜL. Csak elinflálták a szót azzal hogy másokra is alkalmazni kezdték.

2017. márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jesszus,mi kerekedett itt. :D

Én is azon a vêleményen vagyok, hogy nem azért kell tisztelni valakit mert idősebb...

Úgy véded őket...komolyan nem láttál még gonosz szipirtyót?

Ha ez kell neked, akkor nyalogasd a fonnyadt testüket. Természetesen hatalmas tisztelettel.

2017. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!