Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Manapság a társkeresés tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság a társkeresés tényleg betudható egyfajta genetikai szelekciónak?

Figyelt kérdés
Félre értés ne essék, senkit nem akarok megsérteni, de én nagyon így látom. Régen (legalábbis a szüleimből és rokonaimból kiindulva) az volt a fontos, hogy egy férfi rendelkezzen egy olyan munkahellyel, amivel a szép kis feleségét/gyerekeit tudja támogatni, legyen hűséges, becsületes illetve konzervatív és ezzel a felfogással komplett családok évtizedeket voltak képesek leélni együtt. Manapság pedig a csajok huszonéves korukig folyamatosan próbálgatják a pasikat (főleg egyetemi éveik alatt), ha jön egy szebb, jobb és dominánsabb, akkor egyből váltanak. Persze eközben a karrierjüket is érzéketlenül nyomatják felfelé és akkor húsza éveik közepén összeáll egy álompár, ami egyet jelent egy karrierista, okos, csinos érett nő és egy magas, domináns, férfias és jóképű egzisztenciálisan stabil pasi (rendszerint menedzser, mérnök, pénzügyes vagy hasonló divatszakma) kapcsolatával és ettől kezdve ők egy álompárnak számítanak. Mindkettejük megtalálta az igazit, miközben a kevésbé előnyös külsejű, alacsony, vékony, kopaszodó stb. alanyunk ha fel is épít magának egy szép karriert, dolgozik jó fizetésért egy cégnél és személyiségre is nagyon jó ember (hűséges, empatikus, intelligens), de barátnőt hírből sem lát, mert az x. lány sem akar kompromisszumot kötni vele, hanem inkább vár, hátha őrá is rátalál a szerencse és megtalálja az "igazit".

2017. márc. 26. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Ja, mivel regen anyagilag fuggott a no a ferfitol (igen, akkor is amikor mar elkezdhettek dolgozni, mert gondolhatod, hogy se a gyarban, se a kozertben nem kerestek agyon magukat), tehat nyilvan nem sok egyeb szempont volt a parvalasztasban.

Szerencsere ma mar nem igy van.

2017. márc. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Sok ilyen pár van de messze nem mindenki ilyen. Az én párom pl alacsony és őszül már 30 évesen de szeretem. Valóban van egy szelekció de ezt én inkább anyagi és élethelyzetbeli szelekcióként értékelném. Viszont kétlem hogy az itt jövendölt mindenki macskás hölgy lesz és a férfiak 20 százaléka szaporodik majd ezért a beltenyészettől kipusztul az emberi faj jövő beteljesül majd. Idővel mindenki talál olyat akivel "szaporodhat". Hogy ez szerelemből vagy megalkuvásból történik az más kérdés de mindenkinek vagy közel mindenkinek jut pár.
2017. márc. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

Pontosan sajnos,bár magam ellen beszélek félig,hiszen nekem nem jutottak túl jó genetikai adottságok,de ez van. :/

Nem jó ami a mai világban megy ezzel kapcsolatban,de ezt az egész társadalom,sőt a világ is meg fogja érezni nagyon hamar.

Mo-n főleg bajok vannak,a férfitöbblet, plusz a nők elvárásai itt is nagyon magasba szöknek...

2017. márc. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Krukutyán Levente ***** válasza:
91%
Az érmének van egy másik oldala is, sokszor ezek a kevésbé előnyös külsejű emberek se képesek kompromisszumra a nőkkel szemben, így nem tudni mire számítanak.
2017. márc. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

A mérnök divatszakma?

Hűbammeg, trendi vagyok.

2017. márc. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen. Az, hogy mit láttál otthon és merrefelé halad a vklág, csupán annak tudható be, hogy a Vágási Feri nem a Lilaakác közben rezidens.

30/f

2017. márc. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Nyilván mindig is egyfajta genetikai szelekció volt. De igazából sokkal több dolog számít, mint pusztán a genetikai adottságok. Ezek csupán 10 százalékban számítanak véleményem szerint.


A maradék 90 tanulható, lehet rajta változtatni. Nem feltélenül könnyű. Járhat némi lelki fájdalommal, ami esetleg a testben is megnyilvánul, de meg lehet csinálni.

2017. márc. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ez azt sugallja, hogy az alfahímek/nőstények szaporodnak tovább, pedig ténylegesen M.o-on pl. a cigányok a legszaporábbak (és az egész világot nézve is hasonló a helyzet). Pont hogy nem a "krémje" szaporodik.
2017. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8: Az egy teljesen már dolog, ne keverjük ide. Más környezet/kultúrkör stb.
2017. márc. 27. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!