Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy nőnek/férfinak magától...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nőnek/férfinak magától kell tudnia, hogy szép/csinos/jóképű, vagy a visszaigazolások alapján idővel tudatosul benne?

Figyelt kérdés

Az ember tudja magáról az ilyen jellemzőket vagy a külső visszaigazolások erősítik ezt meg benne? Kinél hogy megy ez - belenéztek a tükörbe, és láttok, amit láttok, vagy az emberek véleménye alapján tudatosul bennetek, hogy szépek vagytok, csinosak, jóképűek, sármosak, stb.? Nekünk kell ezzel tisztában lennünk vagy függővé kell tennünk mások véleményétől?


Ki mit gondol erről? Mert ugyebár ez az önbizalom, az önkép egyik fontos támpillére - ami pedig nélkülözhetetlen a csajozáshoz/pasizáshoz.



2017. ápr. 17. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Az itteni nagyokosok szerint csakis egyedül magadnak kell ezt eldöntened, de ez csak annak a leplezése, hogy nehogy felelősséget kelljen vállalniuk a másoknak mondott szavaikért. Avagy hadd szólhassanak le bárkit a külseje miatt, hisz úgyis csak az illetőn múlik, hogy milyen önbizalma lesz azok után, ők aztán semmmmmmit nem tehetnek semmiről.
2017. ápr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
önbizalom magunkból fakad és igen magadnak kell elhinni hogy szép vagy és jó pasi/nő. Ez lenne az egészséges dolog. Első válaszoló baromságokat ír. viszont abba a csapdába nem szabad beleesni, hogy túl tolod, és azt hiszed fasz@ csávó vagy aki mindenkinek bejön.. Nincs olyan aki mindenkinek tetszik. Olyan sincs aki tökéletes. Fejlődni mindig lehet fizikailag is meg szellemileg is.
2017. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Az önbizalomnak is több oldala van. Szerintem a külsejét az ember mások véleményére alapozza. Legalábbis azt, hogy párkapcsolatra mennyire alkalmas az illető. (Ez borzalmasan hangzik.)


Magamat hozom fel példának: egész életemben a duci és a kövér közt ingadoztam. Nem kellettem soha senkinek. Nem siránkozok, csak tényként mondom. Tudom, hogy a súlyom visszataszító volt. Mivel nem próbálkozott nálam senki, még a velem egy súlycsoportban (hehe) lévők sem, így elfogadtam, hogy ilyen állapotban nem kellek senkinek.


Na most erre lehet önbizalom szerint sokféleképpen reagálni. Én eleinte fekete, bő ruhákat hordtam, sötétre festettem a hajam, el akartam bújni.


De akkor elkezdtem fókuszálni inkább a belsőmre. Hogy milyen ember vagyok. Hogy szeretek másokat megnevettetni. Hogy nem kell senkinek megfelelnem. Hogy mik a jó tulajdonságaim, mik a rosszak. Mik azok, amiken tudok változtatni, mik azok, amiket el kell fogadnom. Mik azok, amik tényleg én vagyok, és nem csak mások miatt játszom el.

Manapság csak színes egyberuhákat hordok, szőke a hajam. Így sem vesznek észre, de már nem érzem azt a félember érzést, amit éreztem. Hogy ha nem vagyok sovány, akkor kevesebbet érnek a gondolataim, érzéseim, véleményem.


Tehát szerintem a normális valahol a kettő között van. Nyilván fontos az, hogy az emberek hogyan reagálnak rád, de az is fontos, hogy ha ez egy irracionális reakció, akkor tudd ignorálni.

2017. ápr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az ember lát magáról a tükörben egy képet, többé-kevésbé tényszerűen. Ez alapján tudja, hogy ő most kövér, eláll a füle, kancsal stb., és ez alapján alakít ki egy képet magáról, hogy ő mennyire "alkalmas" párkapcsolatra. Aztán kimegy a világba, és a környezet visszajelzései alapján látja, hogy ez az önértékelés mennyire volt reális.
2017. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez két részre bomlik. Az embernek belül magával annyit kell tennie, hogy törekedik arra a külsőre, amit saját magától elvárna-elégedett lenne, amivel legjobban kielégítheti aktuális prioritást élvező szükségleteit.


És a kívülről érkező dolgok-vélemények ehhez viszonyítva csak amolyan visszajelzésekként, építő jellegű kritikákként szabadna felfogni.


És akkor ez változtathatja az elvárásokat magunkkal szemben úgy, hogy azzal jobban tudjunk tenni egyéni szükségleteinkért.


Szerintem.

2017. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hja # 2, biztos épp nem voltál ott (vagy pont hogy közülük való vagy), amikor egy sok visszautasítástól megcsömörlött, amúgy jóindulatúnak tűnő emberkét még tovább ekéztek a kedves válaszolók, hogy az önbizalom csakis belülről fakad, és mekkora egy hülye, hogy az n+1-edik kudarc után el mer bizonytalanodni. Jó példája arra, amikor az elesettbe belerúgnak még néhányat.
2017. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!