Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek a társas magány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a társas magány vagy a "sima" magány az elviselhetőbb? A két rossz közül melyikre voksoltok, ha választani kéne?

Figyelt kérdés

Inkább a magány mardosson vagy a társas magány kínozzon? Egyedül lenni jobb, úgy, hogy a szívünkben nincsen épp senki, viszont pont emiatt vagyunk magunk alatt(legalábbis olykor nagyon kínzó tud lenni) - vagy egy olyan kapcsolatban, ahol egyedül érezzük magunkat?


Szerintetek hosszabb távon melyik teszi jobban tönkre az embert, ill. az egészséget? A társas magányról szóló kapcsolatba vissza lehet még hozni a tüzet, a szeretetet, vagy ha már egy ideje ez fennáll, akkor szakítani kell mindenképpen?


Persze, mindkettő nagyon cudar érzés, de ha már választani kell, melyikre szavaztok? A vacakra vagy a rosszra?:)



2017. ápr. 18. 10:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A sima magány sokkal jobb, a társas magány "háborús övezete" kiszívja az életenergiát, az igazi magány pedig " építeni" képes...
2017. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

az egyedüli magány!

a társas magányban korlátozva vannak a lehetőségek, persze ha valaki elég erős, akkor a társas magányból faraghat egy rendes kapcsolatot, de ahhoz kell energia, motiváció és persze ötlet!


24F

2017. ápr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyik sem jó, szerintem egyik sem elviselhetőbb.

De mindkettőben megvannak a lehetőségek.


Ha együtt vagy valakivel, akkor már nem kell keresni párt, a feladat ilyenkor az, hogy szebbé, jobbá kell tenni a kapcsolatot. Sokat lehet tanulni belőle akkor is, ha a végén nem jön össze a dolog és szakítotok.


Ha egyedül vagy, akkor meg foglalkozhatsz magaddal, fejlesztheted magadat, rendbe rakhatod az életedet, új célokat tűzhetsz ki, stb. Ezeket egy társsal is meg lehet tenni, csak akkor nem feltétlenül van meg az "én csináltam" érzése. Ebben az élethelyzetben a feladat az, hogy találj valakit, aki megfelel számodra, ez is az élet nagy leckéje, szintén sokat lehet belőle tanulni.


Szóval szerintem önmagában egyik magány sem rossz, ha megfelelően kezeled, de ha nem csinálsz semmit, akkor mindkettő kikészít.

2017. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A felszabadító önismereti elgondolkodós magammal-hobbimmal foglalkozós magány a legjobb
2017. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert egyedül vagy, nem biztos, hogy magányos is vagy. Tehetsz azért, hogy jól érezd magad a bőrödben, csinálhatsz izgalmas, jó dolgokat egyedül, és új embereket ismerhetsz meg. Az egyedüllétben lehetőségek rejlenek és remény van.

A társas magány viszont mindenképp magány és megöl,felőröl, kiszívja az energiádat. Semmi jó nincs benne.

2017. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A társas magány rosszabb, lehúz testileg-lelkileg. Van valaki mellettem és mégsem megyek vele semmire.
2017. ápr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer inkább a "sima", egyébként sem egyenlő az egyedüllét a magánnyal. Ha az ember elég erős és független, ill. vannak olyan dolgok az életében, amik örömet okoznak neki és amikben ki tud teljesedni (hobbi, karrier, stb.) akkor egyáltalán nincs semmi rossz az egyedüllétben, az emberi kapcsolatokra pedig ott vannak a barátok.

A társas magánynál nagyobb zsákutca nincsen, sokkal rosszabb szerintem.

2017. ápr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Még jó hogy mindenki azt írja a sima.

Gyakorlatban meg többen vannak benne egy szar kapcsolatban... ;)

2017. ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem lehet szerintem választani, mert minden élethelyzetet, körülményt figyelembevenni lehetetlen.


Ráadásul kapcsolat és kapcsolat között is óriási lehet a különbség.

2017. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

a társas magány szánalmas.


abból a kapcsolatból ki kell mielőbb lépni.


ha egyedül vagy/leszel, az nem jelenti azt, hogy magányos is vagy.



szerintem te kapcsolatfüggő vagy, nem tudsz egyedül meglenni, és inkább választod, hogy boldogtalanul vegetálsz a szarban.


na de miért?


mert gyáva vagy, kényelmes vagy, félős vagy?

2017. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!