Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni a társas magány ellen?

Figyelt kérdés

Sok éve élünk házasságban, elég sok nehéz időszakot átvészeltünk. Volt közte megcsalás is, azóta külön szobában élünk. Ez már csak anyagi közösség leginkább, bár nincs köztünk konfliktus, de maximum testvérinek mondható a kapcsolatunk. Mivel egyikünk sem számíthat senki másra, nagyon egymásra vagyunk utalva. Nincsenek hiú reményeink, hogy ilyen idősen az emberre még rátaláljon a szerelem, pláne így, ezért egyikünk sem szeretne mindent felborítva kínkeserves új életet kezdeni. Nem akarok panaszkodni, mert úgy vettem észre, hogy rengetegen élnek manapság így, és amúgy is békés az életünk. Csak azt szeretném megkérdezni, hogy akik hasonló cipőben járnak, hogy bírják elviselni a szeretethiányt? Néha gond nélkül tudom élni a hétköznapokat, néha pedig olyan húsbavágó tud lenni, hogy szinte szétszakít a fájdalom.

Társaságba járni már nem szeretek, magamnak való ember vagyok inkább, így ez nem opció, ahogy a "tarts szeretőt" verzió sem.


2017. ápr. 9. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Jó neked így,hidd el!
2017. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Mennyi idős vagy, hogy ennyire temeted magad? Hogy neked már - elmondásos szerint - már úgysincs esélyed a szerelemre?


A leírásod alapján eléggé padlón lehetsz, viszont azt is észre lehet venni, hogy mintha beletörődtél volna a sorsodba. Elfogadtad, hogy te már sosem lehetsz boldog. Így viszont csak panaszkodásnak tűnik az egész, azt meg amúgy is szeret az ember. Hiába is írnánk bármit szerintem, úgyis lenne valami kifogásod ellene.


Valahogy el kéne magadban határozni, hogy márpedig ez így nem mehet tovább, ki akarsz törni ebből. Pont, hogy nem "kínkeserves" lenne az új élet, hanem meghozná a megváltást. Olyan lenne még egyedül is ezután, mintha egy nehéz kövekkel megrakott hátizsákot dobnál le magadról, hidd el. De meg kell lépni, nincs mese.

2017. ápr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szeretetlenség, csak nem veszitek már észre a megszokás miatt, hogy mennyire fontos a másik.

Mihelyt jönne egy olyan helyzet, hogy felmerülne a másik elvesztésének a lehetősége, majd megtudnád, hogy mennyire szereted, vagy mennyire szeret.

Én is így voltam mint te, aztán jött egy betegsége a férjemnek, amikor azt hittem, hogy elveszítem és rájöttem, hogy mennyire fontos nekem, hogy ott molyoljon körülöttem, hogy így, vagy úgy, de a mindennapjaim része legyen.

Szerencsére felgyógyult, azóta megint szeretem és mivel ezt ő is látja, ezért ő is szeret.:)

Pedig mi is külön szobában alszunk - nem megcsalás végett - hanem mert teljesen eltérőek az alvási szokásaink.

Én pl. most is gépezek, hátul megy a TV, ő meg már horkolva alszik a szobájában, de hajnalban már kelni fog.

Ahogy az 1-es írta, jó neked, hidd el! :)

2017. ápr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg - akármilyen nehezedre is esik - közös programokat kitalálni.

Szakadjatok ki a megszokottból, menjetek el egy hétvégi gyógyfürdős kényeztetésre, esetleg néha színházba, vagy hívj meg magatokhoz szimpatikus embereket ebédre, azok vissza fognak hívni benneteket, menjetek biliárdozni, vagy halászléfőző versenyre, vagy mit tudom én, mi az ami megmozgatna titeket.

A testvérem pl. kerékpártúrára jár a férjével.

Próbálj meg nyitni az emberek felé, hogy az ünnepeiteket (névnap, szülinap, évforduló, szilveszter, húsvét) barátokkal tölthessétek, akik szintén hívnak benneteket a saját alkalmaikra.

Rendezz kártyapartit, bográcsozást.

Nyiss az emberek felé, hogy ne mindig csak ketten legyetek!

2017. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen helyzetben vagyok. Fogom magamat és eljárok olyan helyekre, ami érdekel egyedül. Séta, városnézés, különböző programok, fagyizás stb. Szeretőm azért nincs, mert lehetetlen normális férfit találni.
2017. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös, a férjedet miért nem hívod magaddal?

Ha nem akar, akkor kedvesen, de ne erőszakosan, próbáld rábeszélni.

Ha eleinte mégsem sikerül, akkor mesélj neki, amikor hazaérsz, hogy milyen jó volt!

Hozzál neki az útról valami apróságot, egy üveg finom bort, sütit, disznótorost, vagy amit szeret, te ismered!

Legközelebb megint hívd, előbb-utóbb el fog menni!:)

És nagyon fontos szerepe van egy kapcsolatban az érintéseknek.

Néha simítsd meg a karját, hátát, ha mentek vásárolni, karolj bele, vagy néha fogd meg a kezét.

Ha ügyesen megcsinált valamit, dicsérd meg és adj neki egy puszit!

Amikor csinosra borotválkozik, dicsérd meg, hogy milyen szépséges!:)

Hidd el, ezek apróságok, de csodákra képesek!

Ne felejtsd el ő az, akibe egyszer beleszerettél és az életedet adtad volna érte! ...most is ott van az a fiú benne, csak ki kell bontani! :)

2017. ápr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
:D Köszönöm a jó tanácsokat, de hatástalanok!
2017. ápr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy, hogy a korod a baja annak, hogy pl szeretőd legyen vagy bármi hasonló? 70 felett? Akkor talán azt mondanám, hogy oké, igazad lehet. De az alatt még van az emberben egy kis tűz (persze kivéve, ha már a hormontermelés leállt)
2017. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!