Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a véleményetek az olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az olyan férfiakról, nőkről, akik 37+ évesen kezdenek el kapkodni, hogy jó lenne már egy pár, férj vagy feleség, mikorra megvan a saját kis lakás, megfelelő autó és megfelelő állás? Mindkét nemnek hátrányos ez?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 18. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Aki jó 20 évet leélt anélkül, hogy stabil párkapcsolatot tudjon kialakítani, így rendezte be az egész életét, az már nem valószínű, hogy képes lesz (és valóban akar) ezen változtatni. Mert bizony a párkapcsolatok egyik fő titka a másikhoz való alkalmazkodás.


A férfiaknak annyival könnyebb mégis, hogy simán találhat egy fiatalabb csajt, aki az anyagi biztonságért cserébe mindenben alkalmazkodik hozzá. Fordítva viszont a nőknek nem szokott kelleni ez a felállás, és inkább vágyakoznak olyan férfiak után, akiknek semmi szükségük rájuk.

2017. ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a magam nevében tudok nyilatkozni, +arról, amit a baráti körömben látok: A nők kínkeservesen kapkodtak már huszonévesen is, hogy valami (valaki) értelmes összejöjjön nekik, aki nem egy alkoholista/bunkó/szélsőséges nézeteket valló/dohányos/stbstb. pali a hálójukba ragadjon. Majd mivel ez nem jött össze, próbálták magukat trenírozni kívül és belül (önismeret+páncélnövesztés), hogy ne sérüljenek, és hátha spontán jön a szerelem. Nem jött. Akkor megint tudatosan keresni kezdték, csak már gyakorlottabban (esetleg túl voltak már néhány komolyabb kapcsolaton, ahol már közös háztartás, leánykérés, családtervezés is szóba került, de aztán hirtelen lelépett a pali, és 30+-osan megint egyedül maradtak, miközben a fiatalságuk ráment 1 vagy több ilyen komolyabb kapcsolatra. Igyekeznek jól tartani magukat, és tudják is, viszont lelkileg ott vannak, hogy ugyanúgy szórakozik velük mindenki, mint 10-20 évvel ezelőtt. Már több rutinnal a hátuk mögött próbálnak ezeken túllépni, keresni az újabb és újabb kiábrándulás után.

Férfiaknak ez nem hátrány és ők nem sietnek. Időnként találkozom 1-1 olyan palival, aki 1-2-5-10 évvel ezelőtt is csak megfektetni akart, és miután elmondja, pl, hogy "nem igaz, hogy nem lehet normális csajt találni komoly kapcsolatra", közli velem, hogy felmehetnék hozzá és szexelhetnénk (ahogy annak idején is felajánlotta), ki milyen egyedi dumával. Ezek olyan magukat örök fiatalnak tartó palik, akik túl vannak már a negyvenen, igencsak őszülnek vagy ténylegesen őszek, kopaszodnak vagy kopaszodók, már lötyi van itt-ott, de nem képesek belátni, hogy kifutnak az időből... És ez egy nagyon általános jelenség.

Nőként nagy szenvedés, ezt látom minden barátnőmön. Őrlődünk, zokogunk, lelkileg megvisel mindannyiunkat. Egyik barátnőm (holott még "csak" 31), teljesen depressziós emiatt (de nem csak a "depis vagyok" szinten, hanem tényleg komolyan). Engem konkrétan az visel meg, hogy ugyanazokat a köröket futom 34 évesen, mint mondjuk 17 évesen is futottam. Csak akkor azt gondoltam még a huszonéves palikról is, hogy "ha kicsit időseb leszek én is és ők is, akkor majd benő a fejük lágya, és másként fognak viselkedni". Ma már tudom, hogy ez nem így van. :(

Ennek ellenére vannak "rendes pasik" is, csak ők vlmiért elkerülnek engem. Meg olyan helyen lakom, ahol nem is nagyon lehet ismerkedni, nem is találkozom nagyon emberekkel sem utcán, se munkahelyen, sehol.

2017. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Attól, hogy ha egy férfi kopaszodik vagy őszül (legtöbb 35 felett már az van), még lehet egész jó pasi, ha sportos, igényes, ad magára, megfelelő ruhák.
2017. ápr. 18. 19:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem kell egy 30-40+-os palinak lehúzni a rolót. Csak az a gond, hogy még akkor is azt hiszik, hogy "időben vannak", nekik még mindig lehet szórakozni és van még 10-15 évük. És rengeteg ilyen pali van.
2017. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

folyt köv.: Szóval nem a kinézetük az igazi baj, hanem hogy ezzel együtt nem viselkednek úgy, mint egy felelős felnőtt, hanem ugyanúgy viselkednek a nőkkel, mint suhanc korukban.

Nem mind, mert ellenpéldát is tudok(!), de az a kisebbik hányad, és ezt ffi barátaim is elismerik.

2017. ápr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem kihasználni, vagy egy éjszakás kalandra használni a másikat, sem 20, sem 30, sem pedig 40+ éves korban nem szép dolog egy férfitól. Ha pedig nem komolyodik meg olyan 35 éves kora környékére, akkor egyedül maradhat.
2017. ápr. 18. 20:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én mindig is komoly voltam (nem öndícséret, mások

is mondják), és még mindig nem találtam normális nőt.

Pedig már nem leszek 30.


És nem a ház, autó, állás volt a cél, vagyis a párkapcsola-

ti kudarcok más okból történtek.

2017. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

"Szóval nem a kinézetük az igazi baj, hanem hogy ezzel együtt nem viselkednek úgy, mint egy felelős felnőtt, hanem ugyanúgy viselkednek a nőkkel, mint suhanc korukban."


Azért viselkednek úgy, mert ti valójában erre buktok, 20 évesen is meg erősen 50 felé is. És ha te 34 évesen nem találod az ellenpéldát, akkor nagy valószínűséggel te sem vagy kivétel. Vannak, csak velük nem is foglalkozol, nem tekinted őket férfinak.

2017. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És van olyan is, akit kidobtak és kezdheti az egészet elölről ennyi évesen. Ezúton is köszönöm!
2017. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8: Ha felmennél mondjuk társkeresőre női profillal csak 1-2 órára, tudnád miről beszélek... Addig csak a ffi oldalról beszélj!
2017. ápr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!