Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért tapasztalom azt, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tapasztalom azt, hogy Magyarországon nagyok sok lány és fiú zárkózott, tiszteletlen és bunkó? 24F

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem szeretnék senkit sem megsérteni, de úgy érzem, Magyarországon nagyon sok lány zárkózott, tiszteletlen és bunkó. Természetesen kivételek is vannak szép számmal, minden tiszteletem a kivételeké! Én is ismerek kivételeket.


De összességében nekem (és még rengeteg srác ismerősömnek) borzalmasan negatív tapasztalai vannak. Én 2 éve szeretnék barátnőt szerezni és mindig kedvesen, udvariasan viselkedek a hölgyekkel, de vagy nem kapok semmiféle reakciót, vagy pedig arcátlan módon taplók velem. Belefáradtam abba, hogy 2015 óta 11 lánnyal randiztam és 2 kivételével, mindenki olyan tapló volt, hogy én szégyenlem magam helyettük. És fogalmam sincs, hogyan képviselhetik így a családjukat. Ilyen "nevelést" kaptak otthon?


Abból is elegem van, hogy nagyon sok lány a felszínességre és külsőségekre megy. Vagy azt is nehezen viselem, amikor pont azt látom, hogy a bunkó, agresszív, goromba srácok "vonzóak" a hölgyeknek. De ők tudják. És lelkük rajta.


Abból is elegem van, hogy eldobható LEGO figuraként kezelik a srácokat és úgy válogatnak köztük, mintha játék figurák lennének. Dúrván és bunkó módon utasítanak el, VAGY ami még jobb, a kedvencem, el sem búcsúznak. Gyűlölöm, amikor valakiben nincs annyi gerinc, emberség, hogy legalább megindokolja, miért nem ismerkedhetünk tovább. Én nagyon kevésre értékelem az ilyen embereket és sajnálom őket.


NEM érdekel, hogy a magyar lányok gyönyörűek! Minden normális, egészséges ember azt mondja, a BELSŐ a fontos, az, hogy valaki mennyire kedves, udvarias, okos és művelt! Hogy milyen érzés beszélgetni vele, hogy milyen érzés élni vele! Érdekes, azt már nem nagyon merik mondani az emberek a "Magyar lányok a legszebbek a világon!" filozófia mellé, hogy "Belső tulajdonságokban is szépek a magyar lányok!"


A lányok védelmének érdekében szóljon, hogy nagyon sok srác is pont ugyanígy viselkedik: zárkózottak, tiszteletlenek, bunkók. És a helyükben is szeretnék elnézést kérni, mert mindig el tudnak borzasztani.


Egyszerűen azt érzem, a férfiak és a lányok is nagyon rossz társaság lettek napjaink. Legalábbis, ami Magyarországot illeti. Dániában egyáltalán nem ezt éreztem, amikor kint voltam. Sokszor voltam már kint Dániában és ha a Sors is úgy szeretné, hamarosan én már nem Magyarországon fogok élni. Bizony, mert elegem lett a magyar emberek mentalitásából, bunkóságából, műveletlenségéből, gonoszságából. Véglegesen kiköltözöm Dániába és Magyarországra maximum csak látogatóba fogok hazajönni, kizárólag az itt maradó családom miatt. És maximum 2 hétről lehet szó évente, többet nem tudnék elviselni.


Elegem van ebből az egélsz helyből és megsértve, haragosan érzem magam. UTÁLOM, amikor valaki arra hivatkozik, "anyagi okok miatt miatt ilyenek a magyar emberek", HÁT NEM, ez nem így van! A génjeikben van a bunkóság és gonoszság, nem pénzről van szó, hanem arról, hogy alapból ilyenek.


Hagy kérdezzem meg, ti is így látjátok ezt? Tényleges félelmetesen taplók Magyarországon a lányok és a fiúk is? Titeket is megrémiszt és felzaklat ez az ügy?


2017. máj. 20. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Az internetes ismerkedés egy elég új fogalom, a szülőknek nincs tapasztalatuk vele, így az új generációk nem tudják, hogy hogy viselkedjenek, vagy tudják, és tényleg úgy érdemes, ahogy teszik. Nem tudom hogy hogy szoktál udvarolni lányoknak, de ha n tudod kezelni az elutasítást, akkor születnek az ilyen kérdések. A nem válaszolás is általában elutasítást jelent. Kicsit olyan, mint amikor kitették a szűrét az udvarlónak. :D


A másik. Értem én, hogy ha nem is a fő funkciója, de születhetnek romNtikus kapcsolatok itt is, de ha valaki nem erre használja, azt nyugodtan békében lehet hagyni, és nem felrőni neki, hogy nem akarja kideríteni, te vagy e a folt a zsákra. (és egyéb közhelyek) Az utcán sem zaklathatid az embereket, legfeljebb ha olyan a szituáció. Rosszabak vagytok mint a pénzt kunyerálók, már bocsánat.


Szóval én nem úgy látom ahogy te.

Ha nem terszik az ami Magyarországon van, költözz külföldre.

2017. máj. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Biztos van ilyen is, amit leírsz, én nem tapasztaltam még a környezetemben. Nekem a magyar mentalitásnak a "megoldjuk okosban" és a "szólunk XY-nak, ő ott az igazgató hátha tud segíteni" része az ami nem szimpatikus, de ez nem tartozik a tárgyhoz.

BTW, sok sikert Dániában, több ismerősöm is volt kint egy-egy évre, tetszett nekik nagyon. Ja és az északi lányok (beleértve a Baltikumot is) gyönyörűek...

2017. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja most látom én is, hogy Dániába akarsz költözni. Akkor a probléma megoldódni látszik. :D Minden jót!
2017. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A fő és nagyobb városokat leírnám szintén.Ott vagy az elvarázsolt hercegnők vagy a bunkó "libik" vannak és a maradék normális foglalt vagy depis.


Egy levélre nem válaszolni teljességgel taplóság és ki ezt nem érti, azzal már régen bajok vannak sok területen és bizonyára azt sem fogja fel, hogy miért nem eszünk buszon-villamoson...nem csak illemből, hanem balesetveszély miatt is...bla, bla...tudom, de fulladjon a hülyéje egyszer csak meg.


Magyarországon már csak megfelelés van a külvilágnak-elvárásokkal, amely köntösbe van téve, hogy nem így van ám. Fenéket, aztán nyomják a heti 300fotót ide oda mutiba...:D

Vajon hányan néznek egy kiszemeltre úgy, hogy őt meg szeretném ismerni és ezen kívül semmi másra sem gondol, mint mi a munkája,háttere,mekkora a melle vagy farka...stb.Ha ilyesmikre gondol, ez már csak érdekkapcsolat alapú lesz és tart eddig-addig cirkuszokkal-félrelépésekkel...


Talán emlékezni kellene az első szerelmekre-érzésére-körülményeire....ugye, milyen más-egyszerű volt, mint amit sokan most művelnek.Őszintébb és egyenes.

Most listák, elvárások...nevetséges és szánalmas-szomorú.

Tényleg nem a párkapcsolatok hazájává vált ez az ország, de még lehetne e kijelentést megtoldani bőven...

2017. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A zárkózott nem negatív tulajdonság, valaki egyszerűen csak ilyen. Én sem vagyok egy extrovertált típus, és borzalmasan idegesít, amikor emiatt bunkónak állítanak be.

A tiszteletlenség és bunkóság önmagában viszont elég rossz.


Mondjuk én nem értek egyet azzal, hogy a bunkóság benne van a magyarok génjeiben. Vagyis pont az, hogy mindenkibe bele van kódolva, hogy ha valakinek sokkal jobb az élete ugyanannyi erőfeszítés árán, arra irigyek leszünk.

Ha valakinek orvosi végzettsége van, arra például nem irigykedem a sikereiért, mert tudom, hogy keményen megdolgozott érte. Az viszont belőlem is visszatetszést vált ki, hogy külföldön egy kisbolti eladó fizetése is 1000 Euro, itt meg középfokú végzettséggel, könyvelőként keresel vagy annyit, vagy jóval kevesebbet.


Sajnos amíg ilyen a helyzet, nem csodálom, hogy a magyarok ilyenek. Sok embernek pontosan ki kell számolnia előre, hogy mennyit költhet, esetleg milyen fajta kajákat vehet úgy, hogy még hó végén is jusson valamennyi. Míg a külföldiek az önmegvalósítás mezejére léphetnek, mert van rá anyagi keret - még akkor is, ha nem virít diploma a kezükben.


Én is látom egyébként, hogy sok ember nem csak bunkó, de még buta is, de amíg gazdasági okokból nem tudnak feljebb menni a Maslow piramis első fokáról, addig nem is tudom őket hibáztatni.


Mindenesetre én nem menekülök el innen, hanem maradok, és igyekszem jobbá tenni az országot. Mondjuk könnyebb lenne, ha nem menne el minden értelmes, életvidám ember, hanem összefognánk együtt egy közös cél érdekében.


21/L

2017. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 5


Egyszer már próbáltam "birkákat" menteni, de be kellett látnom, hogy ha a "Titanicon" vagy, jobban teszed ha magadat mented, mert a csordaszellem erősebb...

2017. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5, esküszöm minden tiszteletem a tiéd a hozzáállásod miatt, nekem nem menne. Nem akarok itt maradni az észak-balkáni valóságban csak azért mert ez a szülőföldem. Nem akarok azért küzdeni évtizedeken keresztül, amit egy mostani merész döntéssel pár év alatt megkaphatok. Nem akarok egy önmagán segíteni képtelen ország ápolója lenni, inkább egy fejlődőképes helyen építeni valamit...
2017. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tiszteletben tartom a döntésed és jó egészséget, sok sikert kívánok a céljaid elérében! Kívánom, hogy sikerüljön az álmod és boldoggá tudjad tenni Magyarországot!


Az én esetemben az a probléma, hogy én nem úgy gondolkodom, ahogy te. Számomra a Haza nem más, mint maga Európa. Nekem a kontinens a Hazám, nem pedig egyetlen ország. Tisztelem az elveid, csak én magam teljesen másképpen gondolkodom.


Ha valaki megkérdezné, magyarnak érzem-e magam, azt válaszolnám, hogy én Európai Ember vagyok.


Magyarország kapcsán, én szeretném elmondani neked néhány véleményem. Nem kell megfogadni őket, megérteni sem, csupán annyi kérek, hallgassál meg. Magyarország nem fog odamenni hozzád és átölelni, ápolni, szeretni. Nem fogja bekötni a sebed és ugyanúgy az ehetetlen, minőségtelen, alacsony színvonalas "ételekkel" fogja biztositani számodra a rákot és további kedves betegségeket. Jómagam és a családom ezért élünk saját magunk álltal megtermelt és bio kaján. Nem bízunk a magyar ételekben.


Magyarország sohasem fogja meghálálni, hogy itthon maradtál és sohasem fogja megköszönni az áldozatod. Ott fognak beléd rúgni, ahol tudnak. Magyarország ugyanúgy fog butitani és rontani téged a TV műsorokkal, a hazug és szánalmas reklámokkal. Magyarország ugyanúgy mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy téged is lehúzzon a mélybe. Az a véleményem, hogy a szándékod, bár hősies, józanul gondolkodva látnod kell, hogy 1 ember önmagában nem fog tudni csodát tenni. Bármennyire is szeretnél.


Számomra, mint mondtam, a Haza Európa és úgy érzem, Dánia sokkal inkább a Hazám, mint Magyarország. Ezzel NEM téged szeretnélek megbántani, egyszerűen én így érzem. Nem vagyok hajlandó tönkretenni és elpazarolni az életem egy olyan helyen, ahol csak borzalmasan kevesen szerettek és értettek meg engem, folyamatosan kiközösitettek. Azért, mert különc vagyok, vannak céljaim, nem vagyok olyan mint az átlagos magyar fiatal. Nem tudták elfogadni, hogy nekem vannak komoly céljaim az életben, nem pedig abból áll az életem, hogy dohányzok, piálok, buliba járok meg hasonló butaságokkal teszem tönkre magam.


Utáltak, mert jobban szeretem a könyveket olvasni, a kezembe fogni, mint a piát meg cigit. Utáltak, mert nem voltam hajlandó lesüllyedni egy bizonyos szint alá. Nem állat vagyok, hanem emberi lény. És köszönöm szépen, nekem ilyen közösség nem kell.


Hangsúlyozom, természetesen vannak kivételek, az én életemben is voltak nagyon kedves emberek, de nem ez volt a többség. Finoman fogalmazva sem. És tisztában vagyok vele, hogy Dánia sem tökéletes, ott is vannak gondok, hibák, bunkó emberek. De így is sokkal jobb a helyzet, mint Magyarországon.


Szeretném elmondani, nincs semmi gondom a te elveddel, nyugodtan maradjál itthon, akár nyugodtan olvasd el sokszor a "Nem tudhatom..." verset is, szíved joga. De az én életemmel jogom van azt kezdeni, amit én szeretnék. És én szeretnék emberi, Európa szinten élni, nem pedig meghalni a gonosz emberek társaságában. És itt nem arról szó, hogy azért utazom külföldre, hogy 3 Plazma TV meg sportkocsi legyen nekem, hanem az emberi méltóság és normális életkörülmények alapjairól.


Mert követelem az emberi méltóság alapjait és azt, hogy ki tudjak teljesedni! Követelem, hogy most, 2017-ben, igenis megmutathassam a világnak a tehetségem, a képességeim, az erényeim! Követelem, hogy az élethez jogom van és nem kötelességem elpusztúlni a rossz körülmények között.

2017. máj. 20. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Te is bekattantál már, kérdező. A saját kudarcaidat úgy sikerült feldolgoznod, hogy létrehoztál egy képzeletbeli világot, amiben minden lány rossz és minden azért történik úgy, ahogy, mert nem te vagy a hibás. És most ezt az egészet, amiben hiszel, leírtad nekünk, hátha a hozzád hasonló emberek magukra ismernek és rokonszenvet tudsz kiváltani belőlük.

Dániában azért érezted jól magad, mert elhitetted magaddal, hogy az egy idegen környezet, ahol minden tökéletes, így az alaphangulatod sokkal jobb volt, amire az ott tapasztalt néhány pozitív élményed volt már csak a ráadás. Közben ott is ugyanannyi eséllyel indulsz, mint Magyarországon, sőt, lehet kevesebbel, mert te ott egy idegen leszel gyakorlatilag, az anyanyelved is más. Nem fogod érteni az utalásokat, a helyi szokásokat, szlenget, stb.

Inkább azon gondolkodj el, miben hibázhattál a randikon. Például nem hagytál levegőt a lányoknak, annyira a nyakukon voltál állandóan, túl sokat beszéltél velük, nem tudtad, mikor kell leállni, nem vetted észre, hogy nem illetek össze, de mégis erőltetted az egészet és nem hagytad szóhoz jutni a lányokat. Illetve lehet, hogy túlbecsülted a külsődet és valójában mégse olyan jók a belső értékeid, hogy megérje veled egy hosszútávú kapcsolatot kialakítani. Rengeteg oka lehet, de ezeket csak önismerettel tudnád felismerni. Ami neked nincs, mert elrejtetted az igazságot magad elől.

2017. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!