Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Túl nagyok lennének az elvárás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagyok lennének az elvárásaim a férfiak felé?

Figyelt kérdés

Számtalanszor megkaptam már, hogy "lehetetlent várok", vagy hogy irreálisak az elvárásaim, de úgy érzem, nem tudok ezekből engedni és inkább vagyok egyedül, minthogy lejjebb adjam.


A külsőségekbe annyira nem mennék bele, valaki vagy tetszik, vagy nem. Általában úgy 60-70%-ban nem szokott ez gond lenni. Viszont elvárom az igényességet minden téren. Olyanokra gondolok, hogy a férfi ápolja az arcszőrzetét, a haját, legyen jó illata, tiszták legyenek a fogai, semmi extra, csak olyan, amit én magam is tudok nyújtani. (Nyilván lányoknál még van több bíbelődés is, de az nem szükséges egy férfi esetében, sőt...) Belsőre viszont kicsit többet várok: az illető szeressen tanulni, legyen nyitott a világra, akarjon fejlődni, legyen céltudatos és harcoljon az álmaiért. Legyen barátságos és pozitív, nem azt mondom, hogy mindig vigyorogjon, mint a tejbetök, hanem azt, hogy ne lássa a világot rossz helynek és tisztelje, becsülje az embereket (vagy legalábbis ne mondogalódjon rájuk folyamatosan, hanem fogadja el őket, vagy lépjen túl rajtuk), legyen tervei között a házasság és a család a későbbiekben, ahogy nekem is, és ne a bulizás és a töménytelen alkohol jelentse neki a szórakozást, ahogy nekem sem. Végzettség és egyebek úgy gondolom, ezen a szinten nem fontos, hiszen ha valaki szeret tanulni és szorgalmas, nem fogja alább adni egy diplománál vagy okj-nél. Viszont azt elvárom, hogy valakiben meglegyen az emberi oldal, a józan belátás, a felelősségtudat, a higgadtság, empátia, hűség, humor és önirónia és alapvetően az, hogy békében legyen magával.


Viszont nagyon ritkán botlok ilyen emberekbe, akiknek meg mondtam ezeket, azok egyből vágták is rá, hogy ez lehetetlen és hülyeség...


Holott én is igyekszem, hogy olyan legyek, aki megfelel szintén ezeknek az elvárásoknak és úgymond felér arra a szintre, ami az ideálja... De egyszerűen nem tudom elképzelni, mi a túlzás az alapvető emberi értékekben. Nem hiszem/nem akarom elhinni, hogy ott tartanánk, hogy ez megugorhatatlan legyen.


2017. jún. 4. 12:29
1 2 3 4 5
 1/45 Heart of Darkness ***** válasza:
Pedig ezek nem különleges elvárások, több olyan férfit ismerek aki a leírtaknak megfelel.
2017. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
48%

Most végeztem az egyetemmel, és kellően megutáltam a tanulást. Már érettségi után éreztem, hogy sok, az egyetemet csak azért végeztem el, hogy normális munkahelyem legyen, semmi más haszna nem volt. (Erre viszont bevált.)

A világ egy rossz hely, ha akarod, ha nem. Ettől függetlenül történhetnek velünk pozitív dolgok, és élhetünk benne boldogan, persze.


Amúgy az elvárásaidban semmi irreális vagy túlzó nincs, érthető, hogy ilyen férfira vágysz. Az fog kötekedni vele, aki nem felel meg ezeknek. Viszont azzal vigyázz, hogy sokan dobálóznak azzal, hogy felelősségtudatosak, empatikusak, de valójában egy kavicsot nem lehet rájuk bízni. Ha meg elsírod magad, nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, és ülnek bambán, mint egy szobanövény. Figyelj arra, hogy ezek a gyakorlatban is meglegyenek, ne csak szóban.

2017. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sok ez az elvárás, de nem mindegyik tulajdonság gyúrható bele egy emberbe.

Ezek főleg pozitív emberi tulajdonságok, ami nem zárja ki ugyan, hogy emellett ne legyen valaki egy komoly vállalkozó, de mondom, sok tulajdonság együtt nem fog menni.

Én általában emberként bejövök a legtöbb nőnek, viszont nem vagyok az a kifejezett pénzhajhász pali, megvan ugyan egy jópár szakmám, de azok olyanok, amikkel sok munka van, és rizikós.

Én ezért kerülök perifériára, érthető okból.

2017. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Általában nem "szóban vizsgáztatok". :P Ismerkedés közben azért kiderül, hogy kiben mi van meg abból, amit mond.:)


Jó, a világ talán nem mindig jó hely, Lásd épp Londont. De azért sok jó jut egy rosszra.

2017. jún. 4. 12:50
 5/45 A kérdező kommentje:
De én nem mondtam, hogy komoly vállalkozó és élhajhász legyen! Csak azt, hogy szeressen tanulni/felfedezni/megismerni a világból minél többet. Tudod, az a természetes érdeklődés, ami valakit akaratlanul sokrétűvé és széles látókörűvé tesz.:)
2017. jún. 4. 12:52
 6/45 anonim ***** válasza:
Ezek alap dolgok. 👌 😉
2017. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
A kérdés inkább az, hogy mik azok a "plusz elvásások" amiket magadnak sem ismersz be, mert vagy nem tudsz róla, vagy "az alap dolog" így nem elvárás.
2017. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy lennének ilyenek. Számtalanszor átrágtam a témát és tudom, mit várok konkrétan.:) Talán olyan extrákat kihagytam, hogy ha dohányzik, ne fújja rám a füstöt, vagy hasonlók, de ez nálam az empátia része. Mármint, hogy tudom, hogy a másiknak ez kellemetlen nem dohányos lévén és figyelek erre. De amúgy más nem.
2017. jún. 4. 13:00
 9/45 anonim ***** válasza:
Akkor lehet a külső elvárásaid nagyok, csak magad elől is titkolod, mivel a leírásodnak elég sokan megfelelnek, csak lehet nem túl "szépek". Én is próbálok afelé hajlani, mint amit leírsz, de attól még ronda leszek és szakállam se lesz soha (nem is akarok, viszolygok az arcszőrzettől). Bár lehet csak azért, mert mostanság nagyon "menő"...
2017. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Nagyon nem megy a szövegértés. :/ Ápolni az arcszőrzetet egyet jelent a borotválkozással is. Tehát nekem totál mindegy, hogy eleve nincs, vagy borotválkozik az illető, vagy csak igényesen visszavágja és meghagyja rövidnek. Ami meg a külsőt illeti, szerintem nagyon-nagyon kevés olyan ember van, aki ne lenne jó alapanyag. Csak mondjuk nem ad magára, vagy nem találta meg azt a stílust, ami tényleg ő és nem valami erőltetett, már-már komikus megjelenés, ami pl a 90-es évek nagymenőire emlékeztet, vagy színes, mint egy papagáj, stb. :D De ez meg benne van abban, hogy az ember ki van békülve magával és tudja, milyen.:)
2017. jún. 4. 13:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!