Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Túl nagyok lennének az elvárás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagyok lennének az elvárásaim a férfiak felé?

Figyelt kérdés

Számtalanszor megkaptam már, hogy "lehetetlent várok", vagy hogy irreálisak az elvárásaim, de úgy érzem, nem tudok ezekből engedni és inkább vagyok egyedül, minthogy lejjebb adjam.


A külsőségekbe annyira nem mennék bele, valaki vagy tetszik, vagy nem. Általában úgy 60-70%-ban nem szokott ez gond lenni. Viszont elvárom az igényességet minden téren. Olyanokra gondolok, hogy a férfi ápolja az arcszőrzetét, a haját, legyen jó illata, tiszták legyenek a fogai, semmi extra, csak olyan, amit én magam is tudok nyújtani. (Nyilván lányoknál még van több bíbelődés is, de az nem szükséges egy férfi esetében, sőt...) Belsőre viszont kicsit többet várok: az illető szeressen tanulni, legyen nyitott a világra, akarjon fejlődni, legyen céltudatos és harcoljon az álmaiért. Legyen barátságos és pozitív, nem azt mondom, hogy mindig vigyorogjon, mint a tejbetök, hanem azt, hogy ne lássa a világot rossz helynek és tisztelje, becsülje az embereket (vagy legalábbis ne mondogalódjon rájuk folyamatosan, hanem fogadja el őket, vagy lépjen túl rajtuk), legyen tervei között a házasság és a család a későbbiekben, ahogy nekem is, és ne a bulizás és a töménytelen alkohol jelentse neki a szórakozást, ahogy nekem sem. Végzettség és egyebek úgy gondolom, ezen a szinten nem fontos, hiszen ha valaki szeret tanulni és szorgalmas, nem fogja alább adni egy diplománál vagy okj-nél. Viszont azt elvárom, hogy valakiben meglegyen az emberi oldal, a józan belátás, a felelősségtudat, a higgadtság, empátia, hűség, humor és önirónia és alapvetően az, hogy békében legyen magával.


Viszont nagyon ritkán botlok ilyen emberekbe, akiknek meg mondtam ezeket, azok egyből vágták is rá, hogy ez lehetetlen és hülyeség...


Holott én is igyekszem, hogy olyan legyek, aki megfelel szintén ezeknek az elvárásoknak és úgymond felér arra a szintre, ami az ideálja... De egyszerűen nem tudom elképzelni, mi a túlzás az alapvető emberi értékekben. Nem hiszem/nem akarom elhinni, hogy ott tartanánk, hogy ez megugorhatatlan legyen.


2017. jún. 4. 12:29
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

Keresgélj egyetemeken, vagy egyetemi rendezvényeken ilyen fiút, ott elég sok lehet.

Emellett nem gondolom, hogy ezek hatalmas elvárások.

25/F

2017. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:

Békében legyen önmagával?

Pfff, hát ez 2 millióból egy ember.

Nagyok az elvárásaid, bár azt nem tudom, te ezeket nyújtani is tudod-e...

2017. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:

#12


Irány Tibet, az ottani szerzeteseknél 100%-os a "békében magával és a világgal" opció.

2017. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:

Na pl én bennem (szerintem) megvan egy fajta természetes érdeklődés ami sokrétűvé tesz, de eszem ágában sincs továbbtanulni, a pénz sem izgat annyira és lusta is vagyok.

Nálam ez inkább filmezést, olvasást, emberek "megfigyelését" jelenti, szeretek vitatkozni bonyolultabb morális kérdésekről, művészetről, filozófia is érdekel. Na ez neked pl kevés? Mert amúgy a többi rész stimmel, nyugodt vagyok, tisztelem, elfogadom az embereket, kivagyok békülve magammal, ápolt vagyok stb.

De ha tényleg minden pont így fontos neked, ahogy leírtad, akkor szerintem is kicsit nagyok az elvárásaid.

2017. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy szeressen tanulni?

Aki oktat az már szóba sem jöhet? ;)

(Nem vagyok tanár)

2017. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
Újraolvasva a kérdésedet, lényegében kb minden pozitív emberi tulajdonságot felsoroltál ami létezik, szóval ja, ez így egy kicsit idealizált kép. A valóságban minden emberi kapcsolatban adódnak nehézségek, mindenkinek vannak hülyeségei stb. Ezt tartsd észben.
2017. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:

Nem nagyok az elvárások, specifikusak.

Nálam pl az egyik az, hogy beszéljen angolul. Ezzel már egy csomó ember kiesik.

2017. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljen angolul, ezen is jót röhögtem. Állásinterjúra is behívod a jelölteket?:D

De előtte egy kör telefonos interjú angolul?:D

2017. jún. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Én is békében vagyok magammal, nem olyan nagy ördöngősség az.:) Azért tartom fontosnak, mert aki tudja a saját értékeit, az "bátrabb" és többet mutat felém is magából, felszabadultabb, kevesebb benne a rossz érzés. Ezt úgy értem, hogy kevésbé sértődékeny, kevésbé (vagy egyáltalán nem) rosszindulatú, nem szorong attól, hogy ki mennyire becsüli le, mert tudja ő maga is, mik az erősségei és gyengeségei. És nem azzal megy el úgymond az idő (most ez csúnya kifejezés) hogy ilyen vagy olyan módon az ő egóját kell polírozni, vagy úgy, hogy dicsérve van és mindenkit túlharsog, vagy úgy, hogy mindenkiben talál hibát és ítélkezik mindenkiről, hogy ezzel demonstrálja azt, ő "mekkora". Nem azt mondom, hogy ne legyen néha vagány, vagy engedjen meg egy-egy csípős beszólást nekem vagy másnak, de hosszú távon kimerítő azt látni, ha valakinek minden tette az önigazolásról szól és arról, hogy kitegye a nagyságjelet maga és mások közé, miközben te ezt nem teszed és nem kell semmilyen ilyen "manipuláció" ahhoz, hogy jól érezd magad a bőrödben. Tudom, hogy ez nehéz, de szerintem ez nem csak annak jó, aki elvárja, hanem eleve jobbá teszi az ember életét. Persze mindenkinek más a jó és más a biztonságos/megszokott.

*

Továbbra is mondom, nem végzettségben mérem az embert. Bár a motivációk érdekelnének a döntésed mögött, ezzel most nem offolnám szét a témát. :)

2017. jún. 4. 14:56
 20/45 anonim ***** válasza:
Nem túlzóak az elvárásaid, de meglehetősen ritka, hogy valaki ennyivel beéri, pedig ez kb a teljesíthető szint.
2017. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!