Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Túl nagyok lennének az elvárás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagyok lennének az elvárásaim a férfiak felé?

Figyelt kérdés

Számtalanszor megkaptam már, hogy "lehetetlent várok", vagy hogy irreálisak az elvárásaim, de úgy érzem, nem tudok ezekből engedni és inkább vagyok egyedül, minthogy lejjebb adjam.


A külsőségekbe annyira nem mennék bele, valaki vagy tetszik, vagy nem. Általában úgy 60-70%-ban nem szokott ez gond lenni. Viszont elvárom az igényességet minden téren. Olyanokra gondolok, hogy a férfi ápolja az arcszőrzetét, a haját, legyen jó illata, tiszták legyenek a fogai, semmi extra, csak olyan, amit én magam is tudok nyújtani. (Nyilván lányoknál még van több bíbelődés is, de az nem szükséges egy férfi esetében, sőt...) Belsőre viszont kicsit többet várok: az illető szeressen tanulni, legyen nyitott a világra, akarjon fejlődni, legyen céltudatos és harcoljon az álmaiért. Legyen barátságos és pozitív, nem azt mondom, hogy mindig vigyorogjon, mint a tejbetök, hanem azt, hogy ne lássa a világot rossz helynek és tisztelje, becsülje az embereket (vagy legalábbis ne mondogalódjon rájuk folyamatosan, hanem fogadja el őket, vagy lépjen túl rajtuk), legyen tervei között a házasság és a család a későbbiekben, ahogy nekem is, és ne a bulizás és a töménytelen alkohol jelentse neki a szórakozást, ahogy nekem sem. Végzettség és egyebek úgy gondolom, ezen a szinten nem fontos, hiszen ha valaki szeret tanulni és szorgalmas, nem fogja alább adni egy diplománál vagy okj-nél. Viszont azt elvárom, hogy valakiben meglegyen az emberi oldal, a józan belátás, a felelősségtudat, a higgadtság, empátia, hűség, humor és önirónia és alapvetően az, hogy békében legyen magával.


Viszont nagyon ritkán botlok ilyen emberekbe, akiknek meg mondtam ezeket, azok egyből vágták is rá, hogy ez lehetetlen és hülyeség...


Holott én is igyekszem, hogy olyan legyek, aki megfelel szintén ezeknek az elvárásoknak és úgymond felér arra a szintre, ami az ideálja... De egyszerűen nem tudom elképzelni, mi a túlzás az alapvető emberi értékekben. Nem hiszem/nem akarom elhinni, hogy ott tartanánk, hogy ez megugorhatatlan legyen.


2017. jún. 4. 12:29
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
2 komolyabb, meg én is voltam kamaszkölyök, aki minden hónapban mással járt, miközben csak a kezét fogta és néha csókolóztak. De azt nem nevezném kapcsolatnak. Egyébként nem hiszem (és ezt most nem titok, de tényleg miért fontos ez és miért lenne ehhez bárkinek bármi köze jelenleg), hogy ez ide tartozna. Pláne, hogy a mennyiség, mint olyan, egy szám, ami nem szabadna, hogy számítson ilyen szempontból.
2017. jún. 4. 17:55
 32/45 anonim ***** válasza:

Számít, csak nem úgy ahogyan gondolod.

Ám ha volt két komolyabb, akkor a te idealizált kereséseddel, hogyhogy mindkettő csak múltidő?

2017. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Az egyik elhunyt. A másiknál meg részben még emiatt nem mentek a dolgok, részben a távolság miatt. Remélem most már elég lesz az információ.
2017. jún. 4. 17:59
 34/45 anonim ***** válasza:

A leírt elvárások teljesen rendben vannak, bármelyik intelligens nő kb eztondaná.


A probléma az, hogy nem igaz.


Ezt kell mondani persze, mert szeretnének jó emberek lenni, és annak is látszani, de ettől még a tényleges dontéseiknél mégsem ilyen párt keresnek.

Az kinézet nem olyan fontos, csak a belső, és hasonló nagy mondások csak a pc beszédet jelentik.


Persze, senki nem azt mondja, hogy azért utasított el egy férfit, mert nem volt valami félisten, inkább talál valami kifogást, hiszen elméletben neki az is, a kedvesség, a hűség számít, a kinézetnél elég ha ápolt.


(Persze nem mondom, hogy a férfiaknak nincsenek ugyanilyen pc dumái, szóval nálunk sem más a helyzet)

2017. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

Nem baj, ha így gondolod. Én tudom a magam igazát és ez az igazság. Ha te ezt nem hiszed el a rossz tapasztalataid és a nagy átlag miatt, nagyon sajnálom, azt hiszem, azzal nem tudok mit kezdeni. Attól még az én véleményem és elvárásaim változatlanul ezek.


Mint írtam, a külső számít. De nem annyira, ahogy azt sokan hiszik. Alapverően jó alapanyag a legtöbb férfi, szépek a szemeik, vagy a mosolyuk, vagy van bennük valami kedves. Hogy mit hoznak ki abból, amit kaptak a szüleiktől, az már a külsőnek egy olyan része, amiért szerintem mindenki maga felel. Bár abban sem kell megfeszülni, hogy megfeleljen nekem valaki. Tudom, hogy ritka egy ilyen belső, épp ezért engedtem le annyira a külső elvárásokból, amennyire csak lehetett. Értelemszerűen, akihez tudok egy kicsit is vonzódni, az már érdekel, hogy milyen, mint ember.

2017. jún. 4. 18:08
 36/45 anonim ***** válasza:

A távolság miatt?

Egy higgadt, felelősségtudattal rendelkező ember fel tudja mérni a távolság okozta nehézségeket egy kapcsolatban.

Aki tervez az nyilvánvalóan azt is figyelembe veszi, hogy milyen fizikai akadályokat kell leküzdenie.

Ha te meg vagy békélve magaddal, akkor nyilván hagytál magadnak is időt a gyászra, vagy tán aközben is békében voltál magaddal.

2017. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

A gyász közben senki sincs békében magával... Az egy krízis, amit fel kell dolgozni és időt kell rá hagyni. Azt hittem, sikerült, mivel hónapokon át beszélgettem egy fiúval, aki Svédországban tanult és nem volt módom érezni azt, hogy milyen valakivel ezek után egy párkapcsolatban lenni úgy, hogy nem csak havonta találkoztok. Ez csak akkor derült ki, mikor többet voltunk együtt, hogy ez még nekem nem fog menni.


Senki sem születik szerintem úgy, vagy él konstans egy olyan életet, ahol mindig rendben van magával és mindig mindenre készen van. Vagy egyáltalán, aki békével tudná fogadni, hogy az ember, aki 5 éven át a társa volt, egyik napról a másikra nincs. De kinek mi. Azóta eltelt újabb 5 év, én meg szépen feldolgoztam a dolgokat. Most vagyok, aki vagyok, rendben magammal. Akkor nem voltam, nem is működött semmi úgy az életemben. Mostanában kezdtem csak randizgatni és ismerkedni, mert már nincs bennem semmilyen nyomasztó érzés a múlt vagy magam miatt.

2017. jún. 4. 18:30
 38/45 anonim ***** válasza:
34%
(Nekem azért fontos az angol, mert mindent úgy csinálok. Moziba sem tudnánk elmenni, az kicsit durva lenne. Vagy binge-elni egy sorozatot netflix-en.)
2017. jún. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Senki sem születik szerintem úgy, vagy él konstans egy olyan életet, ahol mindig rendben van magával és mindig mindenre készen van."


Pont erről van szó, de te mégis egy konstans emberkét hajkurászol, konstans tulajdonságokkal.

2017. jún. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Azért, mert ha valami nincs rendben velem, én sem akarok kapcsolatot, amíg helyre nem teszem, mert nem szeretném lehúzni a másikat vagy ártani neki azzal, amiről nem ő tehet. Ezt megtanultam egy életre. Nem kell, hogy mindig mindenkivel minden rendben legyen, de számomra baromi taszító, mikor valaki nem ismeri fel a bajait és a korlátait és mindezt a másikra vetíti szitkozódás, sztereotipizálás, kötekedés, vádaskodás, zsarolás és minden hasonló keretein belül. Ehhez pedig szükséges egy olyan szemlélet, ami alapján általánosságban (!) kijelentheti, hogy ki van magával békülve, hiszen aki képes mindig erre az állapotra visszatérni, az érzi azt is, ha elcsúszik.
2017. jún. 4. 21:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!