Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért gondolja a pasik jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja a pasik jó része, hogy egy kapcsolatban csak annyi a dolga, hogy hozza haza a pénzt?

Figyelt kérdés

A nő meg lássa el a háztartás teendőit és nevelje a gyereket. A pasik szerint így le vannak osztva a lapok és a kapcsolat ekkor ideális.


Ez olyan gépies így, nem? Olyan megállapodás-szaga van, hiányzik belőle az emberi része, a szeretet, a törődés, az odafigyelés, stb. Szerintem aki így áll hozzá, az nem túl hosszú idő után egy kihűlt kapcsolatban találhatja magát egy szeretethiányos barátnővel/élettárssal/feleséggel, aki ha elég talpraesett, akkor a szakítást/válást is meglépi idővel. Persze tudjuk, a férfiaknak egy ellaposodott, rideg kapcsolat is kiváló, de ez a hozzáállás egy szomotú forgatókönyvet vetít előre, úgy gondolom.


Mit gondoltok erről? A férfiak miért állnak ilyen szenvtelenül egy kapcsolathoz? "Most mi a bajod, hozom haza a pénzt, nem? Mit kiabálsz?" - ripakodik rá a férj az asszonyra egy veszekedés alkalmával, aki meg csak legyint a nulla érzelmi intelligenciával megáldott(megvert) urára, a szeretethiány meg persze mardossa belül.


Ti is úgy látjátok, hogy a családmodell ilyesfajta megközelítése ma már nem állja meg a helyét és hogy idővel kiüresedéshez vezet?



2017. jún. 18. 10:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, ez az ő dolguk, és ilyenekkel nekem sincs dolgom.

Én úgy nőttem fel, hogy a szüleim mindketten dolgoztak, a nulláról közösen felépítették a közös életüket, otthon is közös volt a háztartás, a gyereknevelés, nekem ez vált természetessé, és olyan társat szeretnék, aki számára ez ugyanígy természetes.

2017. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Ollókezű Edward ***** válasza:

10-es: XD És akkor ő mit csinálna egész nap? Ülne a fotelben és az elhízott hasát vakargatná, vagy mi? :D XD


Most komolyan. A 10 millió csóró országában szerintem luxus hazabasszarintani a zasszonyt azzal, hogy majd el lesz tartva. Egész egyszerűen nem éri meg, ha csak nem minimum 6-700 ezret visz haza tisztán. Namost nézzük meg, hogy hányan állnak így. Egyébként pedig ha már ennyit keres, akkor lehet takinénit hívni hetente egyszer, rendszeresen bébiszittyót, meg kaját rendelni minden nap, és akkor a zasszony se lesz olyan lestrapált. Kondibérlet és rendszeres wellness is bele kell hogy férjen mindkettőnek. Na ha ezek megvannak, akkor azt mondom, hogy megéri otthon maradni, de ha nem, akkor szépen irány a munka gyerek jellemétől függően 1, max. 2 év múlva, a teljes kiszolgálást meg el lehet felejteni. Nem vagyok hülye, hogy anyagilag kiszolgáltatom magam, aztán meg szépen elválnak tőlem, mert már nem vagyok a régi. Lófüttyöt.

Szóval akinek ilyen elvárásai vannak, és előre tudom, azt szépen leépítem a p!cs@ba, ha pedig menet közben derül ki, akkor mielőbb intézményesítem a gyereket, és szépen elkezdek függetlenedni.

2017. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
12/12 Teljesen igazad van. A nőnek, irány dolgozni. Na nem ilyen reggel valamikor elmegy és délután végez. Tényleg nő, akkor minimum két teljes munkakör. Ez mellett még mindig kell hogy legyen ideje a gyerekre, háztartásra. Különben, minek akarna családot? Akinek csak a szex kell, az minek akar családban élni?
2017. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Ollókezű Edward ***** válasza:
75%

13-mas, nem, nem kell, hogy csak az ő dolga legyen a háztartás. Szépen mindent meg kell osztani, különben minek van férfi a családban? Biztos nem azért, hogy a pénzt hazalapátolja, amit amúgy sem tesz meg, mert nincs lehetősége. Lehet mosogatni, vasalni meg szaros pelenkát cserélni. Ha másért nem is, de már csak elvből is.

Ha nem tetszik, el lehet válni, és egy másik cselédet keresni.

2017. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Ollókezű Edward ***** válasza:
60%
És hogy minek a család? Mert szép a gyerek, és okos is. Jó látni, hogy nő, és formálódik. És mert jók a közös élmények, a nyaralások, kirándulások, a szeretet, a törődés, a figyelem. A háztartás meg egy szükséges rossz.
2017. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én amellett, hogy alapvetően a "mindkét fél dolgozik, és közös a házimunka"-féle hozzáállás támogatója vagyok, de alapvetően nem gondolom azt gépiesebbnek vagy rosszabbnak, ha úgy osztják fel alapvetően a dolgokat, hogy apa dolgozik, anya htb... mert tulajdonképpen az én életvitelem és az övék is egy előre leírt/megbeszélt megállapodás.


Én csak tényleg a szélsőséges verziót nem bírom, amikor apu még cska be sem segít anyunak, amikor a gyerek trappol a lakásban sáros cipővel, és anyu kergeti, de közben a húsra is kell figyelni... hanem elégedetten sörözik és nézi a meccset, és a gyerek anyudóga.

2017. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!