Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire érdemes leadni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire érdemes leadni az igényekből, hogy párt találjon az ember? Nektek mennyire kellett lentebb vinni a szintet?

Figyelt kérdés

Ami azt illeti, két napja próbálkoztam meg elhívni egy lányt randira (egy iparterületen dolgozunk, de más cégnél, viszont napi szinten jön át hozzánk, mivel üzleti kapcsolat van a cégeink közt).


Határozottan elutasította a közeledésemet, mondhatni nem is olyan finom stílusban.


/Tudni kell, hogy jó ideje a nagyon csinos és/vagy ránézésre kicsit tehetősebb családból származó nőkhöz oda sem megyek, hiszen azon kívül, hogy esélytelen vagyok átlagostól csak kicsivel jobb keresettel náluk, a kifejezetten szép lányok tuti nem tesznek le a pasi elé egy tál ételt soha. Kövezettek meg, lehet túlságosan idilli és átlagon felüli elvárás tőlem, ha nem is az év minden napján, de szeretném a párom főztjét enni. Étterem, ételrendelés néha nagyon is jó tud lenni, jól tud jönni, főleg különlegesebb alkalmakkor, de a hétköznapokban is kell néha a változatosság. Az ilyen sportolósabb nőket ugyancsak elengedtem, mivel Norbi felszentelt papnői, és "sajnos" néha igenis vevő vagyok/lennék egy kiadós adag körömpörköltre vagy bográcsgulyásra, ami nekik a sátán földi megtestesülése./


Viszont az említett nő az a visszafogottabb, nem a kifejezetten szép arcú, de nagyon helyes lány, akivel szívesen elmenne az ember megismerkedni.

Az elutasítást követően azonban elcsíptem egy beszélgetést a kolléganőivel az udvaron. Azt ecsetelték éppen, hogy a pasik mennyire el vannak szállva maguktól manapság, hogy azt hiszik egy nőt el lehet vinni bárhová randira. Alap elvárás az opera, ezt tudhatnánk, illetve az ilyen pesti gettó kerületekben lévő sarki kis étterem is a vicc kategória, amikor Budán egymást érik a színvonalas éttermek.


Itt most nem egy nőről szól a kérdés, csak arról, hogy folyamatosan ilyen elutasításokat kapok, hol egész nyíltan, hol burkoltan, vagy utólag megtudva az okokat.

(Internetes társkeresőn is írtam egy átlagos, de kis helyes lánynak még régebben, akkor még nem volt saját autóm. Amikor szerveztük a randit, és megírtam neki, hogy kb. hányra ér oda a busz, azt írta vissza, hogy ha nincs saját autóm, akkor el se induljak.

Itt Budapesten is volt már rá példa, hogy tömegközlekedéssel mentem a belvárosba találkozóra, és mikor odasétáltam a találkozó helyszínére, a csajszi faképnél hagyott, hogy mekkora egy suttyó vagyok, és én őt így megalázom, hogy pórias tömegközlekedéssel megyek a randira.)


Nem értem hol rontom el, nem értem, hogy ha már a legcsinosabb lányokat elengedtem, akkor az átlagos, visszafogottabb nőktől is lentebb kellene vinnem az igényeimet, hogy egy házias menyecskét találjak?


29/F



2017. júl. 22. 12:03
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
10%
Próbálkozz az idősebbeknél, akiknek már van gyerekük is akár, nekik már jóval alacsonyabb a mércéjük, nem állnak sorban értük a pasik. A tizenéveseknél és a huszonéveseknél viszont igen.
2017. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon egyszerű választ fogok adni a kérdésre.

Nem az igényeidet kell lejjebb adni, csupán megfelelően választani. És bár tudom pusztán külsőségek alapján nehéz, azonban a választásnál érdemes szem előtt tartani azt a megannyi egyéb tényezőt is, ami a lepucolt fizikai tulajdonságokon túl egy kapcsolathoz fontos és elengedhetetlen.

Ha jól választasz akkor nem fognak elutasítani legyen bármekkora különbség is fizikailag köztetek.

A celebek sem azért találnak egymásra mert lóvé van. Ez csak a kifacsart , lesarkított rész.

Azért mert ki más értené meg őket jobban, mint a másik. Azonos berkekben mozognak, azonos érdeklődési kör, személyiség struktúra, stb.


Persze ettől még nem segítettem abban a kérdésben, hogy egy idegennek mi tévő legyél. Úgy nehéz ismeretlenül "jól" választani. De hát akinek fontos az önbecsülése az vagy lejjebb adja már kapásból nyitásnál az elvárásait vagy megpróbál ismerkedni még mielőtt bárkit bárhova elhívna.

2017. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Elírtál valamit. A bográcsgulyás a sátán alföldi megtestesítője eredetileg :D. Elég gázak azok a csajok, szerintem nem jártál rosszul, hogy lekoptattak.

31/f

2017. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
70%
"a kifejezetten szép lányok tuti nem tesznek le a pasi elé egy tál ételt soha" - valoszinuleg az ilyen es ehhez hasonlo idiota okfejteseid miatt vagy sikertelen... mekkora hulyeseg ez mar. Es ahonnan ez jon, ott szokott lenni tobb ilyen gyongyszem is, ami neked mivel termeszetes viselkedesed fel sem tunik valoszinuleg.
2017. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
60%

4-eshez hasonló választ akartam volna írni, csak én előítélet és hátrányos megkülönböztetés szavakat használtam volna a felszínességgel együtt.


Pacsi 4-es. Egyetértek.

2017. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
12%

Én sem tennék le eléd egy tál ételt sem. Ez a hozzáállás az oka, hogy sikertelen vagy. Pedig a párom elé örömmel leteszem a tál ételt, de gondolom neked fel sem merül, hogy cserébe te is ugyanúgy főzz és elvégezd a fele házimunkát.

23/N

2017. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%

#3 boldog születésnapot utólag is! xd

amúgy a kérdés nekem erősen bűzlik (kamuszagú)

sok a felszínes picsä ez nem vitás, de azért a felszínes nők se ekkora parasztok, hogy faképnél hagyjanak mert nem kocsival mentél a randira.

valamit vagy nagyon rosszul csinálsz, vagy ez a kérdés egy sima provokáció.

2017. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Diavolino44 ***** válasza:
78%

Masra szamitottam. :D

Eddig 3 komoly kapcsolatom volt, kettovel egyutt is eltem, egyik lany sem tudott fozni. S en nem jovok ossze, egy idiota plaza mumussal max szexre. A fiatalabb generacio nem is szeret fozni, en szeretem a jo kajakat. Igy en magtanultam fozni, es marha jol fozok, van, hogy jobban mint anyám, pedig o fekete oves ha fozesrol van szo. Szerintem te is valasz egy csinos csajt aki ertelmes, s segit hamozni, apritani, "kukta" munkakat megcsinalni, a tobbit meg megoldod te. ;)

2017. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Utolsó háromnak írnám le:

Nem általánosítani szerettem volna, hanem a nyers valóságot leírni a tapasztalataim alapján.

Anno az egyetemen haverokkal beálltunk tésztát gyúrni és lángos tésztát dagasztani is egy-egy buli előtt kis közös főzésre.

Mikor lányok is jöttek a buliba velünk, néha kértünk volna egy kis segítséget ebben-abban a konyhában, erre jött a válasz, hogy ő nem ért hozzá, meg nem fogja a konyhában tönkretenni a frissen épített műkörmeit. Csináljuk csak meg mi nyugodtan.


Most mivel egyedül élek egy albérletben, majdnem minden hétvégén főzök magamra, nem csak 1-2 ételt ismerve, hanem változatosan, sőt, mi több, ott figyel a polcon egy szakácskönyv is, ami nem csak porfogó. Olyankor szoktam kész ételt hozni valahonnan vagy rendelni, ha esetleg az egyéb dolgok miatt nem jut időm főzni, mosás, takarítás, ingek vasalása, ezek mellett nem lehet még a konyhában is az étel mellett állni, legalábbis nekem nem megy.

Az meg alap, hogy ha a párom főzne, én addig felporszívóznék vagy éppen a mosást intézném, hiszen egy harmonikus kapcsolat alapja kellene legyen szerintem a munkamegosztás, mivel így több idő jut utána egymásra. Ez alap volt a mi családunkban is, és nekem sem esett nehezemre annak idején az ágyneműt áthúzni az egész családnak, míg Édesanyám a konyhában volt, néhai Édesapám meg tgyf a kertben. Az sem esett se nekem, sem apunak nehezére, ha a vasárnapi ebéd utáni desszerthez kellett a tésztát kikavarni. Ezek alap dolgok, nélkülük nem is működhet jól a kapcsolat.


Az viszont úgy gondolom abszurd, hogy mindig én főzzek és/vagy minden nap éttermezzünk vagy kész kaját rendeljünk.


Ami azt illeti, volt már rá példa, hogy úgy kedveskedtem egyik kiszemelt leányzónak régebben, hogy a ballagására sütöttem egy tortát, amit tortadíszítő zsákkal szépítettem, a tetejére azt írva krémből: "Ballagásod alkalmából szeretettel!".

Tudom, sokak szerint nyálas meg férfiatlan dolog, de jó ötletnek tűnt. Aztán megkaptam tőle is, hogy nem tud rám úgy gondolni, mint a párjára.

/Régi ismerősünk az egész család, a szüleivel tegeződök és nagyon jó kapcsolatban vagyok a mai napig. Hallomásból tudom csak, hogy az apja állítólag kijelentette a sütis eset után, hogy jól mutatnék a lánya mellett, szimpatikusnak tart. Ezek után mondta, hogy tegeződjünk./

Persze mivel kapcsolatban vagyunk régebb óta, tudom, hogy az apja már kitagadta a csajszit, mióta egy tőle 25 évvel idősebb pasival jött össze, akinek van egy 19 éves lánya. Persze emellett fiókvezető egy banknál, 3 autó, 2 ház, nyaraló és vitorlás a Balatonon.


Még egyszer: nem egy nőről szól a kérdés, és nem szerettem volna általánosítani, csak azokat a tapasztalatokat írom le, amin sorozatosan végigmegyek.

2017. júl. 22. 13:03
 10/28 A kérdező kommentje:

Az utolsó három: #4-#5-#6

/Mikor elkezdtem írni a választ, még ők voltak au utolsó három. :D /

2017. júl. 22. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!