Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Milyen veszélyei vannak, egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen veszélyei vannak, egy skizofrén emberrel való kapcsolatnak?

Figyelt kérdés
Valódi tapasztalatok érdekelnek.Nem kitalációk.
2017. aug. 12. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ehhez tudni kellene a betegség mértékét, mert itt is különbség van skizo és skizo között úgy tudom. Pontosíts kérlek.
2017. aug. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, hogy mennyire van kezelve, milyen súlyos, milyen jellegűek a hallucinációk...


Van, aki agresszívvé is válhat, ha olyan dolgokat hallucinál, van, aki retteg csak. Ugye a skizofrénia lényege nagyon lebutítva, hogy a valósággal való kapcsolat részlegesen megszakad, vannak jobb ("tiszta") időszakok, és van, amikor az illető elkezdi produkálni a tüneteket. Nagyon sokfélék lehetnek, nem csak akusztikus (sokan emberi beszédet, zúgást, sikolyokat), hanem vizuális (foltok, konkrét alakzatok, abszurd képek) is, de jelentkezhet szagok hallucinálásában, vagy kombinálva. A példák alapján, amiket tanultunk, lehetséges, hogy valaki öngyilkos lesz, vagy "önvédelemből" bántja a másikat (főleg paranoid tüneteknél), de lehet, hogy csak kerül bizonyos helységeket, mert fél attól, ami "ott van", vagy embereket lát mászni a falon (ez konkrét eset volt), esetleg azt, hogy a szomszédban valaki ordít. Valódi tapasztalatom nincs, én még nem dolgoztam ilyen esetekkel, gyakorlaton sem voltam, csak egyetemen elég gyakran feljött a téma, és mondtak pár konkrét esetet.


Pszichoterápia és gyógyszeres kezelés mellett nem sok vizet zavar a betegség, persze teljesen egészséges nem lesz az illető. Fiatal felnőttkor elején jelentkeznek az első tünetek, általában nem súlyosbodnak utána már pár év után. Ha már párkapcsolat, a neveltetésen és más "hajlamosító" tényezőkön túl, ez részben örökletes. Tehát nagyobb kockázatnak van kitéve az illető gyereke. Nem törvényszerű, hogy beteg lesz, de előfordulhat.

2017. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem édesanyám skizofrén, de a volt párom is beteg volt, már nem tudom, mi van vele, mert egy ideje nem beszélünk. Azt tudom mondani, hogy hogyha valaki párkapcsolat közben betegszik meg (bár a skizofrénia egy folyamatos romlás eredménye, tehát vannak jelek, hogy az illetővel nem ok valami), és komoly a dolog, vagy családtagról van szó, kitartanék és segítenék, addig, amíg a saját lelki egészségem bírja, de ha most ismerkednék valakivel, aki mondaná, hogy az, meggondolnám. Nyílván, ha tudja magáról és beismeri, akkor van betegségtudata, azon lehet csak segíteni, aki hagyja. Vannak gyógyszerek, vannak terápiák, van pszichológus, ezekhez lehet fordulni, és persze fontos, hogy az illető társa, hozzátartozói is erősek legyenek, ne inogjanak meg, mert a betegnek azt kell érezni, hogy ő attól még, hogy beteg, szerethető, és ha rohama van, vagy nincs jól, bizalommal fordulhat hozzájuk. Egy skizofrén ember is élhet teljes értékű életet gond nélkül, ha megkapja azt a szeretet és törődést, ami kell, és ugyanúgy ő is képes szeretni, dolgozni, tanulni, ellátni a háztartást, gyerekeket, stb. Édesanyám teljes értékű embert faragott belőlem skizofrén betegként, ma jogászként dolgozom, és a nővérem is ugyanolyan rendes, kedves, szeretetreméltó ember, pedig a szüleink elváltak. Igen, vannak nehéz időszakok, de melyik családban, és kapcsolatban nincs?
2017. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!