Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az önbizalomhiányomon hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az önbizalomhiányomon hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


18 éves fiú vagyok és sajnos egyáltalán nincsen önbizalmam. Ha meg tetszik egy lány és talán én is szimpatikus vagyok neki ( bár ebben soha sem vagyok biztos mert sajnos nagyon bamba vagyok a nőkhöz ) akkor nem merem megtenni az első lépést,hogy beszélgessek vele mert mindig csak azon jár az eszem,hogy mit akarsz tőle,kevés vagy te hozzá és inkább meg sem próbálom. Bevallom őszintén félek a lányokkal való beszélgetéstől mert nem tudok velük miről beszélgetni mert igazság szerint soha sem beszélgettem velük. Belátom,hogy nagyon nagy hibát követek el már az elején,hogy meg sem adom magamnak a lehetőséget de ha állandóan csak azon járt az eszem,hogy ne menj oda mert "mit is akarsz tőle te szerencsétlen" és érthető, hogy a maradék bátorságom is elmegy. Meg az is közrejátszik,hogy egyáltalán nem tartom magamat jóképűnek már mondták egy páran, hogy mennyire helyes vagyok meg,hogy biztosan nagyobb sikerem lenne a lányoknál ha egy kicsit bátrabb lennék de én ezt nem tudom elhinni.


A másik kérdésem pedig az lenne,hogy milyen jelek alapján jöhetnék rá,hogy érdemlek a lányt és milyen jelek alapján,hogy ha nem.


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen. 18/F



2017. aug. 19. 21:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos leginkább sehogy. Erre születni kell.
2017. aug. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Talán ha előbb a környezetedben gyakorlod mások megszólítását, az biztos segítene. Pl. A szomszédnak mondasz valamit. A boltban is valami megjegyzést teszel, amiből párbeszéd lehet . egyszerű dolgokra kell gondolni. Megkérdezel egy idegent hogy mittomén hány óra vagy merre van x u5ca..csakhogy gyakorold a megszólalást idegeneknél :-)
2017. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Ha ebben sikerélményed lesz, ami várható is,önbizalmat ad
2017. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy a szomszédaimmal sem merek beszélgetni és sokszor még a lány rokonaimmal sem tudok beszélgetni mert félek tőlük. Egy idegenhez meg végképp nem merek odamenni.
2017. aug. 19. 22:18
 5/26 anonim ***** válasza:

Akkor kezd gyakorolni, egy óraidőt vagy apróságot, pár szavasat találj ki megkérdezni valakitől, akár a boltban, hogy hol találod a habsprayket... A második alkalomtól egyre könnyebb lesz! :-)

Ha nem teszed, akkor csak telik az idő és csak magadat rövidíted meg további élményektől. A kudarc kerülése is benne lehet.

2017. aug. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

#5


Csak tudod ezzel mi a baj. A félelem erős, tévképzetet ad. Pl. ha megkérdezed az időt, ezt fogják mondani, gondolod: "Na húzzál el, nem vagy méltó rá, hogy válaszoljak". Habspréj még rosszabb: "Nemtud óvasni? Ottan van kijírva, hogy a tizehatodik sorba vagyon"

2017. aug. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Kérdezze meg ezeket a kérdező, így leteszteljük akkor :-)
2017. aug. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

#7


Mivel a legtöbb ember bunkó/gonosz, sok jóra nem számítanék. Sértő és rövid válaszok, elhajtás stb.

2017. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm szépen a válaszaitokat.


Sajnos senkihez sem merek odamenni és megkérdezni, hogy pl. mennyi az idő mert attól tartok, hogy bunkó módon elzavarna.Nagyon tanácstalan vagyok mert nem csak az ismerkedéshez de a mindennapi dolgokhoz is úgy állok hozzá, hogy nekem ez úgysem menne.

2017. aug. 20. 10:47
 10/26 anonim ***** válasza:
Pedig ez csak úgy megy ha szándékosan belekényszeríted magad a nemszeretem helyzetekbe. Erőt veszel magadon és csinálod. Kezd olyan idegen helyen ahol még nem jártál és nem is fogsz,szóval ha "beégsz" akkor balra el, és többet nem látnak ott,nem tudják ki vagy.Pl ideális nyaralásokon ismerkedni nem a lakóhelyeden ahol esetleg naponta összefutsz azzal aki beégetett és azt fogod lesni mikor röhög ki újra. De ha messziről jött ember vagy aki lelép másnap ,ott nincs következménye a rosszul elsült helyzeteknek .
2017. aug. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!