Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyedülálló 25+os pasik!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló 25+os pasik! Szerintetek jó e a magyar kormány család támogatási, lakáshoz jutást támogatási rendszere? Ha egy 30as egyedülálló pasitól elvárás saját lakás?

Figyelt kérdés

.... na meg, az is hogy ne a lakáshitel vigye el a fizetése felét, legyen sok igényes ruhája és autója. Tudom majd írják a pesti öko lányok,hogy jó a bicikli is és a bkaffé is de Pest nem a világ közepe.

Szóval addig nem lesz barátnőd még nincs házad.



2017. aug. 22. 19:11
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
4es a rajtad......... honnan veszed?
2017. aug. 22. 19:59
 12/30 anonim ***** válasza:
52%
Nekem inkább az a problémám, hogy azok fizetik ki mások lakásának a felét, akik nem jogosultak a csókra.
2017. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Linkelhetsz, az nem jelent semmit. Azok az emberek úgy gondolják, mások meg máshogy.


Én leírtam az összes ilyen helyre, hogy nekem az nem szimpatikus, akinek nincs igénye a magányra, mert nekem van, és nem illenénk össze.

És van lakásom.

2017. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudod, hogy hoztam össze a saját lakást?

Nem költöztem albérletbe, mert pénzkidobás másnak fizetni, mikor a saját lakásomat is fizethetem. A szüleimmel éltem, amíg össze nem jött a pénz, és elviseltem a generációs konfliktusokat (például nem akarták, hogy suli mellett dolgozzak, és nagy vitáink voltak ebből, de makacsul ragaszkodtam a saját álláspontomhoz és dolgoztam suli mellett is). Nem vettem fel diákhitelt, mindenképpen el akartam kerülni, mert nem tartom jónak egyből hitellel indulni pályakezdő diplomásként. Nem tettek alám lakást, nem örököltem, dolgoztam, és félretettem a pénz nagy részét, amit így megkerestem. Még munkanélküli is voltam többször, és a legmagasabb keresetem is nettó 150 ezer alatt volt a lakásvásárlásig. Volt több formában megtakarításom, éltem a lakáskassza lehetőséggel, és 10 év alatt összejött annyi, hogy csak a minimális szerződés szerinti hitelt kelljen a lakáskassza mellé felvennem, aminek fix a törlesztőrészlete 8 évig, amíg papír szerint tart, de mivel kötöttem egy második lakáskasszát, ezért csak 5 évig kell részletekben törlesztenem, mert lakáskasszát lakáshitel törlesztésre is lehet használni, akkor is jár az állami támogatás, és így nem adósodok el életem végéig, és nem a világ végéről van szó, hanem Budapestről. Így is lehet csinálni, és aki például így csinálja, azzal semmi bajom. Meg azzal sem volt soha semmi bajom, aki bár a szüleivel él, de besegít otthon, nem lógatja a lábát, nem a szülei nyalják a fenekét, és van megtakarítása hosszú távú tervekre, így például lakáscélra is, és nem folyik ki a pénz a kezéből.


Biztos vagyok benne, hogy a mostani huszonéves nők között is vannak hozzám hasonló gondolkodásúak, sőt, olyanok is vannak, akiket a szüleik segítik lakáscélú megtakarítással, mert látják, hogy másnak is sikerült, akkor ők is kedvet kaptak. Öcsémnek például a szüleim gyűjtenek, miután látták, hogy nekem bejött a lakáskassza (én egyedül vágtam bele annak idején, a szüleim nem bíztak benne).


Talán nem csak a nagyigényű üresfejű cicababákat kellene észrevenni és belőlük általánosítani másokra is...

2017. aug. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy nem azért nem kellesz a nőknek, mert nincs saját lakásod. Én is olyannal jöttem össze akinek nincs, a legtöbb ismerősöm közösen építette fel a jövőjét, ahogy mi is. Ha a kapcsolatban lévő kortársaidat végig kérdezed, előbb utóbb kiderül, hogy sokuk előbb lett kapcsolatban mint hogy lakása lett volna. Ilyen az élet. Nem a lakással van baj esetedben.
2017. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
14es! Köszönöm a nagyon értelmes választ! Nos neked nőként van lakásod, sok hölgy akinek van (hogyan az mindegy)úgy gondolja,ha ő összehozta, akkor csak olyan pasival kezd,aki szintén össze tudott annyit hozni mint ő!
2017. aug. 22. 20:10
 17/30 A kérdező kommentje:
15ös akkor szerinted miért???
2017. aug. 22. 20:17
 18/30 anonim ***** válasza:

Figyelj, van ilyen is, igen, tulajdonképpen két kisebb lakásból össze lehet hozni egy nagyobb, kényelmeset, ami már jó lehet gyerekkel is, illetve összeköltözésnél az is jó lehet, hogy az egyik lakást ki lehet adni albérletnek.


Mikor én elkezdtem gyűjteni, akkor volt egy A, és egy B tervem. Akkor még a húszas éveim legelején voltam. Az egyik terv az volt, hogy összehozom a saját lakást egyedül. Ez jött be. A másik pedig az, hogy gyűjtök önállóan is, de ha lesz egy megfelelő partner még húszas éveimben, akkor közösen még könnyebb lesz, és összehozzuk együtt, és természetesen anyagilag én sem húzom ki magamat, hozzáteszem a magam részét, nem csak belecsücsülök a készbe. A közös nem jött össze, de így is úgy is ott volt bennem az igény, hogy erre félre kell tenni, és előbb-utóbb külön kell költözni a szüleimtől. Lehetett akármilyen jó a kapcsolatom velük gyerekként, később azért már egymás agyára mentünk, és amióta külön élek tőlük, ismét jobb velük a kapcsolatom, azért felnőttként nekik is és nekem is jobban kell a nagyobb tér, és hogy ne legyünk egymás nyakán.


Azért egy korombeli 30-as férfinak ha nem is saját lakása, de lakáscélú megtakarítása és tervei legyenek, tudjon spórolni, legyen munkája. Futottam már bele olyanba, aki korombeli 30-as, jó szakmája van elvileg, de anyuci tartja el, nem akar dolgozni, így pedig képzelheted, hogy mennyire önálló anyagilag. És nem értette, hogy miért utasítják el a nők.

2017. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Szerintem minden egyes embert kellene támogatni.... évi 72 ezer támogatáshoz sokat kell félre tenni és úgy tudom csak egy megtakarításra jár!
2017. aug. 22. 20:22
 20/30 A kérdező kommentje:
18as van fundamentám....és magamat tartom el sok mindenben ...nem is vagyok olyan rossz.
2017. aug. 22. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!