Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nőkről sokszor mondják,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőkről sokszor mondják, hogy mást tesznek, mint amit gondolnak. Hölgyek, volt már, hogy ti éreztétek magatokban ezt a fajta "vívódást"?

Figyelt kérdés

Amikor a szív és az ész teljesen mást mond. Pl. megismerkedtek egy férfival, nagyon szimpatikus, de foglalt. A szív azt súgja: "Szerezd meg! Nem szalaszthatod el, lehet, hogy ő lenne életed szerelme!" Az ész pedig egy virtuális STOP-táblát tesz a dolog elé: "Annak a pasinak barátnője van, tiltott gyümölcs! Ne légy hülye, ne rombolj szét egy kapcsolatot! Keress mást!"


Ez csak egy kiragadott példa, de nők gyakran kerülnek ilyen helyzetbe. Filmekben is sokszor látni olyan jeleneteket, amik ezt demonstrálják. Ti is éreztétek már, hogy az ész és a szív harca miatt nem, vagy csak nagyon nehezen tudtatok egy adott szituációban döntést hozni? Általában a kettő közül végül melyik győzedelmeskedik?



2017. szept. 4. 14:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát nekem volt, de nem volt vívódás, mert kezdettől fogva tudtam, hogy az eszemre hallgatok, illetve ott is benne volt a szívem, csak máshogy.

Van párom, gyermekeim, akik kicsik még. A párommal egy teljesen normális, csak már jóóóó hosszúúú kapcsolatban éltem. És a gyeses évek bezártsága és ingerszegény környezete, a párom rengeteg munka miatti távolléte miatt előállt egy nemvárt helyzet. Teljesen spontán megismerkedtem valakivel, mindkettőnkbe bele csapott a villám. Szerelmesek lettünk. Nem randiztam vele, nem fogdostuk egymást, csak a muszáj találkozások alkalmával beszélgettünk, illetve volt egy kis írásbeli kommunikáció, de semmi flört, csak emberi szinten, és ezt is végül is szükséges volt. Egy percig nem volt kérdés, hogy nem akarok belé szerelmes lenni, csak annyira hasonló volt, mint én, annyira egy volt a hullámhossz, s közben meg annyira vonzó férfi is volt, hogy ez történt. Teljesen lefeszítettem az érzést, próbáltam nem tudomást venni róla, és a családomnak adtam az életem még inkább. Volt, hogy sírtam, főleg az elején a fájdalomtól, olyan volt az első hónap, mintha meghalnék. Két év kellett, hogy túl legyek rajta, úgy, hogy az utolsó találkozás után még fél év telt el, tehát összesen tartott bennem a szerelem két évig. De nem vívódtam. Soha nem nyúltam a telefonért. És nem csak az eszemre hallgattam, hanem a szívemre is. Hogyan bánthatnám meg a páromat, aki értem gürizik, hogyan verhetném már át egy megcsalással? Hogyan válhatnék el túle számára olyan váratlanul és hirtelenül, mikor nem tett semmi, de semmi rossazt, értem dolgozik, hogy nekem és a közös gyerekeinknek jó legyen.. Tehát ez is a szívem volt De az érzés kínzó volt, volt, hogy iszonyat szenvedtem, nem kívánom még egyszer magamnak. Tehát megértelek, bár a te helyzeted más. Mondjuk nekem olyan férfi nem kéne, akit a barátnője mellett el tudok csábítani. Akkor mellőlem is el fogják.. Erre nem gondolsz? Vagy elég neked csak egy éjszaka?

2017. szept. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem volt még részem ilyen klisé romantikus-hősnő vívódásban, max olyanban, hogy a szívem azt mondta, hogy k...rva éhes vagyok, az eszem meg azt, hogy este 11 órakor talán már nem kéne pizzát mikrózni.
2017. szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Na, pizzás nekem is volt.
2017. szept. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ez romantikus hülyeség. Nem az "ész" meg a "szív" párharcáról van szó általában, hanem sokkal kevésbé "nemes" dolgokról: a sürgető társadalmi nyomásoknak való megfelelésről, a torz önkép és a valóság disszonanciájáról, a félelmek és szégyen elkerüléséről, a paranoiáról és hasnolókról.
2017. szept. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Igen, éreztem így..... Nagyon megtetszett egy férfi, aki a közelembe került. Szinte megcsapott a szerelem szele.Sírtam a helyzet miatt és állandóan kerestem benne azokat a dolgokat, amik nem tetszettek, hogy tulajdonképpen lebeszélhessem magam róla. Hetek teltek el, még van, hogy látom őt távolról, de már nem esik ki a szívem azonnal, ha mondjuk észrevesz és rámköszön. Kellemes emlékként próbálok rá emlékezni, örülni annak, hogy megismerhettem őt.
2017. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
nekem nem volt ilyen.
2017. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nálam jelen esetben szívem szerint felkeresném egy régi beteljesületlen szerelmemet, hogy rákérdezzek 15 év után a miértre. Ő is szeretett. Szoktam vele álmodni pont ezért, hogy befejezetlen, lezáratlan maradt. De az eszem azt súgja hagyjam annyiban egyelőre, ki tuja annyi év után hogyan érez, nem akarom hogy bolondnak nézzen. 7 éve nem láttam, ha látnám, a tekintetében ugyanaz lenne, mint rég, írnék neki. Addig nem.
2017. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen. Sosem csaltam meg senkit, de voltam egyszer szeretője egy foglalt pasinak. Nem tudtam, hogy foglalt amikor összejöttünk, de nagyon hamar szerelmes lettem belé és bár zavart a dolog, egy évig vele voltam. aztán nem bírta tovább a lelkiismeretem. A mai napig oda vagyok érte és nem értem, hogy miért, hiszen egy csaló.....én szakítottam vele, de még mindig róla álmodozom.
2017. szept. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Igen, mondhatjuk. Viszont ezt a dumát, hogy "a nő mást tesz, mint amit gondol", ált. nem a fenti példára mondják, hanem játszmázásokra meg arra indokként, hogy "b...ki, ember, visszautasított a nő, miért nyomulsz még rá mindig?".


De amúgy igen, szoktam. Sajnos az emberek fejében még mindig egy patriarchális világkép él sok helyen, és pár rossz tapasztalat után megtanultam, hogy nem mindig kell kimutatni az érzelmeket és nem mindig kell megmondani, mit gondolunk. Többször megkaptam pl., ha elismertem az erényeimet, hogy nőietlen vagyok meg egoista, bunkó, beképzelt, és emiatt aztán hátrányom is származott. Azóta nem beszélek erről, csak nagyon bizalmas barátoknak, ismerősöknek. Mondjuk ez nem kifejezetten társkeresési téma.


Olyan volt fiatalkoromban, hogy vártam egy napot egy ismerkedés mail megválaszolására, hogy ne higgye azt, hogy könnyen kapható vagyok... de akkor csak kishitű voltam, ilyen nem csinálnék mostantól, mert hülyeség.


Ami még nem fordult velem elő, de tuti az ész győzedelmeskedne: ha egy kapcsolat menthetetlen már alkohol-, játékgép stb. problémák miatt vagy verne a pasas, és még éreznék iránta valamit. Az egészségem többet érne.

2017. nov. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!